Четвер, 28 серпня 2008, №35 (686)

Місяць по великій воді

Про стихію, яка місяць тому не пошкодувала нікого, тут і досі пригадують у кожній розмові. Навіть ті, кого особисто біда минула. Демонструють знищене й урятоване. Радіють відновленому. Шкодують за непоправним. Гуцульщина - один із тих регіонів, який найбільше постраждав від повені наприкінці липня. Кореспондент "Пошти" побувала в карпатському регіоні через місяць після лиха.

Питання двох нулів

Мар’яна Вербовська

Знайти пристойний туалет у центрі Львова - справжня проб­лема, і якщо самі львів'яни з нею так-сяк змирилися, то туристи щодня розгубленими поглядами вкотре нагадують, що до "європи" нам ой, як далеко...

Відень у Львові

Мар’яна Вербовська

З 11 вересня до 23 жовтня у Львові  триватимуть Дні Відня. У рамках  святкування  у столиці Галичини відбудеться низка заходів, що ближче познайомить людей зі столицею Австрії. Серед них: гала-концерт "Музика Відня у Львові", виставка в картинній галереї "Фігура Австрія", виставка в НУ "Львівська політехніка"  "Відень: світова культурна спадщина та сучасна архітектура".

Львів’яни солідарні з грузинами

Учора, 27 серпня, Громадський форум Львова провів акцію підтримки суверенітету та територіальної цілісності Грузії "За нашу і вашу свободу!" Львів'яни біля Ратуші їли лаваш та пили грузинське вино, виголошуючи тости на підтримку територіальної цілісності Грузії.

Руйнівні наслідки повені - результат неконтрольованого втручання людини в природу

Богдан Матолич, начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища Львівської облдержадміністрації, про Божу кару, екологію та стихійні сміттєзвалища

Що не до снаги мільйонеру?

Ірина Залецька

Андрій Федоренко, керівник ЛМКП "Львівелектротранс", про нові ціни на проїзд в електротранспорті та про тягар кредитів 

Земля на комісії

Ірина Залецька
З нового року міськрада має намір переоцінити львівську землю. Перші, хто відчує запровадження нової нормативно-грошової оцінки земель, дрібні підприємці - власники МАФів і літніх майданчиків. Адже вартість оренди землі може зрости вдвічі. 

Довголіття – у простоті

"Пошта" вивідувала рецепт довголіття у львів'янина Антона Хоматського, який відсвяткував 102-річний ювілей

“Таврії” для нужденних

Неповносправним, які проживають на Львівщині, почали видавати автомобілі. Як повідомив "Пошті" заступник начальника головного управ­ління праці та соціального захисту ОДА Ігор Мойсин, для області виділили 121 автомобіль марки ЗАЗ ("Таврія") зі звичайним і ручним керуванням. За словами посадовця, 40 % машин отримають черговики і 60 % - неповносправні, які перебувають поза чергою.

Їх згуртовує пісня

Скажемо відверто: держава далеко не все робить для того, щоб незрячим, у тому числі і дітям, жилося легше, аби вони не почувалися ві­дірваними від світу.

Грузія втрачає Південну Осетію

Найближчим часом на по­літичній мапі світу може з'явитися ще дві незалежні респуб­ліки. Держдума та Рада Ро­сійської Федерації майже одноголосно прийняли звернення до президента РФ Дмітрія Мєд­вєдєва з проханням розглянути питання про визнання Росією невизнаних республік Південна Осетія та Абхазія як самостійних, суверенних і незалежних держав.

Сільський релакс

Мар’яна Вербовська
Ще недавно "зелений" туризм був для українців ноу-хау. Нині ж привітні садиби у селах, що приймали на ночівлю гостей, успішно імітують готелі. Із однією, правда, різницею: замість готельних банальностей, вас зустрінуть вишиті подушки та колоритна національна кухня! Сьогодні туристичний бізнес набирає обертів, і для якісно нового витка розвитку йому потрібна підтримка влади...

Довгий шлях до Європи

Річард Саква,  професор Кентського університету,  про комунізм, Київ, Москву  та європерспективи

Операція пройшла успішно

Ми й надалі стежимо за станом здоров'я восьмирічного Григорія Вікторова зі Львова, гроші на лікування якого переказувало чимало львів'­ян та мешканців області.

Хвороба відомих людей

Наталя Боженко, доцент кафедри неврології Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького, про мігрені, самолікування, шкоду і користь червоного вина

Обновки для туберкульозних хворих

Учора з подвір'я Львівського регіонального фтизіопульмонологічного центру, що на Сихові, у різні куточки області роз'їхалося 18 нових санітарних машин, призначених для протитуберкульозних закладів Львів­щини.

Службовий кабінет як стиль життя

Юлія Тимошенко разом із очолюваним нею урядом вирішили піти на безпрецедентний (принаймні за всі роки незалежності) крок. Вона вирішила наблизити умови життя кабмінівських чиновників до побуту пересічного українця. Ні, про зменшення астрономічних чиновницьких окладів наразі не йдеться. Але відчути, як нам ведеться тут, унизу, посадовці певною мірою зможуть. Перебуваючи на своєму робочому місці.

Примарність дешевого сиру

Нафтопальний ринок очікує чергового дива

На порозі повноліття

Ярослав Іваночко
17 миттєвостей незалежності. Спеціальний проект „Суботньої пошти" і „РадіоМан"

Табу на протистояння чи відставка?

Ярослав Іваночко
Президент знову пішов війною на прем'єра. Тимошенко не злякалася і готова тримати удар

Приємно здивували

Дмитро Сирота

Саме так можна охарактеризувати виступ олімпійської збірної України на ХХІХ Іграх в Пекіні. Наша команда довела, що попри всі негаразди у вітчизняному спорті, попри брак тренерських кадрів у більшості видів, дуже застарілу матеріально-технічну базу, невеликі зарплати спортсменів і тренерів та байдужість держави, ми продовжуємо перебувати серед кращих спортивних держав світу. І це теж приємно.

“Добрий Сталін”

Із п'яти моїх двоюрідних братів залишилося четверо і найстарший із них Михайло живе в Росії, точніше - у Західному Сибіру. Возить автобусом нафтовиків до бурових. Завербувався туди ще в останні роки перед розпадом Союзу й так і залишився. А приблизно раз на два роки він має довгу відпустку і приїздить погостювати в Україну.

Сакральні спекуляції

Ігор Гулик
Колись Рон Хаббард написав досить правдиву тезу: "Хочеш заробити мільйон - придумай свою релігію". У багатогранній конфесійній мозаїці нашого часу зробити це можна, однак витратно, - і з огляду на кошти, а тим паче, час. Ба більше, спільнота що далі, то з більшою недовірою ставиться до новітніх пророків та месій, витворюючи їх хіба лише з власної примхи або доконечної потреби. А мільйона хочеться...

Резонансна “Чорна книга...”

Ярина Коваль
Нарешті, й український читач отримав знамените й дуже резонансне у світі дослідження "Чорна книга комунізму" (переклад Яреми Кравця, видавництво "Афіша"), яке створили відомі європейські історики під орудою француза Стефана Куртуа, що вперше побачило світ понад десять років тому у Франції.

Розмінні мідяки

Ігор Гулик
До південноосетинського "пре­зидента" Кокойти не можна застосувати навіть політкоректну формулу Жозефа де Местра, який вважав, що "перебільшення є брехнею гарно вихованих людей".

Зальцбурзькі сувеніри

31 серпня у Зальцбурзі завершиться літ­ній фестиваль - одна із головних щорічних культурyих подый Європи.

“Левові” перегони

Учора у Венеції розпочався 65-й кінофестиваль. Минулого року тут, на Лідо, святкували 75-річний ювілей (Мостру створили у 1932 році, проте кілька ро­ків після ІІ Світової війни не проводили), чим спробували усіх заплутати. Проте цього року організатори повернулися до нормальної, звичної нумерації фестивалів.

Порок на експорт

Катерина Сліпченко
Ульріх Зайдль, австрійський режисер, про Україну, Австрію та документальне кіно

“КіноЛев”. Вибране

Катерина Сліпченко

ІІІ міжнародний фестиваль незалежного кіно "КіноЛев" протягом чотирьох днів та ночей показав львів'янам та гостям 106 картин. Очевидно, що розповісти про все неможливо. Тож "Пошта" обрала кілька фес­­тивальних фрагментів.

Непорожні амбіції “КіноЛева”

Ярина Коваль

Найпрестижніший сьогодні фестиваль починався із маленького курортного містечка, яким на ті часи були Канни. То чому Львів, де синематографічний апарат створили трохи раніше, аніж свій знаменитий винахід зробили брати Люм'єри, де у 30-х роках минулого століття американські та західноєвропейські кіностудії реально збудувати один із найбільших кінопавіль­йо­нів Європи, має пасти задніх як кіноцентр країни?

Дивна вчителька Евіта

Яна Дубинянська. Листи до полковника. Нора-Друк. Київ. 2007

0.5477 / 1.66MB / SQL:{query_count}