Учора у Венеції розпочався 65-й кінофестиваль. Минулого року тут, на Лідо, святкували 75-річний ювілей (Мостру створили у 1932 році, проте кілька років після ІІ Світової війни не проводили), чим спробували усіх заплутати. Проте цього року організатори повернулися до нормальної, звичної нумерації фестивалів.
Учора у Венеції розпочався 65-й кінофестиваль. Минулого року тут, на Лідо, святкували 75-річний ювілей (Мостру створили у 1932 році, проте кілька років після ІІ Світової війни не проводили), чим спробували усіх заплутати. Проте цього року організатори повернулися до нормальної, звичної нумерації фестивалів.
![]() |
Фестиваль відкрився фільмом братів Коенів "Спалити після прочитання" |
Але і без ювілейної метушні програма найстаршого у світі й другого за значенням фестивалю цього року обіцяє потішити найвимогливіших якістю та різноматністю кінострічок.
Розпочався фестиваль картиною братів Коенів "Спалити після прочитання", де вони вчергове звернулися по допомогу до своїх улюблених акторів - Бреда Пітта та Джорджа Клуні. Останній знову зустрівся на екрані з Тільдою Свінтон, з якою минулого року вже приїжджав до Венеції зі стрічкою "Майкл Клейтон". Тоді він стверджував, що Джоелу та Ітану дуже подобається робити з акторів ідіотів. Брати відповіли: "Сподіваємося, він мав на увазі, що ми змушуємо їх грати ідіотів, а не почуватися ідіотами. Бо Клуні у нас лише ідіотів і грає. І знову зіграє - у наступному фільмі. Таким чином вийде ідіотська трилогія з Клуні в головній ролі. У наступній стрічці він буде сексуальним маніяком, який шукає жертв через Інтернет". Незабаром львів'яни зможуть переконатися у тому, як саме він це робить, адже уже на початку жовтня картина вийде у наш прокат.
У Венеції фільм показали поза конкурсом. У цій категорії варто звернути увагу ще на кілька імен. Свої нові кратини поза змаганнями покажуть француженка Клер Дені, іранець Аббас Кіоростамі, сторічний португалець Мануель де Олівейра і значно молодший за нього італієць Адріано Челентано.
Що стосується конкурсної програми, то тут родзинок більше, ніж у здобній булочці: кінофілософ Даррен Аронофскі цього разу не змусив своїх шанувальників чекати сім років на нову картину і лише через два роки після венеційської прем'єри "Фонтана" привіз на Лідо "Борця".
Найуспішніший мексиканський сценарист Гільєрмо Арріага ("Сука-любов", "Три могили Мальк'ядеса Естради") виступить із режисерським дебютом "Літак, що горить".
Такеші Кітано, що минулого року показав поза конкурсом картину "Банзай, режисере!", цього року вирішив позмагатися за "Золотого лева" із фільмом "Ахіллес та Черепаха".
Його співвітчизник, живий класик аніме Хаяо Міядзакі привіз свою чергову анімацію "Рибка Поньо". В себе на батьківщині фільм уже встиг зібрати понад 10 мільярдів єн (93,2 млн доларів) і став першою картиною японського виробництва, якій вдалося це зробити за останні чотири роки. До речі, остання японська картина, така ж прибуткова, - "Ходячий замок" того ж Міядзакі. А його "Розвіяні привидами", які принесли режисерові "Оскара" та "Золотого ведмедя" Берлінале, заробили 285,8 млн доларів та стали найкасовішим японським фільмом.
Усього в основному конкурсі змагатиметься 21 фільм. А оцінювали їх міжнародне журі на чолі з Вімом Вендерсом (інтерв'ю із цим німецьким режисером читайте наступного четверга). До складу журі увійшли: росіянин Юрій Арбатов, італійка Валерія Голіно, британець Дуглас Гордон, американець Джон Лендіс, режисерка з Аргентини Лукреція Мартель, китаєць Джонні То.
Фестиваль завершить роботу 6 вересня, і протягом усього його перебігу щономера читайте у "Пошті" репортажі з острова Лідо.
Венеція
"Борець", Даррен Аронофскі, США;
"Літак, що горить", Гільєрмо Арріага, США - Мексика;
"Тато Джованни", Пупі Аваті, Італія;
"Birdwatchers", Марко Бекіс, Італія;
"Інший", Патрік Маріо Бернар та П'єр Трівідик, Франція ;
"The Hurt Locker", Кетрін Бігелоу, США;
"Паперовий солдат", Алєксєй Гєрман-мол, Росія;
"Насіння розбрату", Папі Корсікато, Італія;
"Рейчел виходить заміж", Джонатан Деммі, США;
"Teza", Хайле Джеріма, Ефіопія - Німеччина - Франція;
"Sut", Семіх Капланоглу, Туреччина - Франція -Німеччина;
"Ахіллес та Черепаха", Такеші Кітано, Японія;
"Рибка Поньо", Хаяо Міядзакі, Японія;
"Вегас: правдива історія", Амір Надері, США;
"The Sky Crawlers", Мамору Осіі, Японія;
"Ідеальний день", Ферзан Озпетек, Італія.
"Jerichow", Крістіан Петцольд, Німеччина;
"Інжу, звір у темряві", Барбет Шредер, Франція;
"Ніч псів", Вернер Шроетер, Франція - Німеччина -Португалія;
"Gabbla", Тарік Тегуя, Алжир - Франція;
"Пластикове місто", Ю Лік-вай Нельсон, Бразилія - Китай - Гонконг - Японія.