Четвер, 17 липня 2008, №29 (680)

В ООН не дійшли руки до Голодомору

Україна наполягатиме визнати геноцид на наступній сесії

Хвали мене, моя губонько...

Ірина Залецька

Міський голова вдруге за рік  хизуватиметься досягненнями

Ожидів. Рік опісля

Мирослава Іваник
16 липня минулого року о 16.32 в Ожидові зійшли з колії 15 цистерн з жовтим фосфором, який рухався з Казахстану до Польщі. Шість із них зайнялися. Це стало найбільшою техногенною катастрофою в історії незалежної України і своєрідним тестом для влади на вміння виходити з критичних ситуацій, який вона склала не найкраще.

Вареники на Ринку

Мирослава Іваник
У рамках "Літа на Ринку" відбувся фестиваль культур "Львів International

В ЄС чи в НАТО?

Львів'яни прихильніше ставляться до ЄС, ніж до НАТО. Так, за вступ України до Європейського Союзу проголосувало б більше двох третин жителів області (67,6 %), якщо б такий референдум відбувся найближчим часом

До Європи ближче

Цьогоріч проведуть реконструкцію митного переходу "Шегині"

Ще один стадіон

Стадіон "Скіф" реконструюють до Євро-2012. Його переобладнають у тренувальний табір, що відповідатиме усім офіційним вимогам УЄФА. Він матиме вісім бігових доріжок та вміщуватиме близько 7 тисяч глядачів.

Служба Безпеки України займеться евакуаторами

Представники Громадського форуму Львова звернулись в СБУ з проханням вивчити діяльність евакуаторів

У пошуках інвестора

Мирослава Іваник
Міська рада шукає інвестора. Впевнені заяви міських посадовців про те, що в них кілька іноземних фірм, які хочуть фінансувати будівництво стадіону до Євро-2012, переросли у несміливі твердження, що будівництво  проплатить почесний президент ФК "Карпати", народний депутат Петро Димінський.

У Львові буде “Пляж”

Наприкінці липня у Львові відкриють найбільший в Західній Україні аквапарк, розрахований на тисячу відвідувачів

Цифровий аналіз проти підробок

Університет Пенсильванії повідомив про створення комп'ютерної системи, здатної виявляти підробки картин відомих майстрів

Святкове божевілля

В іспанському місті Памплона близько 500 осіб одержало травми різного ступеня важкості під час багатоденного традиційного свята, яке закінчується масовим забігом вулицями із чередою розлючених биків.

“Блаженні милостиві...”

Макарій (Малетич), архієпископ Львівський, про пішу прощу на Святу гору, відбудову монастиря і душ

Знак з небес?

У селі Журавків,  що у Жидачівському районі, на стовбурі дерева, яке зламав вітер, з'явився образ Божої Матері.  Першими його побачила одна родина - чоловік, дружина та двоє дітей, які разом 7 липня,  на Різдво святого Івана Хрестителя, поверталися із церкви додому. Від несподіванки усі четверо на якусь мить застигли, а потім почали молитися.

Загинув професор Геремек

У Польщі в автокатастрофі загинув відомий історик Бро­ніслав Ґеремек. За офіційною версією, з невідомих причинах автомобіль, яким кермував 76-річний Ґеремек, викинуло на зустрічну смугу, де він зіштовхнувся з іншою машиною, що їхала у протилежний бік, і загинув на місці.

Забута трагедія

Ігор Мартинів
65-ту річницю кривавих подій на Волині згадали лише у Польщі

Ірландію “попросять” з ЄС?

Ірландії потрібно провести повторний референдум про Лісабонський договір. Таку думку висловив у вівторок Ніколя Саркозі, президент Франції, яка головує зараз у Європейському Союзі.

Наодинці з містером Шоном

- Слухай, ти до Києва надовго? Добре, а ще на тиждень можеш затриматися? - випалив Микола, мій давній приятель, професор філології і затятий холостяк, коли ми зустрілися випадково на розі Прорізної. - Всього якийсь тиждень, ти ж, кажеш, все одно у відпустці, а мені от треба на кілька днів до Австрії, а Шона нема з ким залишити.

ЗНОву до ВНЗ

Мар’яна Вербовська

У коридорах українських вишів вступна спека, вчорашні школярі готуються стати студентами за новою системою. Тепер їм не треба тестуватися в університеті, бо в кишені  є сертифікат. Запастися треба тільки терпінням і чекати той день, коли сформують список вступників.

Від абітурієнта до студента

У вищих навчальних закладах гаряча пора - там розпочався конкурс сертифікатів. І всі абітурієнти з нетерпінням чекають результатів, адже на більшість факультетів оголошено лише конкурс сертифікатів і за встановленим прохідним балом буде відбір вступників.

Мільйон для Ахметова

Донецький мільярдер хоче вилікувати мільйон українців, які хворі на рак. На закупівлю унікального для України діагностичного обладнання Ринат Ахметов віддасть 40 млн. дол. Це трохи менше, ніж річний бюджет Державної програми боротьби з онкозахворюваннями в нашій державі.

А могли і вдавитися...

У відділенні ендоскопії виставлено на огляд незвичайні експонати, що зберігалися у  шлунку

“Наїзд” по-київськи

Справжній бойовик розігрався минулої п'ятниці на території заводу "Львівсільмаш". Близько 14.15 зо два десятки озброєних людей в камуфляжній формі та касках увірвалися на територію підприємства. Вони захопили прохідну, розвалили стіну огорожі та взяли в заручники адміністративний персонал у будівлі управління заводом.

Криворіжсталь відберуть у індусів

Фонд державного майна вважає, що потрібно розірвати договір купівлі-продажу гірничо-металургійного комбінату Криворіжсталь

Двосторонність процесу

Ірина Гищук

Костянтин Ващенко, голова Держкомпідприємництва України, про співпрацю, дозволи і рейдерство

Дозволи під контролем

Ірина Залецька
Отримати дозволи під­приємцям буде легше. Микола Кміть, т.в.о. голови Львівської облдержадміністрації, взявся особисто наглядати за тим, щоб підприємцям надавали їх вчасно.

Через амбіції політиків...

Унаслідок незатвердження змін до бюджету українці втратили значні суми, які мали б отримати до зарплат, пенсій та інших соціальних виплат. Втрати економіки ще більші. Цього тижня відповідні цифри оприлюднив народний депутат від фракції БЮТ Іван Денькович.

До моря, оминаючи злодіїв та шахраїв

Ірина Цицак
У липні-серпні українці масо­во вирушають на морські курорти, а їхній багаж - гроші та цінні речі - традиційно стають мішенню злодюжок та шахраїв на залізничних вокзалах та безпосередньо у потягах.

Корупційна крапля

Ірина Гищук
Корупцію та хабарі на офі­ційному рівні визнано загрозою національній безпеці, правоохоронці браво звітують про досягнення у битвах з цим "змієм". Та "гучні справи", які вони викривають, на пробу виявляються мильною бульбашкою, спіймані корупціонери залишаються на своїх посадах, а керівники правоохоронних органів бавляться в "гарячу бараболю", перекидаючи відповідальність один на одного. Принаймні такі висновки напрошуються після аналізу повідомлень про викриті корупційні діяння.

Рятівники скарбів

Мар’яна Вербовська
Мідні свічники, глеки, тарілки та самовар, декоративні ложечки та ножі  - ці  шедеври столових приборів кінця ХІХ початку ХХ століття на суму 20 тисяч гривень, якими колись сервірувала святкові столи, тепер належать Україні.

“Єдиний центр” об’єднає Схід і Захід

Партія нового типу, де нема місця популізму та політичним конфліктам, партія, яка все робитиме для того, аби народ відчув, що влада працює для кожного громадянина. Саме так позиціонує себе на політичному полі України партія "Єдиний центр". З'їзд новоствореної політичної сили відбувся минулої суботи у Києві. На урочистості у столичному палаці "Україна" прибуло понад дві тисячі делегатів з усіх регіонів держави. Результатом першого з'їзду партії стало обрання головою ЄЦ народного депутата Ігоря Кроля та робочих органів партії.

“Рада” викриє прогульників

Електронна система голосування "Рада" з початку нової сесії матиме спеціальний режим функціонування, який передбачатиме особисту присутність народного депутата на пленарному засіданні.

Кличко знову чемпіон

Володимир Кличко  захистив титул чемпіона світу в суперважкій вазі за версіями WBO і ІBF.

Пляж біля ратуші

У Гамбурзі завершився чемпіонат Європи з пляжного волейболу, який відбувався у центрі міста поряд із ратушею

Попри всі негаразди

Михайло Чеканцев, заступник голови Федерації хокею Львівщини, про новий турнір, відсутність ковзанок і майбутнє львівського хокею

Навіщо їм основний час?

Дмитро Сирота
Вже п'ятий рік поспіль український футбольний сезон розпочинається з матчу грандів донецького "Шахтаря" та київського "Динамо".

Успіх у спорті починається з підготовки

У числі № 23 "Пошти" було надруковано матеріал "Діти вулиці". У ньому йшлося про те, що дітям, особливо з незаможних родин, ніде займатися спортом. Начальник відділу фізичної культури та спорту Львів­ської міської ради Олександр Пазичук визнав  -  Львову катастрофічно бракує спортивних залів та майданчиків. А групі хлопчаків, які з журналістом займалися у спорткомплексі  Національного університету "Львівська політехніка", показали на двері.

Як тебе не любити, Києве мій

Діло було близько півночі на центральному київському вокзалі, коли я вперше за все життя запізнився на потяг. Виглядав я, правду кажучи, не дуже презентабельно: чималий рюкзак за спиною, торба через плече, а на додачу ще й велетенська картонна коробка в руках - на день народження одна київська дизайнерка подарувала мені чудесну книжкову поличку, склеєну зі старих аудіокасет.

Маємо у Львові лоцмана

Ні, то лише доброзичлива брехня, що Львів, мов дві краплі води, - Париж. І не тому, що є краплі великі і, вибачте, як бризки комара. А тому, що ми більше схожі на Грецію. У нас, як і десь там в Елладі, все є. А водночас бути подібним до Парижа й Афін ну ніяк не можна. Ми і так уже на казна-що стали схожі. Бо маємо всього по зав'язку. І саме тому я хочу долучитися до оспівувачів рідного міста і показати, що процес його удосконалення не припиняється і сягнув навіть вище зав'язки.

Допомогти Львову

Уже багато років 73-річний швейцарський меценат і колишній журналіст Роберт Готц підтримує лікарні, школи та інші інституції у Західній Україні.

Гарвардські хлоп’ята

Ігор Гулик
Свого часу в Україні активно просувалася думка про те, що у владні структури інкорпорувати певну квоту молодих людей зі сертифікатами провідних навчальних закладів світу і тоді все докорінно зміниться на краще. Адептом цієї тези був, зокрема, Олег Рибачук - найкреативніший, як на мене, глава президент­ської канцелярії часів незалежності. Рибачука "пішли", поза тим, сотні "гарвардських хлоп'ят", які встигли ускочити у потяг фортуни, вже нині працюють у владних офісах. Україна, як це не дивно, не відчуває їхньої присутності.

Порох у Севастополі

Після того, як Путін став другою особою в державі, відносини між Росією й Україною простішими не стали. Російські дипломати й політики все частіше прогнозують розкол України, якщо вона і далі прагнутиме в НАТО.

Пам’ятник Яценюку

На вулиці Головній у Чернівцях  художник Анатолій Федірко відкрив символічний пам'ятник землякові - голові Верховної Ради України Арсенію Яценюку.

Шоу для мільйонів

Руслана в ексклюзивному інтерв'ю "Пошті"  про шоу в рідному місті, його вдячних  мешканців  і невдячних можновладців

Пам’яті нобелівського лауреата

Сьогодні у Бучачі відзначать 120-ту річницю від дня народження класика єврейської літератури, нобелівського лауреата 1966 року, уродженця цього міста Шмуеля Йосефа Агнона (Чачкеса).

Салон розпочався “Прелюдією...”

Двісті фоторобіт із трьох тисяч (що їх надіслали із усього світу) у номінаціях "Портрет", "Жанр" та "Ню" у минулі вихідні у Національному музеї у Львові відібрало міжнародне журі

Маг Франц Черняк

Надзвичайно цікавою виставкою у Національному музеї у Львові відзначив своє 70-ліття та 10-річчя викладання у Львівській національній академії мистецтв відомий скляр, народний художник України Франц Черняк.

Львів, який зникає

Львів від 60-х до сучасності очима відомого львівського графіка Володимира Пінігіна експонується на виставці "Мій Леополіс", що триває у Львівському музеї історії релігії.

Дорогий “Дон Кіхот”

Довгоочікуваною прем'єрою балету "Дон Кіхот" (яка відбудеться 19, 20 та 27 липня) Театр опери та балету імені С. Крушельницької завершить свій черговий театральний сезон. 

Лабіринт Хелбоя

Катерина Сліпченко

Гільєрмо Дель Торо, режисер, про жахи, Голлівуд та фашизм

Мистецькі осередки – це гончаки

Ярина Коваль

Орест Голубець, доктор мистецтвознавства, про "Геометрію", інстинкти та львівське мистецьке середовище

“Мертвий сезон” культури

Літні дні в нашому місті традиційно позначені не лише мінливістю погоди, але й порожніми тумбами афіш. "Мертвий сезон", - сумно констатують львів'яни, розмірковуючи, яку ж культурну програму за­пропонувати своїм гостям.

Жахливо щасливий

Данський фільм "Жахливо щасливий" Хенріка Рубена Генца завоював "Кришталевий глобус" та 30 тис. доларів  - головну нагороду 43-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах.

Правду можна купити

Майкл Клейтон / Michael Clayton

Дорослі діти квітів

Coldplay. "Viva La Vida Or Death And All Of His Friends"

Несподіване поряд

Д. Гудінг, Дж. Леннокс. Людина та її світогляд. Українське біблійне товариство.
Київ. 2007.

0.5326 / 1.78MB / SQL:{query_count}