До моря, оминаючи злодіїв та шахраїв

У липні-серпні українці масо­во вирушають на морські курорти, а їхній багаж - гроші та цінні речі - традиційно стають мішенню злодюжок та шахраїв на залізничних вокзалах та безпосередньо у потягах.

У липні-серпні українці масо­во вирушають на морські курорти, а їхній багаж - гроші та цінні речі - традиційно стають мішенню злодюжок та шахраїв на залізничних вокзалах та безпосередньо у потягах. Найдієвіший засіб уберегтися від неприємної пригоди та не  зіпсувати собі та рідним літню відпустку - бути особливо пильними та уважними до власних речей на залізничному вокзалі та у вагоні потяга. Про це також не варто забувати й безпосередньо на курорті, особливо на пляжах, які притягують "гастролерів". Не зайве знати й те, що найбільш криміногенним курортним містом правоохоронці вважають Одесу.

Перед тим, як податися засмагати поблизу морського узбережжя, правоохоронці радять вдома все детально продумати та спланувати: гроші, цінності, речі мають мати своє місце, варто пам'ятати, куди і що кладете. Документи ліпше тримати при собі, а не у валізі. Гроші мають бути розділені: що - на дорогу, що - на відпочинок. Бажано їх розділити на кілька частин, адже, якщо, не дай Боже, і станеться крадіжка, то злодії поцуплять не всю суму. На вокзалі варто бути пильним, під час посадки у потяг потрібно уважно дивитися за особистими речами. У самому потязі сусідів не треба шарахатися чи не спілкуватися, але й не "відкривати душу" стороннім особам. Скажімо, розповідати звідки, куди і для чого їдете, про свою роботу, родину, хто залишився вдома. Спілкуйтеся, але з розумом. "І в жодному разі, коли виходите у коридор вагона чи туалет, не залишайте у купе навіть на короткий час сумочку чи барсетку з грішми та документами, мобільний телефон та годинник. Аби згодом не картати себе за власну необачність, наївну довірливість чи забудькуватість", - акцентує Микола Хватаймуха, перший заступник начальника Лінійного управління на Львівській залізниці УМВСУ на залізничному транспорті. Якщо ж вам щось пропонують випити чи скуштувати, то краще культурно відмовитися. Ще кілька років тому у потягах, які курсували до морських курортів, траплялися випадки, що злочинці у чай, каву, воду чи спиртне підсипали клофелін (медпрепарат, який зменшує артеріальний тиск). Розум у людини працює, але тиск падає, відтак вона стає нерухлива. П'ять років тому в одному з потягів міліціонери затримали молоду шахрайку, яку засуджено на 3,5 року позбавлення волі. М. Хва­таймуха запевняє, що впродовж останніх трьох років таких випадків немає, бо добре проведена патрульно-постовою службою зі супроводу потягів профілактична робота.

  легальних носіїв, які мають відповідну уніформу. Сторонні особи, коли виникне тиснява, можуть втекти зі сумкою від­почивальника", - каже спів­розмовник. Коли вже щось сталося на вокзалі чи безпосередньо у потязі, потрібно звернутися до міліціонера, провідника чи начальника потяга і дати чітку інформацію, негайно написати письмову заяву, в якій описати поцуплені речі. "Якщо ж безпосередньо у потязі стався якийсь інцидент (хуліганство, пограбування), то потрібно вимагати від провідника терміново повідомити начальника потяга. Сам бригадир потяга на першій зупинці, згідно зі своїми функціональними обов'язками, повинен поінформувати працівників транспортної міліції про трафунок. Важливим є час", - наголошує М. Хва­таймуха. Міліцейський супровід та збільшення патрульних нарядів у потягах, які влітку курсують у південному напрямку, свідчить про зменшення крадіжок особистого майна. Принаймні це демонструє статистика з 2005 по 2008 рр. Якщо у 2005 р. зареєстровано 47 крадіжок, у 2006 р. - 37, то вже у 2007 р. - 18, а за перше півріччя 2008 р. - 7.

До теми
Скасувавши торік восени іменні залізничні квитки, Мінтранс зробив ведмежу послугу правоохоронцям, адже міліція втратила дуже багато можливостей для розшуку злочинців. Через систему “Експрес”, яка діяла впродовж 5 років і передбачала видачу іменних квитків, правоохоронці швидше знаходили осіб, яких підозрювали у скоєнні важких злочинів. “Зараз набагато складніше боротися зі злочинцями, особливо це стосується крадіжок у потягах та на вокзалах. Скоївши злочин, особа може сісти у будь-який потяг, і ми не знатимемо, в яку сторону вона подалася”, – говорить М. Хватаймуха.

Приїхавши у пункт призначення, не варто довіряти стороннім особам, які зголошуються допомогти донести речі у те чи інше місце. "На вокзалі в Одесі та Сімферополі є багато

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5138 / 1.58MB / SQL:{query_count}