Літні дні в нашому місті традиційно позначені не лише мінливістю погоди, але й порожніми тумбами афіш. "Мертвий сезон", - сумно констатують львів'яни, розмірковуючи, яку ж культурну програму запропонувати своїм гостям.
Здавалося б, останнім часом ситуація потрохи почала змінюватися у кращий бік. Кілька років тому з "Шешорів" стартувала мода на різноманітні місцеві фестивалі open air, що відбуваються в Підкамені, Славському, Зашкові та ін. Для шанувальників більш стриманого дозвілля минулоріч розпочався у червні-липні, а цього року відбувається уже вдруге міжнародний фестиваль органної музики "Діапазон". Перелік літніх музичних імпрез віднедавна доповнив і фестиваль камерної музики "Szymanowski-quartet та друзі". На прем'єри запросили в червні-липні Театр ім. Леся Курбаса, театр "У кошику" та Львівська опера. Однак і цього, як вважає чимало львів'ян та туристів - недостатньо. Натомість, учасники імпрез іншої думки.
І органний фестиваль, і фестиваль камерної музики варто було б перенести на інший час, вважають його організатори. Можливо, тоді й публіка активніше відгукувалася би на концерти світових знаменитостей, заявлених у програмах. Адже деколи створюється враження, що вже в середині липня більшість дорослого населення Львова вирушає у відпустку або принаймні влаштовує собі канікули, вільні від культурних подій. Туристи також не становлять сподівано високого відсотка відвідувачів.
До теми |
Головні літні фестивалі в Європі (з перевагою закритих майданчиків) |
Австрія Міжнародний музичний фестиваль у Брегенці (Bregenzer Festspiele), липень-серпень Бельгія Гентський фестиваль (Gentse Feesten), липень Великобританія Единбурзький фестиваль мистецтв і Фріндж, серпень Італія Оперний фестиваль у Вероні, червень-вересень Німеччина Театральний фестиваль у Мюнхені, липень Вагнерівський фестиваль у Байройті (Bayreuther Festspiele), серпень Франція Авіньйонський театральний фестиваль, липень Фестиваль мистецтв у Каркасоні, липень Швейцарія Джазовий фестиваль у Монтре, липень |
На думку начальника управління культури й туризму ЛОДА Галини Дорощук, причина певної байдужості публіки - не сезонна. Літо повинне бути не менш насиченим культурними подіями, аніж кожна інша пора року. "Цього літа в обласному управлінні культури два пріоритети - це село і гори", - розповідає "Пошті" пані Дорощук.
Головний диригент Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії Айдар Торибаєв також вважає, що влітку недоцільно проводити концерти в закритих залах. Натомість, із задоволенням виступив би з керованим ним оркестром на площі - коли б забезпечили гідні умови, сцену, належне обладнання.
Щоправда, в цьому напрямку міська влада робить активні кроки. Вже другий рік поспіль з ініціативи управління культури й туризму ЛМР відбувається фестиваль "Літо на Ринку". Тож начальник управління Андрій Сидор не погоджується із визначенням "мертвий сезон", аргументуючи це в коментарі "Пошті" наступним чином: "Лише минулої неділі я спостерігав, скільки публіки прийшло на Ринок, незважаючи на 35-градусну спеку. А ввечері взагалі було не проштовхнутися. Ні, "мертві сезони", схоже, відійшли в минуле. Дуже успішно в рамках фестивалю відбувся концерт до ювілею Антоніо Вівальді, презентації європейських культур, свято до Дня матері. В подальшому саме на Ринку стартують серпневі етнофестивалі "Етновир" та "Країна мрій". Тож літо обіцяє бути дуже насиченим".