А могли і вдавитися...

У відділенні ендоскопії виставлено на огляд незвичайні експонати, що зберігалися у  шлунку

У відділенні ендоскопії виставлено на огляд незвичайні експонати, що зберігалися у  шлунку

shlunok.jpg 

Ніхто достеменно не знає, скільки таємниць криється у нашому організмі. Але ми ще й не знаємо того, скільки і чого у ньому можна "сховати". У відділенні ендоскопії Львівської міської лікарні швидкої медичної  допомоги є унікальний музей предметів, які лікарі вийняли ... із шлунка та дванадцятипалої кишки пацієнтів. Експонати виставлені лише з дозволу власників і їх збирають понад 10 років. Ініціатором  створення такого незвичайного музею був завідувач відділення Юрій Білик. Чого тільки у тому музеї нема: швейні голки, цвяхи, леза, кістки риб'ячі, курячі, монети, ампула лікарського препарату, ложки чайні та столові, кришки від пляшок з-під води, пива. На початку цього року до відділення, як розповів "Пошті" лікар-ендоскопіст Микола Артюшенко, потрапив чоловік, який проковтнув кришку від пляшки мінеральної води. Зазвичай, корки ковтають через дурість, посперечавшись - проковтне чи ні. Недавно пацієнт прийшов на обстеження і в його шлунку виявили десятикопійчану монету. Хворий ніяк не міг пригадати, як вона туди потрапила. Найчастіше лікарі витягують голки зі шлунка майстринь-вишивальниць та швачок. Адже  вони мають звичку тримати голку губами,  а при глибокому вдиханні вона потрапляє у стравохід. Лікарям доводилося витягувати ложки - чайні та столові. До таких "трюків" зазвичай вдаються ув'язнені. Вони знають, що після цього потраплять до лікарні й свідомо йдуть на це, бо у такий спосіб їм вдасться хоч трішки відчути подих свободи.

У колекції музею є шлунковий зонд. Чоловік вважав, що йому потрібно самому час від часу промивати шлунок. І він приєднав шнурочок до зонда, який закріпив до руки. Але через необережність зонд все-таки зіскочив і опинився у шлунку. Найбільше незвичайних експонатів лікарі виймають зі шлунка пацієнтів, які проковтнули їх ненароком. Хоча є й такі пацієнти, які спеціально їх ковтають.

Усіх пацієнтів, які звертаються по допомогу, оглядають відеоапаратом і за допомогою спеціальних пристроїв виймають сторонні предмети зі стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки. Це можливо за умови, що сторонній предмет не спричинить додаткової травми організму і не пошкодить цілісності органа. Та якщо він великий чи створює певну загрозу, лікарям доводиться вдаватися до хірургічного втручання.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5291 / 1.54MB / SQL:{query_count}