Четвер 12 червня 2008, №24 (675)

Нова Конотопська битва

Ігор Мартинів
Не минає і тижня, аби між Україною і Росією не виникло чергове протистояння на дипломатичному, економічному, військовому, мовному чи історичному грунті. Цього тижня приводом для загострення стосунків стали плани українського уряду із відзначення 350-ї річниці Конотопської битви.

Допомагати іншим

Ярина Коваль
Ладіслав Граділ, генеральний консул Чеської Республіки у Львові, про себе, про нас і взаємні контакти

Випускниця-рекордсменка

Випускниця Чернігівської загальноосвітньої спеціалізованої школи фізико-математичного профілю № 12 Ірина Ганусевич під час зовнішньо­го незалежного тестування поставила рекорд - набрала майже абсолютну кількість балів - 599 з 600 можливих із трьох предметів.

НП на Рівненській АЕС

Ігор Мартинів
Другий енергоблок Рів­ненської атомної електростанції довелося зупинити 10 червня, коли було виявлено протікання в межах контеймента, в результаті чого було прийнято рішення зупинити енергоблок.

“Вони посилали їх на смерть”

Ігор Мартинів
Видобуток вугілля на закритій шахті завершився трагедією

Сучасні Нострадамуси

Мирослава Іваник
Цього тижня Олег Засадний, директор департаменту з підготовки до Євро-2012 у міській раді, повідомив сенсаційну новину: Львів на 75 % (!) готовий до чемпіонату за кількістю місць в п'ятизір­кових готелях.

Руїни в концесію

Мирослава Іваник
Фортецям і палацам України пропонують дилему: або занепад, або приватні руки

Кожному – своє...

Українські замки подекуди називають нашим загубленим спадком. Ніхто достеменно не може сказати ані скільки їх в нас, ані що з ними робити.

Колесом у яму

Ірина Залецька
Згідно з останніми соціологічними дослідженнями, однією з найболючіших проблем міста львів'яни вважають погані дороги.

Фінансові таємниці Ратуші

Ірина Залецька

Олег Синютка, перший заступник міського голови Львова, про транші, відсотки і повернення позик

Суд виправдав “скнилівських” генералів

Ірина Цицак
11 червня Апеляційний військовий суд Центрального регіону виправдав чотирьох колишніх керівників ВПС України - організаторів Скни­лівського авіашоу (внаслідок падіння СУ-27 на глядачів загинули 77 осіб, зокрема 28 ді­тей, понад  500 осіб суд визнав потерпілими).

Корупція і Євро-2012 турбують львів’ян

З 10 по 25 травня 2008 року Український фонд "Громадська думка" проводив у Львові соціологічне дослідження "Громадська думка населення Львова стосовно ситуації в місті".

Не 50, а лише 20

Цього року Львівська обласна рада виділила 3,5 млн грн на Програму проведення земельної реформи розвитку ринку земель, охорони та раціонального використання земель.

Повернення Олійника

Ярослав Іваночко
Схоже, екс-губернатор Львів­ської області Петро Олійник незабаром повернеться до публічної діяльності.

Коли сказати нічого...

Звіт міського голови - подія важлива, а головне - довгоочікувана. У другій половині травня за торішню роботу вже встигли прозвітувати всі виконавчі органи міської влади.

Купатися заборонено?!

"Пошта" з'ясовувала, в які озера  на Львівщині можна безпечно пірнути

Пестициди виметуть з прикордоння

До кінця року Львівщина планує вивезти із прикордонної території  всі пестициди. Загалом же це близько 100 тонн хімікатів.

Літо на ... асфальті

Один день перебування дитини у таборі коштує 100-150 грн

Президенти судитимуться

Колишній та сучасний президенти Польщі можуть зустрітися у суді.

Кому війна, кому бізнес

Під час війни в Іраку було розкрадено, розбазарено або пропало без сліду близько 23 млрд доларів з американських державних коштів.

Ще один “павук”

Минулого тижня знаменитий "людина-павук" Ален Робер провів з великою помпою чергове сходження на хмарочос - на цей раз Робер виліз на будівлю New York Times на Таймс-сквер.

Дармова медицина – це ілюзія

Ігор Герич, начальник головного управління охорони здоров'я Львівщини, про реформи в медицині, університетські клініки та міфи щодо безплатного лікування

Лікування стовбуровими клітинами розпочато

У Києві в Інституті хі­рургії і трансплантології, який більше відомий як Інститут імені Шалімова, розпочалися клінічні випробування терапії стовбуровими клітинами.

Допомога не забарилася

У попередньому числі "Пошти" (№ 23) у матеріалі "Мамо, я тебе чую" ми розповіли про 8-річного Григорія Вікторова, якому поставили діагноз: глухота четвертого ступеня.

Ціна на газ “кусатиметься”

Наступного року ціна на газ для України може підвищитися удвічі у зв'язку з переходом центральноазійських країн на європейські ціни поставок газу. Насамперед це вдарить по промислових під­приємствах.

Наші остапи бендери

Ірина Цицак
Понад 20 осіб, охочих поїхати за кордон на заробітки до Італії та Португалії через псевдофірму з найму на роботу, стали жертвами львівського шахрая.

Вкрали Леніна

У Кобеляках, що на Полтавщині, невідомі особи вкрали бюст Володимира Ілліча Леніна. За інформацією ЦГЗ ГУ МВСУ в Полтавській області,  відсут­ність вождя світового пролетаріа­ту виявив місцевий житель, який йшов повз монумент, розташований на вулиці Леніна.

Яценюк у Львові

Ярослав Іваночко
Сьогодні Арсеній Яценюк вперше відвідає Львів як голова ВРУ

Доля “Титаніка”

Ярослав Іваночко

Олег Зарубінський, народний депутат України з фракції  Блоку Литвина,  про перспективи коаліції 

Трагедія президента

Гриценко каже, що в Ющенка нема майбутнього. Бо все "бездарно здав"

Наразі сумно

Андрій Левківський

Перший тур європейської першості  не виправдав очікувань

Голі факти, наївні фантазії

Нещодавно у франківському арт-кафе "Химера" відбувся вечір пам'яті Андрія Жураківського.

Містерії демократії

Ігор Гулик
У певною мірою освіченого читача цей заголовок не мусить провокувати алюзій зі знаною книгою персони нон грата в Україні Алєксандра Дуґіна. Там - містерії Євразії, частково базовані на реальному історизмі, частково на надто буйній фантазії автора. У нас - мова про дивовижну трансформацію "найгіршої з форм правління", якій, однак, нема альтернативи.

Два робочих дні й... довгі роки виродження

Відкритий лист міністрові освіти Іванові Вакарчуку

Журналісти й політики

Ігор Гулик

Минулого тижня один з львівських блогерів-депутатів, вітаючи моїх колег з професійним святом, розпочав з того, що журналісти й політики - сіамські близнюки, яких не можна роз'єднати. Я відписав на сайті, що такого хибного постулату потрібно якомога швидше позбуватися, однак короткої репліки тут замало.

Короткі зустрічі з українським кіно

У вівторок, 10 червня, завершилися Дні українського кіно в Парижі. Нагадаємо, після успішної презентації України власним па­вільйоном на Каннському кінофестивалі наступним кроком активної промоції вітчизняного кіномистецтва, як і обіцяли організатори, стали покази українських стрічок у відомому паризькому кінотеатрі Filmoteque (Національна фільмотека Франції).

До Коновальця на уродини

Мар’яна Вербовська
Забаву в рідному селі Євгена Коновальця проводять вже третій рік, і цього року вона містить у собі сплав одразу трьох свят: 117-ту річниця з дня народження провідника ОУН,  День молоді та свято Трійці.

Від “Живого мистецтва” до “живих” музеїв

Ярина Коваль
Картина "У лихваря"  Жоржа де Ла Тура (єдина авторства цього видатного живописця на теренах колишнього СРСР) стала однією із дев'яти, що їх Львівська галерея мистецтв у рамках проекту "Живе мистецтво" визначила серед власних надбань як такі, про які школярам Львова варто знати.

Географ режисури

Катерина Сліпченко

Стівен Спілберг, кінорежисер, про таємниці, комунізм та Гаррісона Форда

Сербські мріяння

Горан Петрович. Острів та інші видіння

Незавершене та нескінченне

Каліфорнійська мрія   (California Dreamin)

0.5367 / 1.7MB / SQL:{query_count}