Літо на ... асфальті

Один день перебування дитини у таборі коштує 100-150 грн

Один день перебування дитини у таборі коштує 100-150 грн

kanikuly.jpg

Літо! Канікули! Дітям радість, бо нарешті можна розслабитися, відпочивати і робити все, що приносить задоволення. А батькам - біль голови та ще й який. Чим зайняти дитину, аби вона не вешталася без діла? Куди відправити на відпочинок? Як організувати канікули так, аби син чи донька були під наглядом дорослих?

 "Пошта" намагалася  з'ясувати, який відпочинок пропонують дітям львівські служби оздоровлення і відпочинку. Інформації отримали багато і найголовніша з них - якість відпочинку залежить від товщини батьківського гаманця.

Дешево і просто

Найпростіший та найдешевший спосіб: залишити дитину у школі під наглядом учителів ще на місяць.

- Суть пришкільного від­починку полягає у тому, що діти змінюють форму діяльності, - розповів Андрій Корнат, начальник управління у спра­вах сім'ї та молоді ЛОДА. - Упродовж місяця учні, переважно 1-7-х класів, розвантажуються від тривалого нав­чання. Правда, ці заходи є  дієвими лише в містах, коли батьки не мають куди прилаштувати дитину. У селах, де влітку повно роботи, таке оздоровлення не зовсім доречне. У школах дітей збирають у групи по 25-30 осіб, з ними працює два учителі-вихователі від 9-ї до 16-17-ї години. Таке оздоровлення повністю фінансує держава - дітей двічі на день годують. На харчування однієї дитини виділяється 14 грн на день.  Правда, батьки кажуть, що пришкільний відпочинок діти не особливо полюбляють, бо на канікулах вони хочуть розслабитися і забути про школу. Погоджуються лише через відсутність альтернативи.

Пільгове оздоровлення

На  Львівщині є 26 таборів, які мають ліцензію на оздоровлення дітей.  Але до них передусім потрапляють діти, які мають пільговий статус. І то далеко не всі.

- У лікувальні санаторії ми відправляємо діток із малозабезпечених, багатодітних сімей, сиріт, напівсиріт, чорноби­льців, - розповіла Оксана Яковець, заступник начальника головного управління праці та со­ціального захисту населення ЛОДА. - Путівки для них закуповує  Міністерство праці. Від початку року ми отримали сто таких путівок. Це дуже мало. Лише дітей-чорнобильців, які потребують оздоровлення, є понад тисячу. Торік ми оздоровили лише 44 %.

Оксана Степанівна розповіла, що оздоровлення дітей проводиться і за рахунок місцевих бюджетів. Торік за такі кошти придбали 52 путівки. Цього року в області стартувала програма захисту багатодітних родин, у якій є пункт про літнє оздоровлення дітей і батьків. На це виділено мільйон грн з бюджету.

Коли дитина не входить до пільгової категорії, але батьки хочуть відправити її у санаторій, то мусять викласти за 18 днів від 2700 до 3000 грн.

Золотий "Артек"

Відпочинок дітей узяли під свій "патронат" і чисельні туристичні агенції, правда, за гроші. За словами пані Мар'яни, менеджера одного з туристичних агентств, найпоширенішими є табори відпочинку в Україні, бо батьки бояться відпускати  дітей за кордон. Найпопулярніші тури:  в Євпаторію, Крим, Херсонську область, Кирилівку (Азовське море). А на табір в Яремче попит є увесь рік.

За 12 днів у таборі в Карпатах батькам доведеться викласти близько 1000, а на морі - 1500-2500 грн. Торік такі путівки коштували на 20 % дешевше. У вартість путівки входить проїзд, харчування, проживання.

Якщо дитина горить бажанням потрапити у славнозвісний "Артек", то мрія може стати дійсністю. Правда, турагенції у "Артек" не відправляють.

- Там дуже високі ціни, - сказала менеджер Мар'яна. - Та й путівки до нас не потрапляють - їх розбирають росіяни.

- Нині "Артек" переважно комерційна структура, - каже Андрій Корнат. - Упродовж року ми отримуємо лише 60 бюджетних путівок, 10 з яких припадає на літо. Торік в "Артеку" відпочило 206 мешканців Львівщини.

"Пошта" довідалася: за 21 день перебування у найскромніших апартаментах "Артеку" треба заплатити понад 7 тисяч гривень. Минулого року розцінки були майже вдвічі дешевші. Для порівняння: за 14 днів на Золотих пісках Болгарії приватні тур­агенції просять 350 євро.

До речі, цього року дитячий відпочинок подорожчав майже удвічі. Скажімо, 21-денний відпочинок у Криму торік коштував 800, нині - від 1500 грн.

Патріотичний відпочинок

На Львівщині є достатньо молодіжних та дитячих органі­зацій, які влаштовують наметові табори. 

 - Цього літа ми плануємо побувати у багатьох історичних місцях Львівщини, - ділиться Ігор Мартинюк, голова ЛОМГО "Юнацтво". - Нещодавно їздили на гору Маківку. У найближчих планах - відвідати гору Ключ. 17 червня розпочинаємо волонтерські табори. Школярі не лише відвідають героїчні місця, а й відновлюватимуть закинуті криївки.

Потрапити до наметового табору може кожен охочий. Цього літа на Львівщині працюватиме близько сотні таких таборів. Для них область виділила 400 тис. грн.

УДЮМКи

Якщо сина чи доньку геть ніде прилаштувати, можливо, їх зацікавлять УДЮМКи ( установи дитячих, юнацьких та молодіжних клубів). Вони, як повідомили у прес-службі міської ради,  є в кожному районі Львова і мають різні клуби: спор­тивні, туристичні, образотворчі, художнього ремесла...Влітку УДЮМКи працюють з 10-ї до 14-ї безкоштовно.

З 16 червня у Католицькому університеті розпочнеться літня школа для дітей "Світ навколо мене".  Дітки від 6 до 12 років займатимуться у групах, ходитимуть на екскурсії. Надіслати анкети можуть усі, хто бажає.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4665 / 1.59MB / SQL:{query_count}