Купатися заборонено?!

"Пошта" з'ясовувала, в які озера  на Львівщині можна безпечно пірнути

"Пошта" з'ясовувала, в які озера  на Львівщині можна безпечно пірнути

Надворі лише + 23-25о, а вже неймовірно тягне до води, до її рятівної прохолоди. А що буде, коли стовпчик термометра підніметься до +35о? На Львівщині, здавалося, є де відпочити, адже у нас є  2167 водойм, майже 9000 річок та потічків. Та ба, для відпочинку придатні тільки кілька десятків, а відповідають вимогам СЕС та МНС  ще менше.

Нині відпочивальників, як повідомив "Пошті" лікар відділу комунальної гігієни обласної СЕС Дмитро Курівчак, готові прийняти лише п'ять озер:  у м. Винники, на базах "Тиша" біля м. Новояворівська та "Доробок" у с. Віжомля Яворівського району, "Узлісся" Перемишлянського району, а також пляж на березі річки Стрий у Стрию.

 Готуються до відкриття купального сезону озеро № 3 у смт Брюховичах, а також озера на базах відпочинку: "Бухта вікінгів", "Озерний край", "Львівська Швейцарія"  Пустомитівського району,  "Козацький хутір" Дрогобицького району,  "Майдан" Яворівського району, озеро в селі Лагодів  Бродівського району, "Чарівні озера" та  "Альбатрос" у Жов­ківському районі.

А в усіх інших, найвірогід­ніше,  ні цього літа, ні в най­ближчі роки купатися не можна, бо місцева влада не поспішає вкладати кошти для їх очищення та благоустрою місць відпочинку. Хоча в озерах  Тростянець, Барвінок у Миколаївському районі, Жовтневе у Золочівському районі, Вижниця у Трускавці купатися заборонено, а люди все одно пірнають, наражаючи себе і дітей на небезпеку.

"Купання у непідготовлених озерах - це ризик захворіти на інфекційні та інші недуги. Під час плавання люди часто ковтають воду,  мікроорганізми та розчинені у воді речовини можуть проникати і через шкіру, можливі ураження шкірних покривів та виникнення різних захворювань", - наголосив лікар СЕС Д. Курівчак.

Перевірку водних об'єктів в одинадцяти районах області провели і працівники МНС. Серед найпоширеніших порушень: не облаштовано рятувальні пости, дно акваторій, відведених для купання людей, не очищене від сторонніх предметів й не обстежене водолазами, пляжі та місця купання дітей не позначені відповідною огорожею тощо. Керів­ник прес-служби  ГУ МНС у Львівській області Павло Василенко повідомив, що дозвіл на відкриття купального сезону надає місцева влада після отримання інформації про стан водойм від відповідних служб. І вона спільно з власниками зон відпочинку несе відповідальність у разі нещасного випадку. Але П. Василенко не зміг пригадати жодного випадку, коли б представників місцевої влади чи господарів баз притягнули до відповідальності, хоча нещасні випадки були.

"Біля рік чи озер під­приємці залюбки торгують, постачаючи сюди напої, їжу, організовують різні види розваг, звісно, за гроші,  але змусити їх облаштувати рятувальні пости майже неможливо, - говорить керівник прес-служби. - Рятувальні пости є лише на озерах у Брюховичах, Винниках, Глинній Наварії та "Бухті вікінгів".

А вони конче потрібні на кожній водоймі, де відпочивають люди. Купальний сезон тільки розпочався, а вже є  жертви. З початку червня загинуло у воді четверо людей - у Дрогобицькому та Турківському районах, в містах Жидачеві та Пустомитах. А загалом від початку року втопилося
40 осіб, серед яких одна дитина. Відпочиваючи на берегах гірських річок, люди часто переоцінюють власні сили. Розігрівшись на сонці,  стрибають у холодну стрімку річку. Різка зміна температури спричиняє судоми, й людина не може самостійно вибратися. Діти гинуть через ігри у воді, зокрема стрибки з пірсів. Медики рекомендують не пірнати відразу після ситого обіду, а лише через 1,5-2 години після прийому їжі, й у воді перебувати не довше 15 хвилин.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4677 / 1.56MB / SQL:{query_count}