"Пошта" з'ясовувала, в які озера на Львівщині можна безпечно пірнути
Надворі лише + 23-25о, а вже неймовірно тягне до води, до її рятівної прохолоди. А що буде, коли стовпчик термометра підніметься до +35о? На Львівщині, здавалося, є де відпочити, адже у нас є 2167 водойм, майже 9000 річок та потічків. Та ба, для відпочинку придатні тільки кілька десятків, а відповідають вимогам СЕС та МНС ще менше.
Нині відпочивальників, як повідомив "Пошті" лікар відділу комунальної гігієни обласної СЕС Дмитро Курівчак, готові прийняти лише п'ять озер: у м. Винники, на базах "Тиша" біля м. Новояворівська та "Доробок" у с. Віжомля Яворівського району, "Узлісся" Перемишлянського району, а також пляж на березі річки Стрий у Стрию.
Готуються до відкриття купального сезону озеро № 3 у смт Брюховичах, а також озера на базах відпочинку: "Бухта вікінгів", "Озерний край", "Львівська Швейцарія" Пустомитівського району, "Козацький хутір" Дрогобицького району, "Майдан" Яворівського району, озеро в селі Лагодів Бродівського району, "Чарівні озера" та "Альбатрос" у Жовківському районі.
А в усіх інших, найвірогідніше, ні цього літа, ні в найближчі роки купатися не можна, бо місцева влада не поспішає вкладати кошти для їх очищення та благоустрою місць відпочинку. Хоча в озерах Тростянець, Барвінок у Миколаївському районі, Жовтневе у Золочівському районі, Вижниця у Трускавці купатися заборонено, а люди все одно пірнають, наражаючи себе і дітей на небезпеку.
"Купання у непідготовлених озерах - це ризик захворіти на інфекційні та інші недуги. Під час плавання люди часто ковтають воду, мікроорганізми та розчинені у воді речовини можуть проникати і через шкіру, можливі ураження шкірних покривів та виникнення різних захворювань", - наголосив лікар СЕС Д. Курівчак.
Перевірку водних об'єктів в одинадцяти районах області провели і працівники МНС. Серед найпоширеніших порушень: не облаштовано рятувальні пости, дно акваторій, відведених для купання людей, не очищене від сторонніх предметів й не обстежене водолазами, пляжі та місця купання дітей не позначені відповідною огорожею тощо. Керівник прес-служби ГУ МНС у Львівській області Павло Василенко повідомив, що дозвіл на відкриття купального сезону надає місцева влада після отримання інформації про стан водойм від відповідних служб. І вона спільно з власниками зон відпочинку несе відповідальність у разі нещасного випадку. Але П. Василенко не зміг пригадати жодного випадку, коли б представників місцевої влади чи господарів баз притягнули до відповідальності, хоча нещасні випадки були.
"Біля рік чи озер підприємці залюбки торгують, постачаючи сюди напої, їжу, організовують різні види розваг, звісно, за гроші, але змусити їх облаштувати рятувальні пости майже неможливо, - говорить керівник прес-служби. - Рятувальні пости є лише на озерах у Брюховичах, Винниках, Глинній Наварії та "Бухті вікінгів".
А вони конче потрібні на кожній водоймі, де відпочивають люди. Купальний сезон тільки розпочався, а вже є жертви. З початку червня загинуло у воді четверо людей - у Дрогобицькому та Турківському районах, в містах Жидачеві та Пустомитах. А загалом від початку року втопилося
40 осіб, серед яких одна дитина. Відпочиваючи на берегах гірських річок, люди часто переоцінюють власні сили. Розігрівшись на сонці, стрибають у холодну стрімку річку. Різка зміна температури спричиняє судоми, й людина не може самостійно вибратися. Діти гинуть через ігри у воді, зокрема стрибки з пірсів. Медики рекомендують не пірнати відразу після ситого обіду, а лише через 1,5-2 години після прийому їжі, й у воді перебувати не довше 15 хвилин.