Лікування стовбуровими клітинами розпочато

У Києві в Інституті хі­рургії і трансплантології, який більше відомий як Інститут імені Шалімова, розпочалися клінічні випробування терапії стовбуровими клітинами.

У Києві в Інституті хі­рургії і трансплантології, який більше відомий як Інститут імені Шалімова, розпочалися клінічні випробування терапії стовбуровими клітинами. Це, так би мовити, революція в медицині, бо стовбуровими клітинами можна не просто лікувати, а відновити будь-який  хворий орган. Дослідження проводитимуть у п'яти наукових інститутах, до яких залучать понад тисячу осіб: лікуватимуть і серцеву недостатність, і цукровий діабет, і критичну ішемію кінцівок. Отримати стовбурові клітини, як твердять медики, нескладно, вони вже навчилися отримувати їх з кісткового мозку самого хворого. Але є інша важлива проблема: ці клітини потрібно не просто кудись ввести, а точно доставити в ушкоджену ділянку того чи іншого органу. Якщо медикам вдасться чітко відпрацювати і цей момент, то багатьох недуг, які досі вважалися невиліковними, можна буде позбутися.

Терапію стовбуровими клітинами призначатимуть насамперед тим, для кого вже немає іншого методу лікування: ні медикаментами, ні операціями їм допомогти не можна. У  ТСН на каналі "1+1" показали сюжет розмови з пацієнтом, в якого критична ішемія кінцівок - судини не працюють, кров ними не циркулює, ноги поступово відмирають. Для нього досі був лише один вихід - ампутація. Аби зупинити процес відмирання, лікарі ввели пацієнтові стовбурові клітини і нині помічають, що судини на ногах у пацієнта поступово відроджуються.

Інший пацієнт до інституту потрапив, коли на одній руці вже відрізали кілька пальців, боліли й на іншій. Лікування стовбуровими клітинами зупинило цей процес. Тож чимало важкохворих людей покладають велику надію на терапію стовбуровими клітинами.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4733 / 1.53MB / SQL:{query_count}