Пестициди виметуть з прикордоння

До кінця року Львівщина планує вивезти із прикордонної території  всі пестициди. Загалом же це близько 100 тонн хімікатів.

До кінця року Львівщина планує вивезти із прикордонної території  всі пестициди. Загалом же це близько 100 тонн хімікатів.

 Як розповів "Пошті" Стефан Татух, перший заступник обласного управління екології та охорони навколишнього середовища, загалом з території області планують вивезти на утилізацію близько 760 тонн пестицидів. Де саме утилізуватимуть небезпечні хімікати наразі ще не вирішили.

"Остаточного рішення що­до того, де саме будуть утилі­зувати пестициди поки що немає. Наразі є кілька варіантів. Зокрема, є пропозиції від польської та  німецької компаній, а також, звісно, з міста Шостка Сумської області", - зазначив пан Татух.

Та перспективи того, що пестициди повезуть за кордон досить-таки примарні. З 1 червня Євросоюз розпочинає попередню реєстрацію хімікатів, які ввозять в ЄС.  Головна мета реєстру - виявити небезпечні для людей і довкілля хімічні речовини і не допустити їхнього потрапляння в європейські країни.

"Я не можу цього прокоментувати, оскільки всі рі­шен­ня щодо утилізації і вся документація будуть оформляти на рівні Мінприроди", - сказав пан Татух.

На вивезення пестицидів з області залучатимуть кошти з чотирьох джерел. 500 тис. грн - з обласного екологічного фонду (на вивезення цих пестицидів уже оголосили тендер). Також передбачено фінансування з державного екологічного фонду -
2 млн грн. Ще 500 тис. євро надійдуть за програмою ЄС "Інтер-Тасіс", а на вивезення пестицидів із Сянок на Турківщині Підкарпатське воєводство виділило ще кілька мільйонів.

Нині ж найбільше пестицидів зберігається у Золочівському, Жидачівському, Мостиському, Старо­сам­бір­ському, Турківському районах. Також вони є у Львові на агрофірмі "Провесінь".

За умови належного фі­нансування Львівщина зможе розпрощатися з небезпечним вантажем уже за два роки. Та все ж утилізація пестицидів - не єдина проблема в області. Нині в регі­оні просто неба зберігаються кілька тисяч тонн гудронів. Зокрема, одне з найбільших гудронних звалищ розташоване у Новому Роздолі на березі озера. Там лежать
17 тис. тонн угорських гудронів, які привезли в Україну  у 2002-2004 роках. Ще 3 тис. тонн є на території Добротвірської ТЕС. Через скандал, який розпочався, і увагу преси цей процес припинили, хоча планувалося ввезти 60-70 тис. тонн. Приблизно 500 тонн є на території тресту "Карпатпромбуд" у Дрогобичі, також ще є гудрони у Дашаві

 Також кілька гудронних озер є і на Грибовицькому сміттєзвалищі. За різними оцінками, там їх від 200 до 500 тис. тонн. Проте шляхів розв'язання цієї проблеми ще немає.

"Наразі немає меха­ніз­мів. Ми ведемо роботу з мі­лі­цейською структурою, яка завезло гудрони в Новий Розділ і мала їх утилізувати, але поки що результату це не дало", - додав Стефан Татух.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4781 / 1.55MB / SQL:{query_count}