“Вони посилали їх на смерть”

Видобуток вугілля на закритій шахті завершився трагедією

Видобуток вугілля на закритій шахті завершився трагедією

shahtari.jpg 

Протягом кількох днів уся країна напружено стежила за повідомленнями, що надходять з Єнакієво. Чергова трагедія на шахті нагадала про найнебезпечнішу професію, про занепад гірничо-видобувної промисловості та ціну україн­ського вугілля.

8 червня о 5.00 у шахті імені Карла Маркса в Єнакієвому на глибині одного кілометра стався вибух і пожежа, під завалами опинилися 37 гірників. Протягом доби з-під завалів витягли 24 живих людей і одного загиблого, станом на вчора під землею залишаються 12 осіб, їх доля невідома. Багато із тих, що вижили - перебувають у дуже важкому стані.

Перший віце-прем'єр-міністр України, керівник державної комісії зі з'ясування причин аварії Олександр Турчинов повідомив, що вибух метану і вугільного пилу - це головна версія причини аварії. "Вибух метану стався в центральній частині шахтного стовбура внаслідок того, що на рівні одної тисячі метрів стався величезний викид породи вугілля і газу. Метан, який легший за повітря, піднявся вгору, і на рівні центру стовбура під натиском такого об'єму газу були зірвані муфти, а під час зриву могла виникнути іскра, яка і стала причиною такого масштабного вибуху", - пояснив перший віце-прем'єр.

У день аварії родичі шахтарів ледь не вчинили самосуду в адміністрації шахти. Вони вимагали назвати винного у тому, що сталося з їхніми годувальниками. Вони стверджували, що видобуток вугілля на шахті здійснювався всупереч забороні. Адже шахту було закрито на ремонт ще 30 травня. "Вони брешуть, що там працювали лише слюсарі та ремонтники. Вони посилали їх на смерть", - сказала Алла Журавльова, дружина гірника, доля якого невідома.

Тепер зрозуміло, що розлючені матері та дружини зверталися за адресою -  очевидно, людина, яка відповідає за трагедію, сидить в одному із високих кабінетів в адміністративній будівлі. Адже керівник інформаційного центру Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці і гірського нагляду Анд­ріан Галач підтвердив: на шахті ім. Карла Маркса видобуток вугілля вівся всупереч забороні. За його словами, "6 червня було опечатано скіповий барабан, але в той же час ми перевірили документацію і в скіповому журналі є запис про те, що понад 40 скіпів піднімалися після того, коли не мали ніякого права підніматися".

Також Галач наголосив, що "є аудіозапис розмови диспетчера з гірниками, які також підтверджують, що був видобуток вугілля". При цьому він пояснив, що в кожному зі скіпів поміщається близько 10-12 тонн вугілля. "Останню остаточну крапку в цих питаннях повинна поставити прокуратура", - сказав Галач.

Тим часом на шахті триває рятувальна операція, вірогід­ність знайти живих дедалі менша. Олександр Турчинов, відповідаючи на запитання, яка ймовірність знайти гірників живими, заявив, що "перспективи мінімальні, хоча надія залишається, поки не закінчаться рятувальні роботи".

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4765 / 1.55MB / SQL:{query_count}