Українські замки подекуди називають нашим загубленим спадком. Ніхто достеменно не може сказати ані скільки їх в нас, ані що з ними робити.
Мальовничі руїни потроху осипаються, обростають мохом та легендами. Натомість для сусідньої Румунії її замки та фортеці стали своєрідною візитівкою. Саме заради них сюди їдуть туристи. У цій країні безліч фортець, замків та палаців. Деякі з них також перебувають у напівзруйнованому стані й чекають на свого господаря, та є й такі, на міфах яких добре заробляють цілком реальні гроші.
mоtо.kiev.ua
Підгорецький замок, побудований у першій половині XVII ст., був першим у Європі рекреаційним палацом. Тривалий час своєю красою він не поступався кращим замкам та палацам світу. Саме тут вперше в Україні з'явилися публічний музей та театр. Сьогодні замок належить до переліку ста пам'яток світу, які потребують негайної реставрації.
Архів “СП”
Замок Бран, більше відомий як замок Дракули. Його вузькі коридорчики, покручені у лабіринти, темні кімнати та рипучі сходи вперто навіюють асоціації із містичним графом. Насправді ж Влад Цепеш Дракула прожив тут лише кілька тижнів. Замок Бран - чудовий приклад вдалого піару, побудованого на одній легенді. Замком Дракули його прозвали туристи, які років 30 тому вирушили на пошуки вампіра Дракули, бо ззовні споруда на скелі нагадує фортецю, описану у творі Брема Стокера. 1920 р. замок подарували другій королеві Румунії - Марії, яка перетворила його на свою літню резеденцію. Наразі споруда належить її нащадкам.
community.livejornal.com.ua
Тартаків у ХVII ст. був головною резиденцією магната Селезія Потоцького. В замку збирались вельможі з різних місцевостей і країн на відпочинок і забави. Тут була рідкісна книгозбірня, чимало картин визначних художників, дзеркальний зал. Оборонний замок Потоцького у ХІХ ст. реконструювали на палац у стилі французького необароко, яким його бачимо й нині. Легенду про цей палац згадує у своєму творі "Мертві ненаситні" Леопольд фон Захер-Мазох. "Якщо вірити селянам, у замку бачили старого сивого чоловіка, ніби каштеляна. Він одягнений так, як одягалися сотні років тому. Селяни твердять, що йому тисяча літ, а у великій, чудово збереженій залі замку стоїть дивовижної краси мармурова жінка з мертвими білими очима. Деколи, вночі, вона оживає і гуляє похмурими коридорами у супроводі численних примар, і тоді чути дивні голоси: дике виття, жалісний плач, солодкі манливі звуки... "
Королівський замок Пелеш - найкрасивіший палац та найцікавіший музей у Румунії. Розташований серед гір у містечку Сіная, замок належав королю Каролю І та королеві Єлизаветі. Будували його 40 років і вперше відкрили лише у 1883. До речі, архітекторами палацу були Вільгельм Додер з Відня та Йоган Шульц зі Львова. Цей палац першим у Європі мав тепло- та електростанції, ліфт, телефон, порохотяг та кінотеатр. Свого часу вражений красою палацу на нього претендував навіть Чаушеску, та місцеві мешканці вигадали легенду, нібито у палаці завелися небезпечні бактерії, тож ризикувати власним здоров'ям диктатор не наважився. Нині усередині музею - 160 кімнат, кожна з яких виконана у неповторному стилі.
ua.vlasenko.net
Перші згадки про Свірзький замок датуються 1530 роком. Тоді він належав шляхетному роду Свірзьких. Сучасного вигляду він набув зі середини XVII ст. Сьогодні добре збереглись лише зовнішні стіни замку, а ось інтер'єр після численних перебудов та пристосувань зазнав суттєвих змін. До речі, саме тут знімали легендарний радянський фільм "Три мушкетери".
Фортеця Ришнов, розташована на вершині пагорба, - це місто в мініатюрі, що свого часу містило всі споруди, необхідні для побуту: колодязь, до речі, найглибший серед тих, що є в середньовічних фортецях Трансильванії, церкву, житлові будинки і навіть школу. Сьогодні колишня фортеця виглядає немов маленька копія старого міста, з вузькими вулицями і одноповерховими будиночками. З неї відкривається чудова панорама на довколишній гірський масив Бучедж.
До теми: Руїни в концесію