Субота, 1 листопада 2008, №62(713)

Урятувати всіх

Володимир Шандра, керівник МНС, про гелікоптери, повені й нові служби допомоги

Налітав на 300 тисяч

Ярослав Іваночко

За польоти додому державним коштом, Віктора Балогу притягнуть до кримінальної відповідальності

Без роботи

Уплив світової фінансової кризи починає відчувати й Україна, де у сферах економічної  діяльності зайнято майже 12 мільйонів громадян. За інформацією сайту Мінпраці та соцполітики, для працівників деяких професій і галузей реально може виникнути загроза звільнення, зниження рівня зарплати та збільшення заборгованості з неї.

Відреставрована пам’ять

Мирослава Іваник

Новий вигляд дістали надгробки вірменському єпископу Самуелю Стефановичу, україн­ському вченому-філологу, громадському діячеві Омеляну Огоновському, угорській родині великих землевласників Папарів та польському професорові Юліану Макаревичу. Загалом реставрація поховань та проведення з цього приводу семінарів і наукових конференцій обійшлась польській державі у 600 тисяч злотих.

Експеримент на мільйон

Ірина Залецька

Львівська міська рада виграла державний грант на розробку та пілотне впровадження заходів енергозбереження у будинках міста. Щоправда, гроші на ці цілі передбачать у держбюджеті лише наступного року. 

Вшанування героїв Листопадового чину

Із нагоди 90-річчя створення Західно-Української Народної Республіки на Львівщині проведуть низку урочистих заходів. Сьогодні до Львова приїде Президент України Віктор Ющенко. Керманич держави на Янівському кладовищі покладе квіти до Меморіалу  українським січовим стрільцям, згодом відвідає крипту Митрополита Андрея Шептицького, що у Соборі Св. Юра.

Пінг-понг замість футболу

Ірина Гищук
Назву генпідрядника будівництва євростадіону Ющенко нині, мабуть, не почує. Микола Іванович хотів, але Андрій Іванович - проти

Живіть на зарплату!

Ірина Цицак

Керівництво ДАІ прагне викоренити анекдоти про сержанта Петренка, запровадивши з листопада жорсткі обмеження для своїх працівників

Тепло не для всіх

Ірина Залецька

У Львові розпочався опалювальний сезон

Уже по гривні

Ірина Залецька

Проїзд трамваями і тролейбусами подорожчає. Маршрутки зачекають

Чехи у Львові: економіка, кухня і пиво

Мар’яна Вербовська

У Львові відбуватимуться Дні Чехії, приурочені до річ­ниці незалежності країни. З  30 жовтня до 1 листопада Чехія святкує 90-ту річницю незалежності Чехословацької республіки. Незважаючи на те, що минуло 15 років, як країна розділилася на Чехію та Словаччину, і сьогодні цей день залишається головним національним святом.

Забудувати не можна залишити

Мирослава Іваник

Забудувати Вернісаж, зда­ється, таки дозволять. Містобудівна рада погодила архітектурну діяльність на площі Вічевій. Щоправда, поки що це лише рекомендація, остаточне ж рішення за депутатським корпусом міської ради.

Зробимо Львів кращим

Невдовзі у Львові можуть з'явитися світлофори зі звуковим супроводом, інформаційний бізнес-інкубатор, мережа велостоянок та багато іншого. А ще наше місто може стати місцем дії комп'ютерного квесту. Нова забавка проведе гравців вулицями давнього Львова та розповість історію міста. Усе це - результати першого в Україні Форуму соці­альних інвестиції, який відбувся у Львові.

Гексогенний рекорд

В індійському штаті Ассам сталася рекордна за кількістю жертв серія підлаштованих терористами вибухів - бомби здетонували майже одночасно в людних районах одразу чотирьох міст. На момент підготовки цього матеріалу до друку повідомили про 76 загиблих та понад 300 поранених осіб.

Кабани проти президента

Влада Пакистану оголосила масовий відстріл диких кабанів після того, як тварини почали регулярно проникати на територію президентського палацу

Зіткане життя

На порозі Центру Родини, де діє фонд святого Володимира, мене зустріла привітна пані зі сивим волоссям. Це була Леся Крип'якевич, повне її ім'я - Олександра-Дарія Крип'якевич, невістка відомого українського історика Івана Крип'якевича.

Втеча від самотності

Мабуть, немає нічого жахливішого, аніж самотність. Жодні достатки, багатства не заповнять порожнечу в душі. Й навіть тепер, у час інформаційних технологій, коли є десятки, а то й сотні способів налагодити контакти, самотніх людей не меншає. Якщо молодим людям зав'язати знайомство значно простіше, то для людей середнього та старшого віку - це не така вже й легка справа. Знайомитися на вулиці може не кожний, пошуки через Інтернет - для багатьох надто нове слово сучасного світу.

Родинна марка по-львівськи

Ірина Цицак

Психотерапевти певні: економічні потрясіння - справжній любові та добрим стосункам у родині не завада. Руйнівниками є брак терпіння та духовності

Ресторан Тимошенко

Дочка прем'єр-міністра України Євгенія Тимошенко і її чоловік Шон Карр у новому році відкриють у Києві ресторан.

Воістину легендарна ЗУНР

Дві версії Листопадового Чину

Європу рятував синьо-жовтий Змій

Та й Коновалець загинув тому, що не вірив йому

Тутсі проти хуту

У Конго повстанці атакували урядову армію та миротворців ООН

Президент кризу усвідомив...

Без допомоги Міжнародного валютного фонду її не подолати

Газовий сюрреалізм

Про одіозність фігури Олексія Івченка, його гучномовні, некомпетентні й реально нічим не підкріплені заяви, особливо про газові стосунки з Росією, коли Олексій Григорович погрожував просто забирати транзитний газ, призначений Європі, свого часу писали чимало.

Ананд – король шахів

Дмитро Сирота

Індійський гросмейстер Віш­ванатан Ананд зберіг звання чемпіона світу з шахів. В 11-й партії матчу з росіянином Владіміром Крам­ніком Ананд зумів білими фігурами домогтися нічиєї і здобути підсумкову перемогу з рахунком 6,5:4,5. Таким чином, Крамніку не вдалося повернути собі титул чемпіона світу, яким він володів з 2000-го по 2007 роки.

Маскаєв кинув виклик Кличкові

Дмитро Сирота

Команда екс-чемпіона світу за версією WBC у суперважкій вазі Олега Маскаєва розповсюдила відкритого листа від імені російського боксера з викликом Володимирові Кличку, який шукає нині суперника для наміченого на 13 грудня захисту своїх титулів ІBF і WBO.

Практично без несподіванок

Дмитро Сирота

Головною сенсацією 1/8 фіналу Кубка України з футболу стала поразка дніпропетровського "Дніпра". Підопічні Володимира Безсонова на виїзді не змогли здолати першолігову ПФК "Олександрію". Основний час зустрічі завершився внічию - 1:1, а от у серії пенальті влучнішими були господарі, які і вийшли у чвертьфінал.

Українки пробилися на Євро

Упевнено перемігши в Чернігові команду Словенії, національна жіноча збірна України з футболу вперше у своїй історії пробилась до фінальної частини чемпіонату Європи. Власне кажучи, у підсумковій перевазі підопічних Анатолія Куцева над суперницями мало хто сумнівався, адже у першому стиковому поєдинку наші футболістки здобули більш ніж солідний гандикап у три голи.

Моя соціологія

Я добре пам'ятаю свою першу пару. Це була історія соціології. Її викладала сорокарічна і надміру релігійна викладачка Ілюшина Ельвіра Яківна.

Історія “стукача”

Ігор Гулик

Хто б подумав, що на старості років живому класикові чеської літератури Мілану Кундері доведеться соромитися своїх юних літ. Письменник, що, як ніхто, мабуть, інший, зумів відтворити в романах трагедію совєтського "стукацтва", перетворився на антигероїв своїх романів. У мас-медіа з'явилася записка, з якої зрозуміло, що студент Кундера доніс на "закордонного шпигуна" Дворжачека співробітникам комуністичної спецслужби.

Дванадцять євро за кінець світу

Відстань від Львова до Кракова можна було б долати всього за кілька годин, адже це приблизно триста кілометрів, тобто, як написали б у німецькому туристичному путівнику, -  3,5 автогодини.

Українська література в осінньому Відні

"Політичні та літературні процеси рідко відбуваються паралельно. Винятки на зразок України лише підтверджують правило. Країна "поміж" Сходом і Заходом із часу Помаранчевої революції заявила про себе не лише як територіально найбільша у Європі.

Єврейська мелодія Львова

Ярина Коваль

Яскравою інавгурацією експозиційного простору та конференц-залу Центру міської історії Центрально-Східної Європи стало відкриття виставки "Львів виходить у світ", створеної у Берліні центром "Neue Synagoge - Centrum Judaicum" під гаслом "Де є Львів?". Задум, що виник три роки тому і проявився у потужному мультимедійному проекті, експонованому минулого року в Берліні, продовжив своє існування у просторі Львова, який багатьом співтворцям з родинних чи інших міркувань є близьким. 

Добрий мольфар Амбіцький

Ярина Коваль

Директор Музею ідей Олесь Дзиндра зізнався "Пошті", що не пригадує, аби у цьому музеї з нагоди відкриття виставки зібралося стільки людей, як на виставку робіт різьбяра Мирона Амбіцького. Цим заходом маестро відзначив своє 80-ліття.

Маґодзи спокусились на “Сливку”

Ярина Коваль

Самодостатніми, емансипованими, забіякуватими - такими зараз бачить  своїх маґодз (як називали на Поділлі ля­льок, зроблених  мамою чи бабцею для дитини з того, що було під рукою) львівська художниця Інна Івасюк, яка нині у супроводі пленерного живопису художника із Франківська Василя Красьохи  презентує їх в арт-галереї "Сливка".

Найбагатший покійник

"Король рок-н-ролу" Елвіс Преслі знову очолив список найбагатших покійних знаменитостей, який щорічно складає журнал "Forbes"

Фрески в квартирі

Попри низку проблем зі збереженням архітектури Львова, у нашому місті є і вдалі приклади реставрації та пристосування приміщень у пам'ятках

Весна восени

Після того, як півтора року тому "дівчина-весна" - без своєї, щоправда, безпосередньої участі - спричинилася до скандалу на сцені Львівського національного театру ім. М.Заньковецької, наступний виступ вона вирішила подарувати львів'янам із більшим розмахом - в Опері

Втеча до кінотеатру

На екрани виходить друга частина чудового мультфільму "Мадагаскар". "Мадагаскар 2. Втеча до Африки" обіцяє бути ще успішнішим вже хоча б через те, що улюбленці публіки - Пінгвіни - стали мало не головними героями стрічки.

Зустріч без містики

Цікаву програму із творів барокового генія, які не дуже добре відомі сучасним слухачам, презентуватимуть у неділю в Будинку органної та камерної музики артисти Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії та камерного хору "Gloria" під батутою Володимира Сивохопа та за участі солістів: скрипалів Лілії і Романа Гратилів, флейтиста Євгена Білецького, відомого львівського піаніста Мирослава Драгана за клавесином.
0.4972 / 1.7MB / SQL:{query_count}