![]() |
Ґжеґош Лято - наслідок перших ротацій у футбольній структурі Польщі. В Україні - все по-старому |
Ще 30 жовтня Микола Кміть обіцяв, що генпідрядника обиратимуть з-поміж трьох фірм - турецької, німецької та львівської, а визначатимуть фірму, яка будуватиме стадіон, співголови оргкомітету з проведення у Львові Євро-2012 - голова Львівської ОДА Микола Кміть, голова Львівської облради Мирослав Сеник та міський голова Львова Андрій Садовий. "Думаю, ми до 1 листопада визначимося із генпідрядником з будівництва стадіону. Я зроблю все для цього", - бадьоро коментував тоді ситуацію Микола Кміть.
Однак такий перебіг подій не влаштовує львівських депутатів, які бояться, що процес визначення генпідрядника знов мине без їхньої участі. Не до смаку він і міському голові. Адже ще 23 жовтня на сесії ЛМР утворили комісію, завдання якої - у максимально стислі терміни визначити підрядника із будівництва стадіону. "Ми вийшли на фінішну пряму у виборі генпідрядника із будівництва стадіону. За останній тиждень ми заслухали три серйозні будівельні компанії, які спроможні збудувати стадіон у стислі терміни, визначені УЄФА. Ця комісія ще раз вивчить усі документи, представлені будівельними компаніями, і в умовах максимальної прозорості та публічності прийме рішення стосовно генпідрядника", - зазначав тоді Андрій Садовий.
Депутати обурено заявляють, що "рада трьох" не є легітимною і визначитись із генпідрядником місто зможе не раніше кінця листопада.
"Якщо найближчим часом будуть затверджені умови конкурсу для інвестора і генпідрядника, то вже за два-три тижні можна визначитись із тим, хто будуватиме та фінансуватиме спорудження стадіону, - зазначив Сергій Бащук, депутат ЛМР, член робочої групи з контролю та пошуку інвестора до Євро-2012. - Якщо визначатись із генпідрядником негайно, то тільки шляхом волюнтаристського рішення. Ми не допустимо, аби сталось те, що свого часу з "Альпіною".
Натомість Мирослав Сеник заявив "Пошті", що він на 90% упевнений, що генпідрядника сьогодні назвуть, проте бодай назв фірм-претендентів уточнити не захотів... Голова облради розповів, що вчора в Міністерстві регіонального розвитку та будівництва відбулася нарада, на якій розглядали усі пропозиції фірм-претендентів і мали визначити, на кого слід замінити "Альпіну" як єдиного виконавця проекту.
Та, на жаль, чітко прояснити "Пошті" офіційну процедуру вибору генпідрядника ніхто так і не спромігся... З цікавими бавляться у пінг-понг між площею Ринок і вулицею Винниченка.
А от назви фірм-претендентів уже звучали. Натяками, фрагментарно, нечітко...
Наразі пропозиції до Ратуші подали: турецька "Yeditepe", яка наразі будує у Львові великий торговий центр навпроти майбутнього стадіону; українська "Азов-Інтекс", яка належить братові металургійного магната Сергія Тарути - Олександрові, та італійська фірма "DeBeCo", інтереси якої, за інформацією "Пошти", лобіює Василь Попович, депутат Львівської міської ради; а також від імені міжнародної інженерно-будівельної компанії "SNC-Lavalin" львівська фірма "Росан-Інвест". Німецька фірма "Hochtief", яку раніше називали найімовірнішим претендентом, за інформацією "Пошти", вже відмовилася від ідеї будувати львівський стадіон. Натомість учора на обрії міської ради з'явився новий претендент - іспанська "Joca", яка також подала свою пропозицію з генпідряду.
Та, як повідомили "Пошті", учора на нараді у Києві розглядали пропозиції лише двох фірм: "Yeditepe" та "Азов-Інтекс".
Учора ж після обіду на запитання "Пошти", чи назвуть таки сьогодні Президентові фірму-забудовника, Микола Кміть утомленим голосом відповів: "Спитайте Андрія Івановича"...
На прохання ж уточнити назви фірм-претендентів губернатор сказав: "Для мене існує тільки одна реальна фірма. Шукати іншої немає часу".
З огляду на те, що близько тижня тому Микола Кміть заявляв, що оргкомітет планує укласти договір з "Yeditepe" вже наступного тижня, можна припустити, що саме турецьку компанію голова ЛОДА й мав на увазі як єдино реальну. "Фірма надала членам оргкомітету детальний графік роботи, щоденний та погодинний план, що наразі є головним чинником, який переважає цінове питання, тому з цієї фірмою вже наступного тижня, мабуть, продовжимо переговори", - аргументував тоді свій вибір Микола Кміть. Поживемо - побачимо, чи стануть "смаки" очільника області визначальними.
Тим часом під час останнього звіту про підготовку українських міст до Євро представники УЄФА через проблеми із будівництвом стадіону у Львові підвищили місту ступінь ризику втрати Євро. Ризики пообіцяли скасувати за умови, що будівництво спортивної арени таки розпочнеться у листопаді. Пристрасті довкола проведення Євро не лише у Львові, а й в Україні, нагнітаються. Новий президент Федерації футболу Польщі Ґжеґош Лято вже через кілька годин після свого обрання на цю посаду назвав Німеччину можливим потенційним співорганізатором у проведенні Євро-2012. За словами пана Лята, Польща в будь-якому разі виконає свої обіцянки, якщо ж Україна цього не зробить, Польща проведе турнір разом із західним сусідом. Хоча Німецький футбольний союз досі категорично відхиляв можливість взяти на себе проведення Євро-2012 і висловлював довіру обом організаторам першості. Щобільше, ще раніше на подібні закиди УЄФА заявляла, що право на чемпіонат виграли обидві країни, а, отже, якщо його втратить одна, то автоматично позбудеться його й інша.
Коли матеріал вже був готовий до друку, "Пошті" таки вдалося додзвонитися до міського голови Львова. "Генпідрядника можна буде назвати лише тоді, коли будуть виконані усі процедури. Наразі процедури тривають, тому 1 листопада генпідрядника називати ніхто не буде", - сказав Андрій Садовий "Пошті". Відповіді на запитання, яку фірму хотів би бачити генпідрядником він, міський голова дипломатично уникнув...