Забудувати Вернісаж, здається, таки дозволять. Містобудівна рада погодила архітектурну діяльність на площі Вічевій. Щоправда, поки що це лише рекомендація, остаточне ж рішення за депутатським корпусом міської ради.
Забудувати Вернісаж, здається, таки дозволять. Містобудівна рада погодила архітектурну діяльність на площі Вічевій. Щоправда, поки що це лише рекомендація, остаточне ж рішення за депутатським корпусом міської ради.
Нагадаємо, у попередньому числі "Пошта" вже писала про те, що ТзОВ "Львівський вернісаж", одним зі співзасновників якого є депутат міської ради від партії "Пора" Артем Хмиз, має намір будувати на площі перед театром ім. Заньковецької 5-зірковий готель на 6 поверхів. Саме на замовлення цього товариства й було виготовлено містобудівне обґрунтування забудови площі. 30 жовтня містобудівна рада ЛМР розглянула цей документ. Дискусія довкола можливої забудови площі була доволі жвавою. Щоправда, можна чи не можна будувати на території сувенірного ринку, намагалися з'ясувати в основному представники громадськості. Архітектори ж більше дискутували щодо вигляду майбутнього готелю: його поверховості, наявності автостоянки тощо.
Фахівці зійшлися на тому, що точніше говорити про будівництво можна лише після проведення масштабних археологічних досліджень. Адже, на думку істориків, на площі збережені залишки Низького замку і церкви Святої Катерини, що датуються XIV століттям. Представники містобудівної ради погодилися, що знайдені археологічні пам'ятки потрібно законсервувати і передбачити їх експонування у майбутньому проекті. Та хто буде проводити розкопки, наразі не відомо. За логікою, це мало би робити місто, але, зважаючи на високу вартість археологічних розкопок, ймовірно, це буде додаткове зобов'язання майбутнього інвестора.
Суб'єктивний погляд |
Володимир Кауфман, |
Мене передусім цікавлять два питання. Перше - цінність та доля археологічних пам'яток, які можуть знайти під час розкопок. Перші два яруси однозначно мають бути відкритими й експонованими. Такий досвід є у Європі. Необов'язково на цій ділянці будувати п'ятизірковий готель з паркінгом. Адже декому цікавіше зупинитися в тризірковому з музейним ухилом, аніж у стандартному євроготелі, що має п'ять зірок. Це все треба робити з розумом. Друге питання - перенесення Вернісажу. На мою думку, у Львові є достатньо місць, куди можна перенести цей ринок. |
Водночас, замовник містобудівного обґрунтування - ТзОВ "Львівський вернісаж" - налаштований будувати саме готель і планує реалізувати це до Євро-2012. А отже, часу на роздуми залишилось не так багато. Що цікаво, департамент з підготовки до Євро-2012 міської ради вже вніс цей об'єкт у свій план підготовки до чемпіонату (!).Чим керувалися посадовці департаменту, не маючи навіть висновку містобудівної ради щодо можливості забудови площі, є незрозумілим... Тим паче не зрозуміло, чому чиновники вирішили, що на площі Вічевій буде саме готель, хоча ані дозволу профільних управлінь, ані погодження міської ради спорудити на цій ділянці саме готель досі немає? Можливо, річ у тому, що принципове рішення про будівництво готелю вже давно прийнято у кабінетах Ратуші, а офіційне погодження проекту залишилося, як то кажуть, лише справою техніки?