Невдовзі у Львові можуть з'явитися світлофори зі звуковим супроводом, інформаційний бізнес-інкубатор, мережа велостоянок та багато іншого. А ще наше місто може стати місцем дії комп'ютерного квесту. Нова забавка проведе гравців вулицями давнього Львова та розповість історію міста. Усе це - результати першого в Україні Форуму соціальних інвестиції, який відбувся у Львові.
Невдовзі у Львові можуть з'явитися світлофори зі звуковим супроводом, інформаційний бізнес-інкубатор, мережа велостоянок та багато іншого. А ще наше місто може стати місцем дії комп'ютерного квесту. Нова забавка проведе гравців вулицями давнього Львова та розповість історію міста. Усе це - результати першого в Україні Форуму соціальних інвестиції, який відбувся у Львові.
Форум об'єднав громадськість, владу, бізнес та міжнародні донорські організації. Загалом у події взяли участь представники місцевої влади, 20 фондів та 24 організації, які представили свої проекти, що мають зробити Львів кращим. За словами Володимира Квурта, секретаря міської ради та керівника робочої групи з організації форуму, всі представлені проекти є дуже цікавими та можуть розраховувати на фінансову підтримку.
"Основною метою форуму було стимулювати громадські організації до створення та написання проектів, щоб реалізувати ідеї та мати можливість отримати для цього фінансову підтримку. Вважаю, що попередні знайомства, домовленості та збір контактів донорських організацій - те, що можна було зробити на форумі, - перший крок до реалізації ідей. Фонди звертали увагу передусім на саму ідею, тобто наскільки вона вирішує реальні проблеми міста, та на можливість практичного втілення проекту. Звісно, всі проекти, які були представлені, потребують певного доопрацювання. Їх треба адаптувати до вимог конкретного фонду. Наразі не можна стверджувати, чи підтримають всі ідеї, але ми намагатимемось допомогти організаціям", - сказав Юрій Лукашевський, начальник відділу громадського партнерства секретаріату Львівської міської ради.
За його словами, більша частина проектів стосувалася соціального захисту, а саме вирішення проблем людей з особливими потребами. В основному вартість проектів не перевищувала 50 - 100 тисяч гривень. Пан Лукашевський переконаний, що форум відкриє нову сторінку у співпраці бізнесу, влади та громадськості. Він також матиме практичний результат - міська рада і донорські організації зможуть підтримати представлені проекти.
Організаторами Форуму соціальних інвестицій виступили Львівська міська рада та МГО "Академія української молоді". Підтримали їх у цьому "Райффайзен банк Аваль", МТС, ЖБК "Ваш дім", а також МФ "Відродження". Знаково, що проведення форуму підтримали саме представники бізнесу, які зацікавлені у соціальному інвестуванні у Львові.
"Я щасливий, що місто Лева стало ініціатором першого в Україні Форуму соціальних інвестицій. Це дуже важливий крок для підняття іміджу не лише міста, а іміджу іневстиційної привабливості України. Великий бізнес завжди оцінює ту державу і місце, де збирається реалізувати свої проекти, на потребу в них. Адже сьогодні у світі модно бути соціально відповідальним, тому цей форум має дуже велике значення і для українського, і для іноземного бізнесу, а ще більше значення він має для тих людей, які вже кілька років поспіль займаються соціальною сферою, соціальними ініціативами, і людей, яких влада раніше не чула, не розуміла. Сьогодні час поволі змінюється, крига скресає, і мені дуже приємно, що саме у Львові ці ініціативи чують, підтримують, і цей форум цьому є яскравим підтвердженням", - зазначив під час проведення форуму Олександр Максимчук, голова правління фонду "Україна-3000".
Наступного року посадовці планують організувати Всеукраїнський форум соціальних інвестицій, врахувавши відгуки та побажання цьогорічних учасників.