Відучора тепло для бюджетних установ міста подорожчало. 15 січня виконавчий комітет Львівської міської ради ухвалив рішення про коригування тарифу на тепло для бюджетних установ та інших користувачів (окрім населення), у зв’язку із збільшенням ціни на газ.
Реорганізацію підприємства ЛМКП "Львівтеплоенерго" визнали незаконною. Щоправда, наразі влада намагається це приховати. Попри те, що засідання комісії, де обговорювали питання реорганізації теплоенерго, було відкритим, Олег Синютка, голова комісії, наполегливо попросив журналіста "Пошти" покинути залу.
Два національні музеї Львова охороняють авансом. Державній службі охорони досі не перерахували гроші за їх охорону в минулому році. Причина не може не дивувати. За словами Ігоря Кожана, директора Національного музею імені А. Шептицького, обласне казначейство не перерахувало грошей з рахунку музею на рахунок ДСО. В аналогічній ситуації опинилася і Львівська галерея мистецтв - заборгованість перед ДСО сягає майже півмільйона гривень, що становить зарплатню охорони за чотири місяці.
Через борги за електроенергію Львів ризикує залишитись без трамваїв і води. Держава вчасно не перерахувала гроші за субсидії і пільгові перевезення пасажирів - як наслідок, підприємства не змогли розрахуватись за електроенергію з ВАТ "Львівобленерго".
Велика княгиня Марія Владіміровна, яка називає себе главою імператорського дому Романових, звернулася до Басманного суду Москви з вимогою скасувати постанову про припинення розслідування кримінальної справи про вбивство Ніколая II і членів царської родини. Про це повідомило інформаційне агентство Інтерфакс із посиланням на главу юридичної служби "Дім Романових" Гєрмана Лук'янова.
Українська тенісистка Олена Бондаренко вдало виступає на турнірі в австралійському Хобарті, який можна вважати розминкою перед стартом першого цьогорічного турніру серії "Великого шолома" - Australіan Open.
Спортивний скелетон (англ. skeleton - кістяк, каркас) - один з найцікавіших, але в той же час не дуже поширений вид спорту. Про історію виникнення й розвитку скелетону збереглося досить мало інформації.
У четвер у Києві репрезентували екіпірування, в якому національна олімпійська збірна України буде представляти державу на XXI зимових Олімпійських іграх у Ванкувері. У набір олімпійця увійшли парадний та спортивний комплекти форми.
Угода про реадмісію з Євросоюзом, що набула чинності 1 січня 2010 року, вважаю, є доволі хрестоматійним відображенням реального стану наших стосунків із Унією. Ми чомусь завжди намагаємося бігти попереду локомотива, причому цей наш марафон, попри позірне гаряче бажання потрапити у шпаринку не наглухо зачинених дверей ЄС, виглядає, щонайменше, на якесь меншовартісне лакейство. Київ марно сподівається, що уволивши всі захцянки Брюсселя, отримає бажане. Так не буде.
Якщо у віці шістнадцяти, максимум двадцяти років не отримати від когось, хто знається на цій справі, порад або вказівок, що слід читати, це не минає без наслідків. У мене таких порадників не було, про що я досі шкодую, зате в мене була перевага дилетанта-самоука самостійно під настрій шукати у текстах думки і мати право їх знаходити. Важлива передумова цього - цікавість. Саме вона, а ще випадковість та інтуїція привели мене до книг, що приголомшили надовго - до романів Камю.
Днями президентом Хорватії став дипломований юрист Іво Йосіповіч. Утім, у музичному світі він уже давно відомий як обдарований композитор. І це - не перший випадок в історії, коли на чолі держави стає музикант. Шкода лишень, що жоден із українських претендентів, з котрих вибиратимемо завтра, не може похвалитися абсолютним слухом...
Асоціація кінокритиків ЛосАнджелеса нещодавно опублікувала список найкращих картин десятиліття за власною версією.
Відтоді, коли самобутня художниця, без якої неможливо уявити українське мистецтво ХХ століття, і зокрема львівське, одна з організаторів Асоціації незалежних українських митців, самовіддана збирачка Ярослава Музика, подарувала свою колекцію, власні твори та архів Львівській галереї мистецтв, минуло понад тридцять років. І тільки зараз галерея змогла зреалізувати те, до чого не лише в думках, а й в офіційних розмовах не раз поверталася упродовж цього часу - відкрити три зали постійної експозиції "Ярослава Музика: творчість і колекція". Дійство приурочили до 10 січня - дня, коли 1894го у невеличкому містечку на Тернопільщині майбутня художниця з'явилася на світ.