Пекло в тропічному раю

Кількість жертв землетрусу на Гаїті оцінюється від 50 тисяч до півмільйона осіб

Кількість жертв землетрусу на Гаїті оцінюється від 50 тисяч до півмільйона осіб

Дрібна й бідна країна, розташована на одному з карибських островів, про яку досі мало хто згадував, від вечора вівторка перебуває в епіцентрі уваги світових мас­медіа. Руйнівний землетрус магнітудою сім балів за 40 секунд перетворив тропічний рай на справжнє пекло. Столиця Гаїті Порт­о­Пренс була зруйнована майже вщент, під завалами опинилися десятки тисяч людей, кількості жертв досі не знає ніхто, але прогнози найстрашніші.

Багатомільйонна іноземна допомога та розгорнута на острові міжнародна рятувальна операція допоможуть, швидше за все, хіба тим, кому пощастило вижити, залишившись неушкодженим. Шанси десятків тисяч тих, хто пережив ті страшні сорок секунд, але був важко поранений чи залишився під завалами, - мізерні, занадто великий масштаб катастрофи, занадто дрібні власні ресурси охопленої хаосом країни. Як свідчить світовий досвід рятувальних служб, найбільше живих (75 відсотків) вдається витягнути з­під завалів у перші 72 години після землетрусу. Далі ймовірність знайти живих людей різко знижується. На четверту добу після руйнівних підземних поштовхів головними рятувальниками на Гаїті усе ще залишаються самі місцеві жителі - родичі, сусіди, добровольці. Без техніки, без апаратури, голіруч вони намагаються витягти з­під завалів живих. Іноді це вдається, найчастіше - ні.

Світові мас­медіа переповнені інтерв'ю очевидців, які з розпачем розповідають про відсутність допомоги, про велику кількість людей, яких можна було, але так і не змогли врятувати: немає чим піднімати плити, немає медикаментів, залишається хіба спостерігати за повільною агонією нещасних.

Майже вся столиця Порт­о­Пренс лежить у руїнах. Вулиці переповнені тілами загиблих, які часто­густо навіть нема чим накрити. Поруч з ними ночують ті, хто вижив, - у зруйнованому місті майже не залишилося неушкоджених будинків, немає електрики, не працює водопровід. Лікарі попереджають, що в умовах спекотного клімату велика кількість людських останків може спричинити епідемії. Землетрус зруйнував в'язниці, сотні злочинців опинилися на волі. Темними тропічними ночами вулицями блукають банди мародерів, нещадно вбиваючи всіх, хто стає на їхньому шляху. Поліція з вулиць міста зникла повністю, миротворці ООН, судячи з повідомлень мас­медіа, зайняті розбором завалів на території власної місії. Уже 36 співробітників ООН офіційно визнані загиблими, близько двох сотень вважаються зниклими безвісти.

У таких умовах кількість жертв можна оцінити тільки дуже приблизно. Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив, що загинули до 50 тисяч осіб, прем'єр­міністр Гаїті ЖанМакс Бельрів назвав цифру в 100 тисяч, а місцевий сенатор припустив, що жертвами землетрусу могли стати до півмільйона мешканців країни.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5852 / 1.55MB / SQL:{query_count}