Субота, 12 грудня 2009, №139 (877)

Енергетична інтеграція

Назарій Тузяк
На саміті Україна – ЄС підбивали підсумки кількарічної праці над Угодою про асоціацію, а ще через тиждень у Загребі на засіданні Ради міністрів ЄС вирішуватимуть, чи приєднувати Україну до Європейського енергетичного простору

Віконні шрами

Мар’яна Вербовська
Львів втрачає автентичність – усім байдуже

Ой хто, хто Миколая любить

Помічники святого Миколая нині працюють не покладаючи рук, аби встигнути до свята кожній дитині вручити подарунки

“Зоряне асорті” – особливі солодощі

Новорічні свята - це насамперед домашній затишок і родина. Згадуючи дитинство, перше, що спадає на думку - це запах хвої, мандаринок і... шоколаду, оскільки від Дня святого Миколая аж до Різдва дітей розпещують смаколиками, які дивним чином з'являються під ялинкою. Та й дорослі дозволяють собі "зайвого", попри те, що пані досі дотримувались суворої дієти, а чоловіки стверджували, що "цукерки лише для дітей". Тож, навідуючись у гості один до одного під час різдвяних свят, обов'язково беремо зі собою солодкий гостинець.

Всеукраїнська конференція “ГЕНОЦИД УКРАЇНИ У ХХ СТОЛІТТІ”

м. Львів, 27 лютого 2010 року, Національний університет “Львівська політехніка”, актова зала головного корпусу (вул. Степана Бандери, 12)

Могутність і руїни

Найбільший замок України у Старому Селі занепадає

Конституція Львова на фініші

Ірина Цицак
Проект Статуту територіальної громади міста депутати міськради планують розглянути на сесії ще до нового року

Камінь спотикання

Голова зовнішніх Церковних стосунків Російської православної церкви архієпископ Волоколамський Іларіон в одному з інтерв'ю російському телеканалу заявив, що РПЦ не є проти зустрічі Патріарха Кіріла з Папою Бенедиктом XVI, але Ватикан повинен "зробити конкретні кроки" для того, щоб показати своє бажання до співпраці.

Заборона абортів

Депутати Львівської обласної ради закликають Президента України Віктора Ющенка, прем'єр­міністра Юлію Тимошенко та голову Верховної Ради Володимира Литвина заборонити в державі проведення абортів. Звернення підтримали 76 депутатів облради.

Пошуки “стрілочників”

Керівник британської Секретної розвідувальної служби MI6 Джон Соєрс назвав Росію однією з винуватиць окупації Іраку

Караваджо з’їли свині

Картини знаменитого італійського художника Караваджо "Різдво зі святим Франциском і святим Лаврентієм", написаної 1609 року, що була вкрадена з каплиці Сан Лоренцо у Палермо, більше не існує. Про це заявив колишній кілер "Коза ностри" Гаспаре Спатуцца, пише британський часопис "The Times".

Крижана небезпека

Влада Австралії оповістила судна, які перебувають біля південнозахідного узбережжя країни, про небезпеку, пов'язану з наближенням гігантського айсберга

Особисті речі Шептицького

У Львові в Музеї історії релігії відкрили виставку "Листопадові дні родини Шептицьких", яка присвячена 65м роковинам смерті митрополита Андрея Шептицького і 140річчю від дня народження його брата - Блаженного Климентія Шептицького. Виставка триватиме до лютого наступного року.

Галопом по Відню

Катерина Сліпченко

Відень - не лише архітектурна перлина Європи, місто бароко, сецесії та кави, але й один із найбільших транспортних вузлів. Його аеропорт розрахований на те, щоб кілька годин пересадки тут можна було провести із максимальним комфортом.

Перед шенгенською стіною

Світлана Одинець
Протест, із яким виступив Мирослав Маринович, проректор УКУ, відомий дисидент, багатолітній в'язень брежнєвських концтаборів, насправді стосується кожного з нас. І не лише тих, хто через професійну діяльність постійно перетинає український кордон чи відповідає за складні процеси міжнаціональної комунікації. Не лише тих, хто змушений залишити родини, щоб заробити на хліб і освіту для дітей, і їхати в далекі непривітні світи

Ведмідь заліг у барліг?

Ще раз про газові взаємини з Росією

Мерський “кидок”

Підприємцям, які хотіли взяти участь у львівських ярмаркуваннях і мали про це угоду, вказали на двері

Найкращі серед найгірших, або Прощальне слово

Київське "Динамо" завершило свій єврокубковий похід. Програвши останній матч каталонській "Барселоні", у групі чемпіонів кияни посіли останнє місце.

Солодкий смак Мадейри

Мирослава Іваник
Львів, серед інших чотирьох міст України, таки стане господарем Євро-2012. Фінал – у Києві!

Гамбурґ до шістнадцяти

Моя подруга, синові якої нещодавно виповнилося сімнадцять, вважає, що подорожувати з малими дітьми немає сенсу, адже задоволення від цього не отримують ні діти, ні батьки. На її думку, неповнолітніх дітей слід залишати вдома, а повнолітніх уже можна брати зі собою. Її майже повнолітній син вважає, що батьки могли б частіше брати його зі собою у дитинстві, але зараз уже відмовляється їздити з ними.

Мілорад Павич: in memoriam

Може, це трохи дивно, але почати цей текст варто з міркування про природу снів.

Була б одна правда…

Ігор Гулик

Деякі сучасні автори, зокрема Сергій Сорока на "Українській правді", схильні вважати, що з плином літ націоналізм як ідеологема щезне разом зі своїм одвічним антагоністом - комунізмом. Із таким твердженням важко не погодитися, особливо, зваживши на новітню історію вітчизняних націоналдемократичних рухів та партій, а ще - на ґенезу лівих сил Європи. Я вже згадував думку іспанця Хуана Мануеля де Прада про те, що насправді "холодна війна" завершилася перемогою переформатованих "лівих", серед них - і комуністів, які вдало мімікрували у таких собі неолібералів з невизначеністю ідеології, зате з чіткою метою виживання.

Він був із тих, кого пам’ятатимуть...

Володимир Савчук (9.Х.1946 - 3.ХІІ.2009) ще за кілька днів до смерті планував собі роботу на наступну весну, з вірою в те, що переможе тяжку недугу, звикнувши послідовно домагатися реалізації своїх ідей, які для його друзів і колег­художників нерідко видавалися занадто сміливими й далекосяжними. З його відходом у Львові відчутно забракне одного з каталізаторів культурно­мистецького життя, попри те, що він ніколи не прибирав пози лідера, не намагався продемонструвати показну активність, що нібито спалахувала, та одразу й гасла...

У пам’ять про автора “Генія місця”

Пьотр Вайль про смак до життя і геній Львова

І на “Пасіці”, і в “Опері” – людина

Ярина Коваль

Двадцять років мандрує світом виставка "PLAY INK INK PLAY. Пекінська опера в сучасному китайському живописі", яка днями відкрилася у Львівському палаці мистецтв. Цей арт­проект, який є частиною культурного обміну між Україною та Китаєм, уже попередньо експонувався у Києві в галереї "Лавра", а після Львова його вітатимуть в Історичному музеї Дніпропетровська.

0.4589 / 1.62MB / SQL:{query_count}