Мерський “кидок”

Підприємцям, які хотіли взяти участь у львівських ярмаркуваннях і мали про це угоду, вказали на двері

Підприємцям, які хотіли взяти участь у львівських ярмаркуваннях і мали про це угоду, вказали на двері

Сьогодні у Львові відкриється перший в Україні Різдвяний ярмарок. Щоправда, перед самим відкриттям деяким підприємцям просто не дозволили на ньому торгувати. Хоча це не завадило організаторам торговища взяти в одного з таких підприємств понад 40 тисяч гривень за торгові місця.

Потерпіло, зокрема, ТзОВ "Дойче братвурст", яке на Різдво мало намір пригощати львів'ян справжніми німецькими ковбасками. З'ясувалося, що їхня фірмова ятка не вписується у загальну концепцію ярмарку. Щоправда, це стало відомо... за день до відкриття та після проплати коштів за укладеним договором.

За словами Богдана Маголи, власника ТзОВ "Дойче братвурст", перед тим, як укладати угоду з ТзОВ "Львівські ярмарки", яке організовувало захід, він пропонував обшити свою ятку із німецькими ковбасками деревом, щоб припасувати її до загального вигляду ярмаркових рядів.

- Ми орендували на ярмарку чотири точки, де продаватимуть наші ковбаски: дві на пр. Свободи і дві на пл. Ринок. Заплатили за це 32 тисячі гривень, і ще 9 тис. - за підключення світла. Щоб готувати і продавати ковбаски, нам потрібне спеціальне обладнання, тому це неможливо зробити в запропонованих нам дерев'яних будиночках, але ми готові змінити зовнішній вигляд наших яток. Та коли я це запропонував, мені сказали, що обшивати деревом не потрібно, а лише прикрасити новорічними атрибутами. Ми уклали угоду, заплатили гроші і за день перед початком ярмарку встановили свої ятки, - розповів Богдан Магола.

Після цього, за його словами, до директора "Дойче братвурст" зателефонували із Галицької рай­адміністрації з проханням негайно демонтувати ятку. Наступного дня невідомі люди взагалі забрали її з ярмаркових рядів (!). А організатори ярмарки повідомили власникам, де вона перебуває.

Ігор Фіняк, директор ТзОВ "Львівські ярмарки", запевняє, що нічого не знає про те, де зараз ця ятка, і що не має стосунку до її демонтажу. А конфлікт вважає безпідставним.

- "Дойче братвурст" може хоч уже реалізувати свої ковбаски у виділеному для них, згідно із угодою, павільйоні. Але ми не можемо дозволити перетворити ярмарок на базар! Угода про винаймання ятки чинна і розривати її ніхто не буде. У схожій ситуації опинилася й фірма "Смачний возик", але вони вже погодились торгувати у стандартному будиночку, - запевнив Ігор Фіняк.

При цьому додав, що варіант "допасування" яток до спланованих торгових рядів взагалі не розглядався, оскільки це могло б поламати концепцію Різдвяного ярмарку. Водночас коли журналіст анонімно зателефонував до ТзОВ "Львівські ярмарки", працівник на запитання, чи можна замовити місце на ярмарку поза будиночками зазначив, що можна, за умови схожого зовнішнього вигляду. При цьому розповів, що одна з фірм - "Смачний возик" реалізовуватиме свою продукцію (пироги, здобу) на власних ятках, які нібито допасовані до загальної концепції ярмарки.

Богдан Магола переконаний, що демонтаж ятки - це просто усування конкурентів, причому "зверху", мовляв, усе було б добре, якби ятка не муляла око комусь із міської влади.

- У нас цілісна споруда, обладнана за останнім словом техніки і згідно із санітарними вимогами. Наша фірма перейняла німецький досвід і стандарти. Можливо, для когось вони зависокі, але ми не хочемо відмовлятись від них! У ятці є спеціальне обладнання для зберігання і приготування ковбасок: холодильна вітрина, холодильник, морозильна камера, фритюрниця, грилева плита для смаження ковбасок, спеціальний ніж для їх нарізання. Все це вбудоване в нашу фірмову ятку. Там навіть є умивальник з водою і повноцінна витяжка, а також кавоварка і вафельниця, яка робить брюссельські вафлі. Ми не можемо витягнути все це і запхати в дерев'яну буду! - обурюється пан Магола.

Він готовий відвойовувати свої права в суді і чекає офіційного листа чи повідомлення від організаторів ярмарку. При цьому зауважує: дивно, що демонтувати ятку вимагали з Галицької райадміністрації, і, за його інформацією, саме вони вночі самовільно демонтували її.

- Я народився у Бориславі, вчився і працював у Львові. Торгівля - це моя спеціальність. Останні двадцять років живу і працюю в Німеччині, де побудував власний бізнес. Тепер повернувся в Україну, щоб почати щось тут, вкласти гроші, дати людям робочі місця. Ми плануємо розмістити такі ятки по всьому місту і вже маємо дозволи, хоча й менше, ніж хотіли. Ми прагнемо показати нову якість обслуговування в системі швидкого харчування і для цього навіть продукцію замовляємо лише за кордоном. Наші ковбаски справжні - німецькі, тож і якість відповідна. Але із таким безладом і вседозволеністю я ще ніде не стикався. Як тут працювати - не знаю, - резюмує Богдан Магола.

Тож підприємець переконаний: комусь не вигідно пускати на львівський ринок конкурентноспроможний товар та іноземного інвестора. Адже спершу інвесторів запрошують до Львова і годують обіцянками, а далі перешкоджають діяльності. Остаточну ж крапку в цій справі, очевидно, поставить суд.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4978 / 1.58MB / SQL:{query_count}