Позавчора у Львівській міській раді відбулися другі громадські слухання проекту "Статуту територіальної громади міста Львова". Щоправда, на них прийшло досить мало депутатів міськради. Новий Статут Львова (його ще називають Конституцією міста) розширює можливості територіальної громади та є основоположним під час ухвалення будьяких рішень міськради у майбутньому.
Ініціатором початку роботи над новою редакцією Статуту територіальної громади Львова є депутат Львівської міськради Анатолій Забарило, який ще 24 травня 2007 р. озвучив депутатський запит на ім'я міського голови Львова, де звертався з пропозицією створити робочу групу за участю представників виконавчих органів, депутатських фракцій та громадських організацій задля розробки та винесення на суспільне обговорення нової редакції Конституції міста - Статуту територіальної громади Львова. Саме з цього часу й розпочався відлік роботи над новим статутом.
- Мене приємно вразила швидка реакція виконавчих органів міста. Була створена робоча група, куди увійшли представники усіх депутатських фракцій міськради, виконавчої влади, громадських організацій, а також залучили до цього процесу юристів міста, - каже Анатолій Забарило.
За його словами, нова редакція Статуту міста була потрібна, щоби чітко виписати форми, порядок та гарантії безпосередньої участі населення у вирішенні питань місцевого значення, відповідальності виконавчих органів та їх посадових осіб.
- Передусім це крок задля подальшого розвитку територіальної громади міста через співпрацю всіх мешканців, можливості їх впливу, розвитку ініціатив знизу та сприяння у розв'язанні проблем на місцевому рівні, - акцентує Анатолій Забарило.
Як уже писала "Пошта", у проекті статуту визначено правові, організаційні і фінансові засади здійснення місцевого самоврядування у Львові, статус територіальної громади міста, принципи участі членів громади у здійсненні місцевого самоврядування. Зокрема, розроблено окремі розділи, що регулюють проведення місцевих референдумів та громадських слухань, реалізацію місцевих ініціатив. Окрім цього, виписані процедури звітування міського голови, виконавчих органів та депутатів перед громадою.
- Для пересічного львів'янина цей документ дає можливість більше впливу на місцеву владу. Мова про відкритість влади - себто про звітування міського голови, виконавчих органів влади та депутатського корпусу. Статут мав би наблизити владу до громадян, - каже депутат.
Приймати новий статут, на думку Анатолія Забарила, треба згідно із процедурою - за нього мають проголосувати депутати під час сесії Львівської міськради. "Обов'язково в інтенсивному режимі робоча група має узагальнити всі пропозиції, які надійшли ще додатково, зокрема, до та під час громадських слухань 10 грудня. Принагідно хочу зазначити, що робоча група більшість моїх пропозицій врахувала", - говорить депутат міськради.
Усі озвучені під час слухань пропозиції планують розглянути наступного тижня на останньому засіданні робочої групи, після чого документ запропонують на сесію на розгляд депутатського корпусу Львівської міськради.
- Було б ідеально, поперше, щоб усі пропозиції робоча група максимально взяла до уваги і розглянула ще до сесії. Себто, щоб не було затягування, на сесійне засідання мають винести стовідсотково опрацьований документ. Подруге, щоб проект Статуту територіальної громади Львова депутати розглянути ще до нового року - 24 грудня, - додає Анатолій Забарило.
Окрім роботи над Статутом територіальної громади Львова, депутатський корпус паралельно працює над ще двома вкрай важливими для міста документами - Генпланом Львова та Стратегією розвитку міста.