четвер 04 лютого 2010 року, №13 (898)

Штірліце, залиштеся...

01.jpgВзаємини  Києва та Москви набули нового звучання:
тепер йдеться і про шпигунську діяльність на теренах "стратегічних партнерів".
Спійманого російського розвідника судитимуть в Україні.

За тиждень до другого, вирішального, туру президентських виборів Служба безпеки України стала головним ньюс-мейкером у царині, далекій від всенародного волевиявлення. Минулого вівторка голова СБУ Валентин Наливайченко повідомив, що 27 січня співробітники СБУ затримали кадрового офіцера Федеральної служби безпеки Росії під час отримання ним від громадянина України відомостей, що є державною таємницею у військовій сфері.

Без фальшування ніяк?

Ірина Цицак

election_spetsnaz.jpgВ. о. міністра внутрішніх справ  попереджає про кримінальну відповідальність за спроби фальсифікації та заявляє, що тренованих молодиків уже звозять на Київщину.  

Міліція діятиме жорстко до фальсифікаторів виборів і, на відміну від перегонів 2004-го, їх затримуватимуть не після волевиявлення з дозволу переможця, а під час спроб фальшувань. Про це попередив в. о. міністра внутрішніх справ України Юрій Луценко.

Слизьке питання

Із року в рік зимові стрічки новин рясніють заголовками про "Сніг на голову...", маючи на увазі несподівані для комунальників снігопади. Циклічність тем та постійні під'юджування влади роблять терплячішими пішоходів та водіїв, але не поліпшують організацію прибирання. Та ж "каша" зі снігу, піску та вихлопів протягом усього сніжного періоду. Натомість владоможці вкотре звітують про рекордну кількість снігоочисної техніки на дорогах міста, якої, до слова, ніхто не бачить. Тішить бодай те, що хоч про якість прибирання наші комунальники скромно мовчать...

А мешканці переповідають одне одному подекуди комічні, а подекуди й трагічні випадки зі серії "упав, застряг, забуксував". І лише дивуються тому, з якою швидкістю дороги очищають від наслідків хурделиці за хвилину до того, як вулицею має проїхати кортеж із урядовцем... Адже ще за дві хвилини - активність комунальників знову зійде на пси...

Не будемо тут вдаватися до складних арифметичних підрахунків, але "прибирання по-львівськи", мабуть, влітає у копієчку міській скарбниці. Вона не надто багата, але навіть те, що там подзенькує, - наші з вами кровні гроші, тобто податки, витягнуті з кишень пересічних львів'ян. То чому, розрахувавшись із державою, ми відтак мусимо докладати ще й на гіпс, на побитий бампер автівки, зрештою, на заспокійливі ліки після мандрів засніженим містом?

Створюється враження, що неякісне прибирання - результат не браку робочих рук чи техніки, а чогось третього. Чого? - запитуємо ми Вас сьогодні.

 

Репресії для роверистів?

Ірина Гищук

04.jpgГромадські організації нагадують міській владі про обіцянку облаштувати у Львові велодоріжки, чиновники ж погрожують позбавити неслухняних фінансової підтримки.

Минуло два роки, відколи для Львова підготували "Концепцію створення велосипедної інфраструктури та методичних засад її впровадження за європейськими стандартами". Цей ґрунтовний документ, на підставі досвіду європейських міст, створила низка громадських організацій. І ще наприкінці 2007 року його передали до управління культури та туризму Львівської міської ради. Проте поступу в цій справі й досі не видно. 

Шлюбні "рекорди"

Лілія Поліщук

У невисокосний 2009 рік, уперше за останні 10 років, в Україні було зафіксоване зниження кількості охочих взяти шлюб. Разом з тим, 2009-й став рекордно низьким і щодо кількості розірваних шлюбів. Про це повідомила прес-служба Мін'юсту.

Хто найкращий?

oscar.jpgУзбережжя США (15.38 за київським часом), Американська академія кіномистецтва назвала номінантів на одну із найпрестижніших премій у світі кіно.

Церемонія відбулася у театрі Samuel Goldwyn у Беверлі-Гіллз. Цього року її провели президент Американської академії кіномистецтв Том Шерак і акторка Енн Гетевей.

Золоту статуетку "Оскар" вручають у 24 номінаціях, серед них основні - найкращий фільм, найкращий іноземний фільм, найкращі акторські роботи та найкраща режисура. Зі сцени традиційно зачитують лише десять головних. Нововведенням цього року стало те, що число претендентів на премію в категорії "найкращий фільм року" зросло до десяти. Раніше їх було лише п'ять. Про таке рішення академія оголосила 1 вересня 2009 року і пояснила його необхідністю надати шанс домогтися "Оскара" більшій кількості гідних стрічок.

Рецепт від академіка Завірюхи

1.jpgДнями у Києві відкрили Державний центр інноваційних біо­технологій та лабораторію з розробки вакцин від онкологічних та інфекційних захворювань. Цікавим є той факт, що саме вакцина від раку "Лейкозав", яку розробив учений, академік УААН Анатолій Завірюха і яку роками вперто відкидали українські медики, навіть не дослідивши, підштовхнула уряд до створення цього центру.

Порятунок від смерті?

likarnj.jpgВ Україні розпочинають клінічні випробування вакцини від раку, яку винайшов академік Анатолій Завірюха. Доклінічні випробування показали: вона нетоксична, немутогенна, нешкідлива.

Добитися перевірки вакцини було непросто: світила медицини не визнають винаходу професора Завірюхи, категорично відкидають його, навіть не перевіривши. А до самого академіка ставляться дещо зверхньо, мовляв, як це він, ветеринар, може щось пропонувати для лікування людей?

Між краплями дощу

Ігор Гулик
Ситуація із вибором з-поміж двох бід стає традиційною для української спільноти. Це ж, своєю чергою, означає дві речі: перша з них очевидна -  країні потрібна, як повітря, ротація еліти; друга - трохи прихована: держава досі не має стратегії, хоча за 19 років незалежності її пересічні громадяни вбухали у цей яловий механізм шалені кошти.

Різдво та Гелловін у травні

Катерина Сліпченко

tim-burton.jpgТім Бартон очолить Каннський фестиваль

Американський режисер Тім Бартон стане головою журі 63-го Каннського фествалю, який триватиме на Лазурному узбережжі від 12 до 23 травня 2010 року. Програму найпрестижнішого кінофоруму світу буде оголошено в середині квітня.

0.4143 / 1.55MB / SQL:{query_count}