Втерли носа

У боротьбі з вірусом грипу А/ Н1N1 медики світу перейматимуть досвід львівських лікарів

У боротьбі з вірусом грипу А/ Н1N1 медики світу перейматимуть досвід львівських лікарів

Жодної легеневої чуми на Львівщині немає - у регіоні люди хворіють на сезонний та все ж таки каліфорнійський грип (A/H1N1), ускладненням від яких є пневмонія, що швидко розвивається. Таким є висновок представників Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), які з візитом побували на Львівщині. "Сумнівів, що це грип A/H1N1, немає. Клінічна картина перебігу захворювання цілком відповідає тій, що є в інших країнах, - це тривалість захворювання, ускладнення, групи ризику (як­от, молодь), аналізи крові", - зазначив "Пошті" керівник групи спеціалістів ВООЗ, клініцист із питань інтенсивної терапії з Великобританії Саймон Мардел. Візитери побували та ознайомилися з процесом лікування недужих на грип у Лікарні швидкої медичної допомоги Львова, Львівському регіональному фтизіопульмонологічному клінічному лікувальнодіагностичному центрі та обласній клінічній лікарні. Саме в останньому медзакладі лікували вагітних.

Фахівці ВООЗ закликали громадян України дотримуватися респіраторного етикету й вважають, що запровадження карантину та масковий режим - правильний та вчасний крок. Мовляв, маски потрібні - і щоб самому, не дай Боже, не підчепити недугу, й інших не заразити, якщо вже захворів. А ще експерти ВООЗ закликали усіх якомога частіше мити руки!

"Якщо пацієнт має лихоманку, грипоподібні симптоми (катар верхніх дихальних шляхів), його респіраторні секрети, себто виділення з носа, дуже високо інфіковані. Є виділення крапель, які можуть бути джерелом інфекції при контакті, тобто, коли ця крапля потрапляє на поверхню й надалі відбувається контакт з цією краплею руками або вона потрапляє на поверхню шкіри іншої людини. Власне під час кашлю та пчиханні людина заражає руку цими вірусами. Отож, рот та ніс варто закривати паперовими серветками. Ці серветки потрібно викидати в спеціальний пакет й відразу мити руки", - зазначає Саймон Мардел.

Перебуваючи у Львові, представники ВООЗ дали високу оцінку професійним діям львівських медиків щодо боротьби з грипом та похвалили їх за титанічну працю. Інша справа, що їм довелося вперше зіштовхнутися з цією недугою, працювати у надважких умовах через велику кількість хворих й вельми швидкі форми ускладнення у пацієнтів. "Немає жодних зауважень до лікування. У всьому світі вірус найбільше вражає молодь. Лікарі правильно лікують, але час та терміни мають найбільше значення. Пізні звернення хворих є небезпечними. Власне людям молодого віку і доброї фізичної форми психологічно важко сприйняти, що у них можуть виникнути якісь ускладнення. Вони відчувають, що їм важко дихати і є висока температура, але залишаються вдома і до лікарні звертаються надто пізно. Загалом медики світу повинні навчитися, як лікувати таких хворих швидко, а львівські лікарі мають позитивний досвід у цьому", - каже пан Мардел. Відтак експерти ВООЗ запропонували кільком львівським лікарям описати методику інтенсивної терапії важких хворих. Мова йде про досвід медиків, яким успішно вдалося вилікувати недужих. "Хочемо допомогти їм опублікувати авторські матеріали в електронних медичних виданнях, щоб ці уроки швидко розповсюдити у всьому світі", - зазначає Саймон Мардел. Про яку кількість львівських медиків, про кого саме і з яких медзакладів йдеться, представник ВООЗ не повідомив. При цім зазначив, що досі публікації з лікування таких хворих були від лікарів із розвинутих країн, які мають суттєво краще обладнання у реанімаційних, аніж їхні українські колеги, - таких як США та Великобританія.

Загалом експерти певні: "свинячий" грип є дуже великим викликом для всієї медичної системи. При важкому перебігу пневмонія швидко розвивається, знижується рівень кисню у крові, тому дуже важливо вчасно хворому подати кисень.

Стосовно препарату "Таміфлю", інформація про який нині у всіх на устах, то експерти ВООЗ певні: суть не в самому препараті, а час, коли хворий почав його вживати - чим швидше, тим краще. Нині багато думок, що "Таміфлю" небажано вживати вагітним через побічні дії, на що представник ВООЗ був лаконічним: "Якщо у вагітної є вірус А/Н1N1, то, звісно, ризик менший, якщо дамо цей препарат".

Тим часом ВООЗ надасть усю необхідну підтримку для того, щоб вакцина проти грипу А/Н1N1 з'явилася в Україні. Про це вчора, 9 листопада, заявив керівник Міжнародної місії Європейського бюро ВООЗ Юккі Пуккіла. Як інформує Управління у зв'язках зі ЗМІ секретаріату КМУ, Юкка Пуккіла зауважив, що розвиток пандемії може тривати як кілька тижнів, так і кілька місяців, тому Україна має продовжувати вакцинацію населення проти сезонного грипу: "Я підтримую заяву прем'єр­міністра України щодо того, що ВООЗ також рекомендує продовжувати вакцинацію проти сезонного грипу та проводити специфічну вакцинацію проти пандемічного грипу, як тільки вона буде в Україні", - заявив він.

Суб'єктивний погляд

Володимир Зуб,
начальник управління охорони здоров'я Львівської міськради:

- У Львові городяни хворіють на сезонний та каліфорнійський грип (A/H1N1), ускладненням від яких є пневмонія, що швидко розвивається. Число недужих із пневмонією залишається високою. Так, на ранок 9 листопада у міських лікарнях з діагнозом "пневмонія" перебувало 570 осіб, з яких - 112 дітей. У реанімації перебуває 16 осіб, із них -
6 дітей. Серед тих осіб, що померли від пневмонії, усі були працездатного віку віком від 21го до 50 років. Були серед них і такі, що звернулися по меддопомогу запізно. Станом на 9 листопада у Львові маємо два офіційно підтверджені лабораторією летальні випадки від A/H1N1. В інших 13ти смертельних випадках у міських медустановах є клінічні підстави вважати, що у пацієнтів була вірусна пневмонія. Однак остаточні висновки будуть за результатами лабораторних досліджень. Зараз ситуація у місті є контрольована. Кількість звернень до медиків зменшилася. Скажімо, якщо за добу минулого понеділка у місті по первинну медичну допомогу звернулося понад 7 тис. осіб, то вчора 1654 людини. Загалом від початку епідемії й досі на ГРЗ, грип та ускладнення від нього зареєстровано 47 400 випадків. Відвідавши лікарні, експерти ВООЗ високо оцінили професійність львівських медиків, які чесно та сумлінно працювали у важких умовах. Ще раз закликаю всіх не займатися самолікування, вчасно звертатися до лікарів, носити маски, обмежувати перебування у людних місцях та правильно харчуватися.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5859 / 1.61MB / SQL:{query_count}