Наталія Грушко, терапевт:
– Стовідсоткової гарантії, що ви не застудитеся або не заразитеся грипом, не дасть жоден засіб. Але ризик захворіти можна значно знизити. Ефективними проти грипу і застуди є овочі, які містять велику кількість фітонцидів – біологічно активних речовин, що пригнічують розвиток небезпечних бактерій (хрін, редька, цибуля, часник).
Хрін вживайте як приправу, пийте воду, настояну на корені хрону: на 2 л води візьміть середнього розміру корінець, розрізаний уздовж (його можна заливати водою два-три рази).
Терта редька з медом є перевіреним засобом проти грипу та застуди, як і канапка з салом та цибулею. Якщо боїтеся неприємного запаху з рота, схиліться над розрізаною або тертою цибулиною і подихайте над нею. Пийте сік цибулі з медом.
Можна приготувати й часникову кашку з двох зубчиків часнику, додати до неї два терті лимони, залити 1 л кип’яченої води і потримати три дні в темному, але не надто прохолодному приміщенні. Потім процідити і поставити в холодильник. Пити щодня натще по столовій ложці.
Чайна ложка гірського меду або меду з прополісом зранку натщесерце створить бар’єр для вірусів. Введіть у раціон більше цитрусових – в них дуже багато вітаміну С, який допомагає боротися із застудою. А лимон з медом узагалі творить дива. Приготуйте собі настоянку, розвівши мед із соком лимона, і заживайте її по столовій ложці двічі на день. Пийте гвоздичний чи імбирний чаї (можна також додати ложку меду або кружальце лимона).
Читайте також |
Сто грамів не зашкодить. Народні методи підвищують захисні сили організму краще, ніж дорогі ліки. Крім того, не мають побічних дій.
|
Якщо ви перемерзли, вберегтися від застуди допоможе гаряча
ванна з медом і цедрою та соком лимона. Дуже помічним при застуді та грипі є
глінтвейн – червоне вино, з якого його готують, має протимікробні властивості. Майже в усіх рецептах глінтвейну присутні цитрусові – апельсини, лимони. А мед і спеції (кориця, гвоздика, імбир, мускатний горіх, чорний мелений перець) позитивно впливають на імунітет.
Зробіть противірусне масло: покладіть шматок свіжого масла в каструлю з товстим дном і тримайте на вогні доти, поки воно не стане прозорим, без осаду. Залиште на десять хвилин, аби охололо, додайте мелених спецій: куркуми, імбиру, кориці, кардамону, гвоздики (всіх по 1 ст. ложці) і поставте в холодильник. Спеції є природними антисептиками, містять натуральні ефірні олії. Таке масло потрібно розсмоктувати невеликими порціями (розміром з горошину) до п’яти разів на день, а перед тим, як виходити з дому, змастити ним ніздрі (чхання добре прочистить дихальні шляхи, а спеції захистять від вірусів).
Поставте на робочому місці герань. Її листя містить леткі речовини – фітонциди, які також знищують віруси. Можна “відлякати” недугу й кількома краплями будь-якої цитрусової чи хвойної олії.
Протистояти застуді допоможе грибна юшка та інші страви з грибів (ці лісові дари викликають масову загибель вірусів та хвороботворних бактерій, що проникають в організм). Своїх цілющих властивостей гриби не втрачають навіть при термічній обробці, а за кількістю корисних мікроелементів у своєму складі можуть випереджати навіть фрукти й овочі.