Народні методи підвищують захисні сили організму краще, ніж дорогі ліки. Крім того, не мають побічних дій
Не встигли ми як слід отямитися від першої хвилі епідемії грипу, як лікарі попереджають про друге пришестя епідемії. За їхніми прогнозами, друга хвиля може накрити нас на Новий рік і Різдвяні свята. І може бути значно потужнішою за ту, що була у жовтні. Адже восени в організмі людей після літа ще був достатній запас вітамінів і опірність організму вірусам та інфекціям була значно вищою.
У жовтні, у паніці, люди скупили в аптеках, здається, всі медпрепарати, які можуть підтримати імунну систему. Але ж її постійно стимулювати не можна. І щоб не займатися профілактикою у період спалаху грипу, відомий київський лікарфітотерапевт, дієтолог, реабілітолог Борис Скачко радить потурбуватися про своє здоров'я сьогодні. У запасі є місяцьпівтора. Цього часу має вистачити, аби очистити організм від шлаків, токсинів, поповнити збіднілий вітамінний запас і підготувати організм до зустрічі "з ворогом".
- Імунітет людини передусім залежить від стану печінки, - каже Борис Скачко. - Бо вона - головний очищувач крові за наявності інфекції і головний постачальник будівельного матеріалу для клітин імунної системи, з якого вона виробляє антитіла. Люди нині скупили стимулятори інтерферону. Всі намагаються підвищити імунітет. А на чому? Якщо печінка погано працює, то постачання матеріалу для імунної системи незадовільне.
Отже, лікар пропонує нині головні зусилля спрямувати на підтримку печінки і поповнення організму вітамінами. І для цього зовсім не треба ковтати різну "хімію". У природі, за словами фітотерапевта, є достатньо рослин, які допоможуть на відмінно справитися з тим завданням.
Журавлина і брусниця. Ці ягоди можна спокійно купити на ринку. Вони чудово зміцнюють імунну систему. А також конче потрібні тим, хто перехворів, уживав багато ліків. Ягоди слід помити, підсушити і витиснути сік. Його ставимо в холодильник, а до жмиху доливаємо 300 - 500 мл води, додаємо кілька ложок цукру (але в жодному разі не меду, бо він не любить високої температури - фруктоза дуже швидко перетворюється на канцерогенну речовину) і кип'ятимо на маленькому вогні 30 - 40 хвилин. Після цього, як навар охолоне, додаємо до нього сік і п'ємо. А якщо до трапези взяти ще пісний сир, то взагалі вийде чудовий сніданок чи вечеря, які очистять і печінку, і нирки. Якщо у них після хвороби залишилися якісь бактерії, то у такий спосіб ми їх звідти дістанемо.
Гарбуз. Найбільше вітаміну А міститься у моркві та гарбузі, тому їх варто постійно вводити в раціон. Гарбуз найкраще запікати в духовці, присипавши цукром. Запечений овоч - одночасно і джерело вітаміну А, і клітковина, яка забирає токсини з кишківника. Для того, щоб імунна система добре працювала, в кишківнику має бути порядок. А запечений гарбуз може його навести. Трішки гірший варіант - гарбузова каша, але вона також принесе багато користі організмові у зимову пору. Гарбуз на ринках коштує значно дешевше, ніж ліки, а користі принесе значно більше.
Насіння розторопші. Це потужний гепатопротектор, мембраностабілізатор, антиоксидант, воно суттєво підсилює імунітет. Розторопша підсилює засвоєння білків на рівні печінки. Цільне насіння розторопші лікар Скачко радить подрібнити, 1 ч. л. на день (поділити на кілька прийомів) і споживати під час їжі упродовж 1,5 - 2 місяців. Правда, людям, у яких висока в'язкість крові, гіпертонікам і тим, у кого запущений артеріосклероз, насіння тривалий час використовувати не можна. Їм, за словами фітотерапевта, можна вживати насіння короткими курсами - по 2 - 3 дні.
Відвар із цілісного вівса. 2 - 3 столові ложки вівса заливаємо 1,5 л води, ставимо на маленький вогонь і кип'ятимо 30 - 40 хвилин. Якщо забули про нього й овес покипить годину, нічого страшного. Після цього можна або дати настоятися відвару до ранку, або злити гарячий навар і залити ним жменьку родзинок і кураги. І нехай настоюється. Пити упродовж дня. Відвар з вівса можна використовувати і при лікуванні грипу, бо його ускладнення часто пов'язані з тим, що люди вживають мало води й організмові немає чим охолоджуватися. Овес - це серцеві глікозиди. Це підживлення серця, яке починає активніше працювати, більше подавати крові до печінки та нирок, і організм очищується краще.
Олія обліпихи і шипшини. Вона продається в аптеках. Її по 15 - 20 крапель кілька разів на день можна додавати до салатів, іншої їжі.Настоянка на меді і перцю. Оптимальний варіант - "Українська медова з перцем". У ній хороші складники - перець чилі, гречаний мед і лікарська рослина донник. Коли перець потрапляє в горло, то фактично відразу підвищується імунітет до вірусів. А далі перець активізує приплив крові до стравоходу, поліпшує кровообіг в трахеї, бронхах. А це профілактика ускладнень, трахеобронхіт і пневмонія людині не загрожують.
Потрапляючи у шлунок, перець викликає приплив крові до тканин. Тому "Медову з перцем" добре пити як аперитив перед їдою.
А наявність у напої меду просто пом'якшує дію перцю чилі й є надійним "пальним" для печінки. Глюкозу і фруктозу, що є у меді, печінка використовує для синтезу білків, очищення крові. І той білок, який потрапив з медовоперцевою настоянкою, засвоюється краще і потрапляє в імунну систему. А лікарська рослина донник, що входить до складу настоянки, розріджує кров і у такий спосіб поліпшує роботу імунної системи. Але це аж ніяк не означає, що слід пити "Медову з перцем" горнятками. Для профілактики цілком достатньо 100 г настоянки: їх слід поділити на чотири частини і пити по 25 г. Усе, що надміру, користі не приносить.
І, звичайно, часник та цибуля. Ці овочі не дають мутувати вірусу грипу, який вже потрапив в організм. Часто, за словами лікаря, механізм дії вірусу такий: він заходить у клітину і перебудовує її так, що вона починає синтезувати "дітей" цього вірусу. Сама гине, а "вірусні діти" потрапляють у кров. Тому в організм потрапляє один вірус, і якщо імунітет слабкий, - виходить абсолютно інший - більш патогенний. Фактично людина з низьким імунітетом сама виробляє більш патогенний вірус, заражаючи ним навколишніх. Щоб припинити цей процес, потрібно багато їсти цибулі і часнику в будьякому вигляді.