Чи введуть в Україні воєнний стан?

У зоні АТО чергове загострення – гинуть бійці з Львівщини. Розвідка повідомляє про те, що ворог підтягнув важке озброєння до лінії розмежування

фото: inforesist.org
Розгортання війни на сході України нагадує кардіограму. Поруч із днями видимого спокою, коли прес-центр штабу АТО чи речник Адміністрації Президента не повідомляє про загиблих iз числа військових Збройних сил України, ми часто переживаємо дні, коли з Донбасу надходить інформація про загибель українських бійців під час боїв, зокрема із Львівщини. 
Цього тижня “найспекотнішим” був понеділок. За даними речника Адміністрації Президента з питань АТО Андрія Лисенкa, за 18 липня  внаслідок бойових дій загинуло 7 українських військових, 14 поранено. Востаннє таким трагічним було 23 травня. Тоді цю дату назвали найбільшим загостренням ситуації в АТО за увесь рік. 
“Болить душа за кожне життя наших воїнів, що віддане за Україну. Реакція буде адекватною”, – пише начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко на своїй сторінці у мережі Facebook щодо загибелі сімох бійців у понеділок.
“Впродовж тижня у зоні проведення АТО загинули троє військових з Львівської області. Серед загиблих – капітан Олександр Швець із Золочева. Чоловік пішов служити до ЗСУ добровільно. Без батька лишилося троє дітей. Ще один загиблий – 48-річний доброволець Михайло Роговський зі села Вербиця Жидачівського району. Крім того, загинув 49-річний Василь Рой з Радехівського району. У нього залишилося двоє дітей”, – повідомив керівник Західного регіонального медіа-центру Міноборони Олександр Поронюк, інформує zaxid.net

У РНБО заговорили про воєнний стан

Цього тижня Рада національної безпеки та оборони відреагувала на дані про активізацію бойових дій на Донбасі черговою заявою про можливість введення воєнного стану.
“У разі продовження небезпечного загострення ситуації на сході України, для захисту цілісності нашої країни та безпеки громадян, РНБО може внести до порядку денного питання щодо запровадження воєнного стану. Активні агресивні дії російських окупаційних військ призводять до системного погіршення ситуації на сході нашої країни. Безперервні обстріли із застосуванням російськими агресорами забороненої мінськими угодами потужної зброї, сучасних засобів наведення та корекції вогню призводять до значних втрат серед наших військових. Через дипломатичні канали Україна поінформувала своїх західних партнерів щодо цинічного та зухвалого порушення агресором мінських домовленостей. У разі продовження цих небезпечних тенденцій, Україна вживатиме всіх необхідних заходів для захисту цілісності нашої країни та безпеки громадян, аж до внесення до порядку денного РНБО питання щодо запровадження воєнного стану. Важливо підкреслити, що наші військові чітко дотримуються мінських угод та використовують зброю лише у відповідь на криваві провокації російських окупантів”, – наголосив секретар РНБО Олександр Турчинов.

фото: vedomosti-ua.com
“Вважаю, що в цій ситуації має сенс вводити воєнний стан лише на окремій території, тобто на території проведення АТО. У нас дуже багато патріотично налаштованих громадян, які кричать про те, що потрібно вводити в країні воєнний стан, але дуже мало хто з них розуміє, що це таке на побутовому рівні, – зазначає народний депутат від “Народного фронту” Дмитро Тимчук. – Воєнний стан – це означає, що буде, наприклад, трудова повинність для мирного населення, яке не підлягає мобілізації. Крім того, вводиться комендантська година. Також можливе вилучення особистого транспорту громадян. Те ж саме стосується поселення військовослужбовців в приватне житло громадян: наприклад, приходять до тебе і кажуть – з цього дня у вас буде жити десять мобілізованих. Ці люди, які кричать про введення військового положення, не розуміють, що це для кожного з них може означати. Тому я порадив би дуже обережно до цього ставитися. Але що стосується запровадження воєнного стану на прифронтовій території, то розгляд цього питання цілком можливий”.
Щоправда, рішення про воєнний стан навіть за умови, що його ухвалить РНБО, чого поки що не передбачається, має затвердити Верховна Рада і Президент України. 
Зі слів Тимчука, навіть питання термінового скликання засідання Верховної Ради може стати дуже великою проблемою, тому що частина наших депутатів, я в цьому переконаний на 300%, – далеко за межами України, і до їх планів не входить термінове повернення в Київ і голосування за якісь рішення. Найреалістичнішими перспективи воєнного стану через ситуацію на сході та півдні України були у лютому та навесні-влітку 2014. У лютому РНБО збиралася на засідання з приводу початку анексії Криму, а навесні-влітку 2014 до окупації Криму додалася агресія на території Донецької та Луганської областей. В обох випадках воєнний стан не ввели зі стратегічних та тактичних міркувань. 

Бойовики стягують військову техніку

Незважаючи на офіційно задеклароване виконання “режиму тиші”, бойовики підтягають до населеного пункту Яковлівка (напрямок на Авдіївку) мотострілецький взвод, два танкові взводи та вогневий взвод реактивного артилерійського дивізіону. Таку інформацію поширило Головне управління розвідки на своїй сторінці у Facebook, інформує Українська правда.
Село Яковлівка Ясинуватського району, що на Донеччині, знаходиться у трохи більше, як 10 км від с. Авдіївка, яке станом на середу контролюється українськими військовими. Тобто усі ці сили, які бойовики зводять під Яковлівку, становлять велику загрозу для солдатів ЗСУ. 
Окрім цього, вітчизняна розвідка встановила прибуття з території Росії залізничних ешелонів з озброєнням та військовою технікою, паливно-мастильними матеріалами, інформує Українська правда з посиланням на повідомлення управління розвідки у мережі Facebook, доступ до повідомлення наразі неможливий. Крім того, сповіщалося про поставку з Росії майже тисячі тон дизельного пального, платформи з військовою технікою: “Градами”, бронетранспортерами. 

“Новини” з того боку фронту

На тлі активного наступу на українські сили, представники самоназваних республік продовжують жити у паралельній реальності. Сепаратистське видання “Донецкое агентство новостей” повідомляє про те, що у самоназваній ДНР тривав збір підписів під петицією до РадБезу ООН проти “порушення українською стороною мінських домовленостей”. “Сподіваюся на реакцію Радбезу ООН і на сприйняття цього листа взагалі. Своїми діями Україна повністю дискредитує діяльність міжнародних організацій”, – намагається переконати один із лідерів сепаратистів Олександр Захарченко місцевому виданню.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4439 / 1.6MB / SQL:{query_count}