“Голосування в Генасамблеї ООН показало, що Росія опинилася в колі країн-ізгоїв…”


фото: APA

Дональд Туск, прем’єр-міністр Польщі:
– Сподіваюся, що всі сусіди українців розуміють, що Українська держава потребує допомоги, а не актів, що загрожують її територіальній цілісності. Вважаю поганою ідею, передану через деякі російські ЗМІ від імені екс-президента України Віктора Януковича, провести референдум в кожному з регіонів України за взірцем кримського, котрий призвів анексію території півострова Росією. Не є доброю ідеєю запровадження регіональних референдумів. Досвід з Кримом чітко показує, до чого це може привести.
Певен: політичні сили в Україні будуть сприяти деескалації, а не ескалації напруження. Ми усі зацікавлені в тому, аби стабілізувати ситуацію в Україні, врятувати її від банкрутства та знайти мирне вирішення проблем, в тому числі, в українсько-російських відносинах.

Ігор Кабаненко, екс-перший заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, віце-адмірал:
– Розповсюджена в російських ЗМІ інформація про звернення Януковича проводити референдуми щодо статусу кожного регіону України – це ще одна “таємна зброя” Кремля, спрямована на розкачування ситуації та виправдання вторгнення. Саме для цього тримають російські війська біля наших кордонів. Проводять диверсійні та інші спеціальні заходи. Розказують казки, що усе нібито буде добре. 
Ланки одного ланцюга. Використання будь-яких прийомів та способів для розширення поля маневру перед вторгненням. Хто там щось каже про апріорі неможливість вторгнення і те, що його не буде?..
Зараз маємо усі можливості, щоб захистити себе, наші сім’ї і нашу державу. Водночас, хотів би привернути увагу до одного з найважливіших зараз: перший, самий важкий удар у разі подальшого вторгнення агресора прийматимуть наші військові. Бойові частини і підрозділи, які знаходяться в першому ешелоні оборони. 
Давайте підтримуємо наших військових! У будь-який спосіб. Просто напишіть у Facebook, надішліть хлопцям душевне sms чи подзвоніть і скажіть: ми віримо і довіряємо Вам! Підтримаєте їх сім’ї, дружин та дітей. Подумайте з повагою і гідністю про них. Про кадрових військових і тих, хто щойно прийшов у підрозділи за призовом. Про піхотинців, десантників, танкістів, льотчиків, артилеристів, ракетників – усіх, хто на передовій.  
Для них у будь-який момент, завтра чи післязавтра може наступити найсильніше випробування у їхньому військовому житті – випробування війною, де говорить зброя. Випробування силою духу, вміннями перемагати і готовністю до самопожертвування в бою. Серед них є герої, які сьогодні навіть про це не знають. 
Переконаний – наші військові виконають свою історичну місію. Бо ми усі разом. Буде другий і третій ешелон оборони – нас перемогти неможливо! Як би це комусь не хотілося. Підтримайте хлопців!

Богдан Яременко, дипломат: 
– Голосування за резолюцію Генеральної Асамблеї ООН з українського питання дає багато підстав для роздумів. Передусім тішить, що більшість країн світу очолюють відповідальні уряди, які добре розуміють відповідальність перед майбутнім.
Розчаровує Китай. Якщо замість того, щоб рявкнути, дракон ховається в кущах, то, можливо мова йде про велику ящірку. Китай утримався. Україна матиме, і то дуже скоро, нагоду нагадати про це гаранту нашої безпеки. Ізраїль вирішив не конфліктувати з Росією і не голосував узагалі. Ну, що ж, ми теж не завжди були послідовні щодо цієї країни. Але може так вийти, що така позиція ударить незабаром по Ізраїлю більше, ніж по Україні. Таджикистан не голосував теж. Але це якраз той випадок, коли країна проявила характер. 
З одного боку ніби і неприємне, а з іншого – страшенно показове утримання Казахстану. Це єдиний військовий союзник Росії, який дозволив собі мати власну думку. Сподіваюсь, що цього разу МЗС України врахує результати голосування при розгляді персональних справ послів. Загалом ще одна моральна перемога України над окупантом. Зобов’язуючої сили резолюції ГА ООН не мають…
І ще. Владою РФ на анексованій території Криму запроваджуються додаткові обмеження свободи слова. З 09.05.2014 вводиться в дію стаття 280.1 Кримінального кодексу РФ, відповідно до якої публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ, караються штрафом у розмірі до 300 тис. руб. або в розмірі заробітної плати за останні два роки засудженого, або примусовими роботами на строк до 300 год., або позбавленням волі до 3 років. Ті самі діяння, вчинені з використанням засобів масової інформації, в тому числі ІТ-мереж, караються примусовими роботами на строк до 480 год. або позбавленням волі до 5 років. Чи не час нам заборонити символіку держави-окупанта на території України та почати застосовувати аналогічні санкції до провокаторів та саботажників на півдні і сході країни?

Микола Маломуж, екс-голова Служби зовнішньої розвідки:
– Голосування в Генеральній асамблеї ООН показало, що Росія опинилася в колі країн-ізгоїв. Це вже потужний сигнал того, що в Росії почнуться потужні демократичні процеси, а це – перспектива повернення Криму в лоно України, оскільки в Росії в такому випадку пріоритети будуть не на Україні, а на стабілізації ситуації в середині Росії.

Василь Онопенко, суддя Верховного Суду України:
– 10 відсотків кримських суддів планують переїхати до інших областей України. У мене був голова Апеляційного суду Севастополя  І він каже – от кажуть, давай, суддею, але нам поки що не дають гарантій, що ти залишишся тут, а не поїдеш десь у Хабаровський край з Криму. Він каже, ми розуміємо, що досить скоро ті судді, які залишаться – будуть замінені на тих суддів, які захочуть приїхати з півночі, погрітися в Криму. І так воно і буде… Загалом на півострові працюють 492 судді. Нині з ними тривають перемовини.

Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України:
– Ми оформили всі процедури і звернулися письмово до МВС Росії з тим, щоб Янукович був оголошений в міждержавний розшук на території СНД. Незважаючи на всі наші запити  пройшли терміни, востаннє в МВС Росії нам відповіли, що документи перебувають на підписі у керівництва і ніяк питання поки не вирішується.
Таким чином Росія порушує всі встановлені процедури щодо розшуку злочинця, якого розшукують за угодою в рамках міждержавного розшуку. РФ не хоче допомагати у розшуку і інших злочинців, які втекли за межі України… Янукович не має права давати поради українському народу. Він повинен приїхати сюди і давати поради в тюремній камері.

Олександр Пасхавер, президент Центру економічного розвитку: 
– Мілітаризація економіки України в умовах наявних поточних і довгострокових військових ризиків може стати одним із ключових стимулів економічного зростання. Ми повинні мілітаризувати економіку, щоб напасти на нас було дорого й небезпечно. США  і Німеччина за допомогою мілітаризації вивели свої економіки з кризи…  
Ми живемо в очікуванні, що на нас нападуть. Сьогодні невідомо, яка буде реакція економіки на військову агресію, яка буде реакція населення. Нова ситуація в Україні потребує серйозного осмислення і прийняття: владою, елітами, суспільством. Ми всі маємо усвідомити, що в нас є сильний супротивник, який до нас агресивно ставиться, і перестати сприймати цей стан як незвичайний.

Геннадій Москаль, парламентар: 
–  Жоден представник Партії регіонів не з’явився сьогодні (28 березня – “Пошта”) на засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідувань зловживань правоохоронців під час акцій протесту, хоча всі вони отримали персональні запрошення. Таким чином засідання знову не мало кворуму. Це відвертий саботаж представників Партії регіонів, які не бажають розслідування злочинів силовиків проти власного народу. Поведінку “регіоналів” можна було передбачити при минулій владі, адже комісія створювалася ще при Рибаку за квотним принципом парламентських фракцій, найчисельнішою з яких була фракція ПР.
Зараз розклад парламентських сил змінився, тому для роботи комісії потрібно або під тиском громадськості примусити “регіоналів” ходити на засідання, або ж переформатувати комісію з урахуванням нової чисельності парламентських фракцій.
Однак якщо саботаж “регіоналів” прогнозований, то як пояснити бездіяльність теперішніх МВС та Генпрокуратури з розслідування цих справ, я не знаю. По сьогодні не затримано жодного фігуранта злочинів, хоча їхні посади й прізвища, підтверджені документами, я неодноразово називав.

Олександра Кужель, парламентар: 
–  Жодне призначення не проходить без обговорення у коаліції. Крім Авакова відповідальність за те, що відбувається в країні мають нести і інші політики… Ні одне призначення Авакова не проходить без обговорення в коаліції. Коаліція також має брати на себе відповідальність. 
Він розповідав, що коли приходять і стверджують, що цей хороший спеціаліст, прозорий, а через день відбувається протест і тоді він каже до політиків: виходьте і беріть на себе цю відповідальність за цю людину.

Інна Богословська, парламентар: 
– Арсена Авакова на посаді міністра внутрішніх справ повинен змінити перший віце-прем’єр Віталій Ярема. Сама поява Авакова на цій посаді означає тільки одне – політичну гру Тимошенко – створити вертикаль в МВС, яка підтримає її на президентських виборах. Аваков не є професіоналом, він продемонстрував, що не має жодних професійних навиків для організації роботи МВС. Сьогодні ми повинні забезпечити, щоб МВС очолив професіонал.
Я зареєструвала у Верховній Раді постанову про відставку Авакова. Але в парламенті поки немає голосів за відставку Авакова. Втім, не відкидаю, що відставку міністра можуть підтримати депутати із фракції Партії регіонів.
За матеріалами: : Українська правда, ipress.ua, 5.ua, УНІАН,  Facebook.
Фото: Reuters, Facebook, radiosvoboda.org, zn.ua, inna.com.ua, i1.ytimg.com.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4245 / 1.64MB / SQL:{query_count}