Геть контент

Боротьба з інтернет-піратством в Україні може загрожувати “Вікіпедії”

фото: vz.ua
Роботу волонтерів, які займаються наповненням і редагуванням енциклопедії, серйозно ускладнять або й повністю знівелюють, якщо уряд вирішить прийняти законопроект, опублікований на сайті Державної служби інтелектуальної власності. 
Йдеться про зміни до законодавства, які дають змогу заблокувати будь-який сайт – достатньо лише заяви про порушення авторських прав, правдивість якої навіть не перевірятимуть. “Підставою для блокування, згідно з запропонованими змінами, буде лише заява щодо порушення авторських прав на веб-сайті, що надійшла у сервісну службу, якщо протягом трьох днів власник веб-сайту не надав письмової відповіді на цю заяву. При цьому достовірність інформації, викладеної заявником у заяві, не перевіряється, і достатньо нотаріально засвідченого скриншоту такої веб-сторінки”, – йдеться у відкритому листі громадської організації “Вікімедіа Україна”.
“Пошта” вже писала про урядові законопроекти, що спрямовані на боротьбу з піратством. Схоже, що останній із них суттєво переробили. Якщо раніше, аби подати заяву про порушення, треба було добряче попрацювати над доказовою базою (додати документи, що підтверджують авторське право) і ще й сплатити мито, то тепер усе значно простіше – відповідальність за достовірність інформації несе заявник.
У “Вікіпедії” впевнені, що законопроект у сьогоднішньому вигляді загрожує роботі усієї спільноти. Може дійти й до абсурду: практично будь-хто має змогу розмістити у енциклопедії інформацію, в якій є порушення авторських прав, згодом написати на цю ж статтю скаргу, прикріпивши нотаріально завірений скриншот сторінки і відтак вимагати припинення доступу до цілого сайту або до окремої статті.
“Адміністратори Вікіпедії не несуть відповідальності за вміст, який розміщують користувачі, хоча й невпинно працюють над вилученням вмісту, що суперечить правилам. Більше того, будь-який ресурс можна буде заблокувати, якщо на ньому буде посилання на сайт, де розміщені матеріали, що порушують авторські права”, – пояснюють редактори “Вікіпедії”.
Зрештою, проект Державної служби інтелектуальної власності може ускладнити роботу будь-кому лише тим, що змушує реагувати на кожну скаргу: є порушення авторських прав чи нема, слід давати відповіді, аргументувати, готувати документи, які засвідчують, що саме вам належать авторські права… До слова, цей проект уже минув “громадське” обговорення і тепер мав би розглядатися урядом.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4547 / 1.54MB / SQL:{query_count}