Атака тривала більше трьох годин і стала причиною загибелі щонайменше п'яти осіб. Відзначимо, що таліби напали акурат через день після того, як президент Гамід Карзай заявив про намір розпочати переговори з "Талібаном" про перемир'я.
Учорашній напад розпочався близько 10ї ранку в районі, де розташовано багато урядових будинків, зокрема, президентський палац і центральний банк. Саме тут прогримів перший із серії вибухів. Пізніше частина бойовиків увірвалася у торговий центр, де їх знищили афганські військовослужбовці. У цей час на вулицях Кабула в різних місцях тривали локальні перестрілки; бойовики також випустили ракету по будинку центрального банку. За словами представника "Талібану", які наводить інформаційне агентство Associated Press, у нападі брали участь 20 озброєних бойовиків, деякі з яких мали при собі вибухівку. Серед п'яти загиблих - дитина та поліцейський. Повідомляється про щонайменше 40 поранених.
Розлючений афганський президент Гамід Карзай обізвав бойовиків "ворогами афганського народу", а їхні дії назвав "грубими й непатріотичними атаками". Про всяк випадок глава держави запевнив громадян країни, що уряд відповідає за їхню безпеку і вживатиме заходів для їхнього захисту.
Як відзначає агентство Associated Press, цей напад став найбільшим від 28 жовтня 2009 року, коли одягнені в поліцейську форму бойовики напали на співробітників місії Організації Об'єднаних Націй у Кабулі. Тоді в афганській столиці загинули 12 осіб: шестеро співробітників місії ООН, двоє охоронців, один мирний мешканець, а також троє нападників. Дев'ятеро співробітників міжнародної місії були поранені. Крім того, терористи ще й кинули гранату в президентський палац, однак у результаті вибуху ніхто не постраждав. Минулося без жертв і в готелі "Serena", де традиційно живе багато іноземців. Снаряд, який потрапив у будинок, чомусь не розірвався.
Тоді представники "Талібану" заявили засобам масової інформації, що теракти були скоєні напередодні другого туру президентських виборів, про проведення якого було оголошено напередодні. Бойовики планували за будьяку ціну зірвати переобрання Гаміда Карзая на другий термін: нагадаємо, що у день проведення першого туру в країні трапилося близько 140 терактів. Щоправда, це не зашкодило Карзаю вдруге стати президентом.
ДОВІДКА
"Талібан" - переважно пуштунські ісламістські об'єднання, що діють в Афганістані та Пакистані. Рух з'явився улітку 1994 року під час розпалу громадянської війни в Афганістані й спочатку складався з ветеранів війни з радянськими військами та пуштуніввипускників пакистанських медресе. Очолював рух ветеран війни з СРСР мулла Могаммед Омар. У вересні 1996 року таліби захопили Кабул і аж до 2001 року фактично були при владі в Афганістані.
Після терактів у США 11 вересня 2001 року таліби відмовилися видати американській владі Осаму бін Ладена. У відповідь у жовтні 2001 року війська НАТО окупували Афганістан. Після цього таліби розпочали партизанську війну. "Талібан" має істотний вплив на населення у половині афганських провінцій. У Пакистані таліби контролюють низку районів у північнозахідній частині країни, де фактично створили державу в державі. Що цікаво - "Талібан" не входить до офіційного списку іноземних терористичних організацій, що складенний Державним департаментом США.