Валянки у дефіциті

У деяких львівських квартирах стовпчик термометра піднімається лише до позначки 15 градусів. Чи варто платити за таке тепло?

У деяких львівських квартирах стовпчик термометра піднімається лише до позначки 15 градусів. Чи варто платити за таке тепло?

Після різдвяної відлиги прийшли традиційні йорданські морози. Й саме у такий час, коли перепад температур на вулиці, городяни, насамперед ті, що мають централізоване опалення, скаржаться, що у квартирах немає постійної температури: то надто тепло, то надто холодно. Іноді настільки холодно, особливо коли вітер, що час одягати валянки, та їх нема. І якщо дорослі можуть тепліше одягнутися, то з дітьми, особливо маленькими, проблема. Вони не можуть сидіти закутаними. Окрім того, виникає питання: чому за тепло, якого у квартирі нема, слід платити, причому немало. Що ж робити у такій ситуації? Чи можна повернути кошти за неотримані послуги і що для цього слід зробити? Аби отримати відповіді на ці запитання, "Пошта" звернулася за консультацією в управління у справах захисту прав споживачів у Львівській області.

В управлінні нам пояснили, що, відповідно до норм, температура повітря в житлових кімнатах повинна становити +180 С, в наріжних кімнатах (де дві і більше сторін є назовні) - + 200 С. Якщо у помешканні температура нижча за ці показники, насамперед потрібно написати заяву і у письмовій формі викликати представника надавача послуг, тобто ЛКП, аби він виміряв температуру повітря у квартирі, склав акт обстеження, в якому має бути зазначено терміни, вид порушення, якісні показники, та усунув несправності в системі теплопостачання. Спеціалісти управління наголошують: скарга обов'язково має бути викладена у письмовій, а не в усній формі. Бо згодом, коли треба буде доводити свої претензії, ваша письмова заява дуже пригодиться. Особливо, коли львів'яни захочуть повернути свої гроші за ненадані послуги.

За словами Михайла Нуцковського, головного спеціаліста управління у справах захисту прав споживачів у Львівській області, представник ЛКП повинен з'явитися на виклик після письмової скарги не пізніше ніж через два робочі дні. "Актпретензію складає споживач та представник надавача послуг, тобто ЛКП, й обоє її підписують, - каже Михайло Іванович. - Якщо представник ЛКП не прийде у визначений термін, або необґрунтовано відмовиться підписувати акт обстеження, можете запросити двох сусідів, які зможуть підписати акт про те, що у квартирі температура нижча за норму". Після цього акт­претензію треба віддати надавачеві послуг, і він упродовж трьох робочих днів повинен вирішити питання про перерахунок платежів. Якщо перерахунок з якихось причин здійснити неможливо, то ЛКП упродовж трьох днів повинно надати споживачеві письмову обґрунтовану відмову.

Якщо під час обстеження представники ЛКП встановили, що температура в житлових кімнатах квартири нижча, ніж нормативна, вони повинні провести перерахунок у розмірі 5% від оплати за кожний градус відхилення. Скажімо, у вашому помешканні температура всього 150 градусів за норми 180. Тож ЛКП повинно зробити перерахунок - відмінусувати 15% (3Х5) від оплати. Коли ж температура у помешканні нижча ніж 120 С (у наріжних 140С), ЛКП не повинно взагалі нараховувати оплату за опалення.

Як повідомив Михайло Нуцковський, за опалювальний сезон до управління надходить майже вісім десятків скарг на неякісне централізоване теплопостачання й майже 95% з них вдається задовольнити на користь споживачів. А перерахунок значною мірою залежить від того, наскільки споживачі швидко та правильно оформлять усі необхідні акти.

"У деяких випадках спеціалістам управління не вдається задовольнити претензії споживачів щодо проведення перерахунків за неякісно надані житлово­комунальні послуги, - говорить М.Нуцковський. - А все тому, що споживачі неправильно складають актипретензії чи не складають їх зовсім".

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4375 / 1.56MB / SQL:{query_count}