Халву людство споживає ще з V століття до н. е. Батьківщиною цих ласощів є Іран.
Халву людство споживає ще з V століття до н. е. Батьківщиною цих ласощів є Іран.
Сьогодні не обов'язково їхати так далеко, щоб поласувати халвою, адже її виготовляють майже всюди, проте там, як вважають експерти, ці смаколики є особливими.
Халву, яку продають на наших ринках, виготовляють зі жировмісної сировини, наприклад, ядер соняшника, арахісу, різних видів горіхів, насіння кунжуту, а також цукру і патоки. Ці ласощі є дуже калорійними, тож тим, хто переживає за фігуру, не варто надто захоплюватися цими солодощами. Так, 100 г халви містить 508 - 523 ккал. Як розповіла Наталя Петришин, завідувач технологічного відділу Львівського державного коледжу харчової і переробної промисловості, халва містить вуглеводи (50 - 54%) жири (28 - 30%) та понад 10% білків.
Аби вибрати якісну халву, насамперед варто придивитися до її зовнішнього вигляду. Якісна халва повинна мати шарувату або тонковолокнисту будову, без потовщених волокон карамельної маси, бути сухою, мати трохи крихку консистенцію, без сторонніх домішок. Добра халва легко ріжеться.
Дуже важливим моментом у виборі халви є смак та запах. Як наголошує Наталя Зеновіївна, якісна халва не повинна мати прогірклого, затхлого чи іншого присмаків та запахів.
Залежно від того, з чого її виготовляють, є кілька видів цих ласощів: соняшникова, кунжутова, горіхова, арахісова. І залежно від складників, халва повинна мати відповідний колір. Як наголошує співрозмовниця, соняшникова халва повинна бути сіруватого кольору, кунжутова - кремового. Якщо ви вибираєте горіхову, то пам'ятайте, що її колір має бути світложовтим, а арахісової - від кремового до жовтуватосіруватого.
Оскільки халва містить багато жиру, то під час зберігання він виділяється. Але якщо виділення жиру є надто сильними, це означає, що халву зберігали при підвищеній температурі. "Жир, який виділяється, промаслює обгортку, відбувається інтенсивніше окислення, через що погіршується зовнішній вигляд халви, - говорить Петришин. - Через цукри, які містяться у халві, поверхня стає вологою, темнішає, а сама халва - липкою та мокрою". Тож, перш ніж купити, придивіться, яким є папір, де стоїть халва.
Ці східні ласощі продають на вагу і в упакуванні. Сказати однозначно, яку краще купувати, складно. Адже якщо халву продають на вагу, ви бачите, що купуєте, можете оцінити зовнішній вигляд, колір і навіть скуштувати. Зі запакованими солодощами зробити це неможливо. Проте на упаковці халви можна знайти всю інформацію про продукт з термінами зберігання. Довідатися щось про вагову халву ви можете тільки від продавця і тільки за умови, якщо у нього буде вся документація.