Король фруктів

Уже кілька тижнів на ринках Львова продають яскраві плоди граната. Й через епідемію ці фрукти недовго затримуються на прилавках, адже всі намагаються максимально підкріпити свій організм вітамінами.

Уже кілька тижнів на ринках Львова продають яскраві плоди граната. Й через епідемію ці фрукти недовго затримуються на прилавках, адже всі намагаються максимально підкріпити свій організм вітамінами. А гранат, як розповіла Зоряна Завада, головний дієтолог Львівщини, на вітаміни та корисні речовини дуже багатий. Корисні не тільки зернята граната, але й кора, листки, шкірка, які містять багато дубильних речовин. Але споживати кору та листки можуть тільки ті, де ростуть ці дерева, для інших залишаються плоди та сік. Для приготування напоїв, як розповідає дієтолог, використовують переважно кислі плоди, а солодкі споживають свіжими.

За словами Зоряни Іванівни, сік граната рекомендують для лікування шлунковокишкових захворювань, астми, атеросклерозу. Помічним є сік і при ангіні. Свіжі плоди зі шкіркою рекомендують споживати при застудах і колітах. Соки і плоди корисні також при анемії. Порошок зі шкірки плодів та сік навіть рекомендують при опіках. Загалом цей дивофрукт вважають загальнозміцнювальним засобом, рекомендують його споживати для відновлення сил після операції, а також для очищення крові. Сік граната легко засвоюється, підвищує апетит і регулює діяльність шлунка, а також він є сечогінним, жовчогінним, протизапальним, антисептичним і знеболювальним засобом, підвищує опірність людського організму до радіаційного опромінення. Особливо цілющі властивості має сік так званого солодкого граната, з м'якоттю темно­бордового кольору.

Справжній гранатовий сік недешевий напій, адже для його приготування потрібно дуже багато плодів. Тож іноді виробники дозволяють собі розводити його іншими соками (наприклад, виноградним), хоча на етикетці пишуть, що це гранатовий сік. Тож варто читати маркування, адже сумлінні виробники все­таки зазначають, що входить до складу соку.
Аби підкріпити свій організм вітамінами, дієтолог Завада радить на день випивати півсклянки соку чи з'їдати один гранат (100 г). Споживати ці фрукти можуть навіть дітки від одного року.

Гранатів на ринку багато й ціни на них високі, а вибрати достиглий та соковий непросто. Отже, придивіться до зовнішнього вигляду фрукта - достиглий гранат повинен бути сухим зовні й соковитим усередині. Це означає, що у стиглого плоду шкірка повин­на бути трохи підсушена і трішки обтягувати зерна. Якщо ж шкірка гладенька - гранат зірвали завчасно. Крім шкірки, варто звернути увагу на місце, де росла квітка: там не повинно бути зелені. І ще одне: гранат повинен бути твердим на дотик. Якщо плоди м'які, то їх або побили в дорозі або вони підгнили чи підморозилися.

До теми

Гранат родом з Азії, це один з найдавніших фруктів, які споживала людина. Раніше його вважали плодом пристрасті (інша назва - пунічне яблуко). Тривалий час гранат був символом родючості, достатку і вічного життя. У Греції цей фрукт є символом подружньої вірності. На Близькому Сході, звідки гранат родом, його звали "королем усіх плодів". Вважають, що хвостик на вершині граната став прообразом королівської корони. Щоб легко дістати зернятка, треба зрізати верхівку граната, надрізати шкірку і замочити в мисці з холодною водою на 5 хв. Потім, тримаючи плід під водою, акуратно розламати на шматочки зернятка самі впадуть на дно. Воду потрібно злити, а зерна обсушити.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4814 / 1.56MB / SQL:{query_count}