Молодь під опікою Церкви

В Україні створено чимало комісій та спільнот, які на основі християнського світогляду допомагають молодим людям розібратись у собі

В Україні створено чимало комісій та спільнот, які на основі християнського світогляду допомагають молодим людям розібратись у собі

Однією з них є молодіжна комісія при греко­католицькій церкві св. Юра, головою і організатором якої є отець Тарас Милян.

"Загальна ціль молодіжної комісії, - каже отець Тарас, - координувати та організовувати духовний розвиток молоді на рівні архієпархії. Серед наших пріоритетів - духовне збагачення молодої людини, а також соціальна допомога бідним, сиротам, безпритульним. Ми хочемо, щоб наша молодь стала відкритою до потреб інших людей і водночас залишалась сама собою".

До молодіжної комісії входить також чимало спільнот.

До прикладу, цими вихідними у Школі християнського аніматора розпочався новий навчальний рік. Сьогодні у школі сформовано лише два курси, які налічують близько 90 учасників, адже проект відкрито тільки у лютому 2009 року. Навчання триває три роки. Школа для молоді є доброю нагодою здружитись, поділитись духов­ним досвідом, адже багато її учасників - члени молодіжних християнських організацій, та здобути новий.

Мета школи - виховувати молодь - аніматорів (з лат. "anima" - "душа"), завданням яких є праця зі своїми ровесниками. Учасники школи покликані відповідати на потреби молоді, які існують у Церкві, та працювати для підняття молодіжного християнського руху в нашій архієпархії, а надто у сільській місцевості.

"Особливу увагу ми звертаємо на підготовку кадрів для подальшої праці з молодими людьми зі сільської місцевості", - зазначив отець Тарас. Шкільна програма передбачає вивчення таких дисциплін, як катехизм, етика, театрологія тощо. Важливою частиною навчання є практичні заняття. Знання, здобуті на них лідери згодом зможуть втілити в життя. Цього року влітку аніматори провели кілька пізнавальних святкувань: "Дитина у колі родини", "Святкуймо Воскресіння разом", взяли активну участь в "Сарепті" - молодіжному християнському таборі тощо.

Двічі на рік молодіжна організація влаштовує європейські зустрічі. На початку літа молодь мала змогу відвідати святі місця у французькому містечку Тезе. На спільну молитву зібралося п'ять тисяч людей з усього світу.

Особливістю цьогорічної подорожі стала зустріч із братом Георгієм, який поділився досвідом служіння у своїй спільноті. Українські паломники розповідали про свою країну, співали українські пісні та ознайомлювалися з колоритом народної вишивки.

Під час подорожі українці мали змогу відвідати такі міста, як Відень, Венеція, Турин, Ліон, Діжон, Париж, Мюнхен, Прага.

У цьогорічній програмі молодіжної комісії була також поїздка до монастирів Львівщини. Прочани відвідали чоловічі та жіночі монастирі, де їх з радістю зустрічали брати і сестри.

Молоді було надано три автобуси з різними маршрутами. Під час мандрівки вони ознайомлювались з духовною та культурною спадщиною своєї країни. Згодом усі подорожні зустрілися у Крехівському монастирі. Це місце і стало кінцевою станцією триденної мандрівки молоді монастирями Львівщини. Прибувши до місця призначення, паломники взяли участь у Божественній літургії, яку очолив о. Тарас Милян.

Увечері молоді християни мали розважально­відпочинкову програму: молились, співали, палили вогнище та ходили зі свічками до цілющого джерела.

"Часто у пошуках чогось неймовірного ми їдемо за багато кілометрів від дому і зовсім не помічаємо, що в нашій країні дуже багато цікавого. Цю подорож організовували на рівні молоді, аби відродити в юних серцях живу приналежність, у якій кожен має розуміти, що він це - і українець, і християнин", - каже о. Тарас Милян.

Отець Тарас розповів, що з молоддю вони працюють за спеціальною "запобіжною системою" св. Івана Боска, яка базується на трьох основних рівнях - розум, віра, любов. "Ми сприймаємо молодь такою, якою вона є, - розповідає отець. - Ми не вказуємо їй, як жити чи що робити. Просто показуємо дорогу, як один із варіантів, а молоді люди самі обирають, що для них краще".

До слова, св. Іван Боско все своє життя присвятив вихованню молоді, аби вона зуміла спасти свою душу від загибелі, яку породжує гріх. Свою методику він базував на вивченні Святого Письма та дозвіллі. Таким чином, серед його вихованців був не один святий, через якого Господь передавав особливі покликання до богоосвяченого життя та священства.

Сьогодні багато людей вступають у так звані згромадження оо. салезіян і сс. салезіянок, яким св. Івана Боско дав початок.

За словами Ореста Гевака, відповідального за навчальну частину, саме зараз триває процес розгляду заяв від сільських парафій, які звернулись із проханням вирушити на молодіжну місію саме до них. Кінцевим результатом праці на парафіях має бути формування молодіжних спільнот та виховання їх лідерів. "Я дуже радий, що таку школу створено. Вона має своє майбутнє, адже результатом її діяльності є добра християнська молодь, яка працюватиме для добра  нашої Церкви та своїм прикладом виховуватиме інших молодих людей та дітей", - каже пан Орест.

Ідея створення Школи християнського аніматора виникла в голови  Молодіжної комісії о. Тараса Миляна. І вона вже має свої результати. Учасники Школи брали активну участь в організації таких заходів: "Святкуймо Воскресіння разом", молодіжному всеукраїнському християнському таборі "Сарепта" тощо. Їх організовану працю можна було побачити в часі походу на честь святкування 20ї річниці виходу УГКЦ з підпілля, яким активно допомагали представники молодіжних християнських організацій Львівської архієпархії.

"Школа дозволяє мати в Церкві активних молодіжних лідерів та добрих християн", - каже о. Тарас. Навчання відбувається щосуботи. Учні школи слухають лекції та виконують практичні завдання для майбутньої праці з дітьми та молоддю.

Вона в особливий спосіб робить свій внесок у діяльність та розвиток Церкви, адже вишколює добрих мирян, які будуть свідомими свого служіння та покликання.

Докладнішу інформацію про участь у Школі християнського аніматора можна дізнатися в офісі Молодіжної комісії.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3994 / 1.6MB / SQL:{query_count}