«Мені цікаво, що відбувається в твоєму житті»

Як запобігти деструктивній поведінці підлітка

Суспільство сколихнула інформація про субкультуру так званих реданів. Правоохоронці вже з’ясували, що це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію і втягнути тінейджерів у протиправну діяльність. 
Загалом, зазначають фахівці, у зону ризику проявів нестандартної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в мережі «Інтернет» не контролюється дорослими.
Іноді підлітки не можуть самостійно реалізувати власні бажання, тому знаходять своє місце в молодіжному угрупованні для самоствердження й самореалізації. Задля цього вони об’єднуються в неформальні групи. Деякі батьки можуть і не підозрювати, що їхня дитина належить до певної субкультури та може мати девіантну поведінку. Про це повідомляє ювенальна поліція України і пропонує поради батькам, як запобігти ризику захоплення підлітком неформальними угрупованнями.
*Спокійно та відверто спілкуйтеся з дитиною. Дайте їй можливість говорити, коли вона буде готова до цього. Не підганяйте її.
*Виявіть зацікавлення, якщо дитина розповідає, куди вона ходить та як проводить своє дозвілля; проявляйте терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка.
*Опановуйте інтернет-технології, майте власний акаунт і станьте другом своїй дитині в соціальних мережах.
*Щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася.
*«Познайомтеся» з віртуальними друзями дитини, звертайте увагу на фото і відео, що викликають інтерес підлітка, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані.
*Покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї та запропонуйте спільно провести час.
*Зосередьтеся на тому, щоби показати дитині її переваги, знайдіть у неї сильні сторони, допоможіть їй побачити себе унікальною особистістю.
*Після встановлення контакту спробуйте пояснити згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, добре відомими підліткові; допоможіть зрозуміти ступінь ризику деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне (зокрема у випадку вчинення булінгу або іншого правопорушення). Окрім пояснень, необхідно нагадувати, що за протиправні дії передбачена як адміністративна (для батьків неповнолітніх), так і кримінальна відповідальність, яка настає з 14 років.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6005 / 1.54MB / SQL:{query_count}