Салат із ревеню, помідорів та зелені
Складники: 300 г ревеню, два помідори, цибулина, пів лимона, по пучку зеленого салату і кропу, по 1 ст. ложці кунжуту та олії, сіль і цукор до смаку.Зелень помийте і просушіть. Очистіть стебла ревеню і накрайте їх на кубики. Цибулю обберіть, поріжте на кільця, посипте цукром, скропіть лимонним соком і залиште на кілька хвилин маринуватися.
Помідори помийте і поріжте на невеликі шматочки.
Салат порвіть руками (щоби не гірчив), зелень кропу посічіть. Змішайте помідори з ревенем, салатом, кропом і маринованою цибулею. Додайте кунжут, заправте олією і посоліть.
Салат із ревенем і козячим сиром
Складники: 400 г руколи, по 200 г ревеню і козячого сиру, головка фенхелю, 0,5 скл. волоських горіхів, 4 ст. ложки меду, 2 ст. ложки олії, 1 ст. ложка лимонного соку, сіль і перець до смаку.Руколу і фенхель помийте та просушіть. Очистіть стебла ревеню і накрайте їх на великі кубики. Деко встеліть пергаментним папером, викладіть на нього ревінь і полийте медом. Запікайте при температурі 220 градусів п’ять хвилин – ревінь має стати м’яким і зберегти текстуру. Тим часом на сухій пательні підсушіть горіхи.
У салатниці змішайте руколу і порізаний на тонкі шматочки хрусткий фенхель. Заправте олією і лимонним соком. Зверху викладіть ревінь, козячий сир і горіхи.
Борщик із ревенем
Складники (на 5 л): 0,5 л сметани, по 6 молодих буряків із гичкою та молодих картоплин (більше, якщо картопля дрібненька), 3-4 молоді морквини, цибулина, головка часнику, зелень (кріп, петрушка, любисток), 2-3 стебла ревеню, 1-2 копчені грушки, 1 ст. ложка борошна, олія, лавровий листок, сіль, цукор, чорний перець до смаку.Буряк, картоплю, моркву, зелень і ревінь ретельно помийте. Буряк наріжте на соломку (гичку посічіть і відкладіть), моркву; накрайте на кільця чи півкільця, цибулю – на кубики. З картоплі зніміть шкірочку, якщо дрібна – не розрізайте, якщо більша – розріжте начетверо. Ревінь також обберіть і дрібно накрайте.
На дно каструлі налийте 2-3 столові ложки олії та обсмажте в ній цибулю, моркву, картоплю і буряк. Посоліть, залийте водою і варіть на невеликому вогні, доки картопля не буде майже готова. Тоді додайте порізану гичку, ревінь, цукор, сіль, перець, доведіть до кипіння і доваріть на малому вогні.
Підбивку приготуйте з черпака гарячого борщу, сметани, чавленого часнику і ложечки борошна. Борщ підбийте, доведіть до кипіння і вимкніть вогонь. Страву можна їсти за годину-дві. Подавайте з посіченою зеленою цибулею і вареним яйцем.
Свинина з ревенем
Складники: 1 кг свинячої грудинки,0,5 кг пачки локшини швидкого приготування, 400 г ревеню, 0,5 л води, дві перчини чилі, 4 зубчики часнику, шматок кореня імбиру завдовжки 3 см, дві зелені цибулини (стебло і головка), кілька галузок кіндзи, жменька паростків крес-салату, 4 ст. ложки меду, 4 ч. ложки соєвого соусу, сік з половини лимона, 1 ч. ложка суміші «5 спецій» ( її можна приготувати самому.)Суміш «5 спецій» готується дуже просто: паличку кориці поламайте, додайте 2 зірочки бодяну, 2 ч. ложки сичуанського перцю, по 1 ч. ложки гвоздики і насіння фенхелю. Прогрівайте їх на сухій сковорідці, доки не відчуєте виразний аромат спецій, і подрібніть у кавомолці або в ступці.
Ревінь помийте і поріжте на шматочки завдовжки 2 см. Часник обберіть, з імбиру зніміть шкірку і також поріжте на шматочки. Перці чилі поріжте як завгодно. Покладіть усе в чашу блендера, додайте мед, соєвий соус, 5 спецій і подрібніть.
У жаротривку форму з покришкою викладіть свинячу грудинку, нарізану на шматочки завтовшки 2,5 см, залийте водою і додайте імбирно-перцеву заливку. Запікайте 1,5 години при температурі 180 градусів.
Спробуйте: якщо вам бракує солі – додайте ще трохи соєвого соусу і перемішайте. На розігрітій пательні обсмажте шматочки свинини з соусом до рум’яної скоринки, завдяки меду вони карамелізуються.
Тим часом запарте локшину швидкого приготування. Тоді злийте майже всю воду (залиште 2-3 столові ложки) і викладіть локшину із залишками води у велику миску, в якій подаватимете страву. Зверху викладіть свинину, посипте посіченою зеленою цибулею, кіндзою, паростками крес-салату і скропіть соком лимона.
Лимонад із ревеню
СкладникиДля сиропу: по 500 г ревеню і цукру, 0,5 л води, 4 зернятка кардамону.
Для лимонаду: ревеневий сироп, 0,5 л води, сік із двох середніх лимонів і один цілий лимон.
Очищений ревінь наріжте на брусочки по 2 см і покладіть у каструльку з цукром та 0,5 л води, додайте зернятка кардамону і доведіть до кипіння. Після закипання варіть на маленькому вогні 20 хвилин. Потім остудіть та вийміть кардамон із сиропу.
У готовий сироп додайте 500 мл води і сік з двох лимонів. Можна використовувати як столову слабогазовану воду, так і воду без газу. Подавайте лимонад із кружальцями лимона.
Желе з ревеню з вершковим мусом і полуницями
СкладникиДля желе: 700 г полуниць, 500 мл води, 400 г стебел ревеню, 4-5 гілочок м’яти, 80 г цукру, 12 г желатину.
Для мусу: 400 мл вершків 30% жирності, 40 мл води, 30 г цукрової пудри, 2 ст. ложки лимонного соку і цедра з лимона, 8 г желатину, полуниці для подачі.
Полуниці помийте, підсушіть, поріжте на великі шматочки і розкладіть по склянках.
Приготуйте ревеневе желе: желатин залийте 80 мл води, перемішайте і залиште набрякати. Ревінь помийте, обберіть, поріжте на невеликі шматки та покладіть у невеличкий банячок. Залийте його рештою води, додайте цукор і м’яту, поставте на середній вогонь і варіть помішуючи, доки волокна ревеню почнуть розлазитися. Відцідіть через дрібне сито, витискаючи з маси щонайбільше рідини (у вас її має вийти до 600 мл). Додайте желатин і розмішайте до повного розчинення. Розлийте тепле желе по склянках і поставте в холодильник на годину.
Коли желе з полуницями почне схоплюватися, приготуйте вершковий мус: 200 мл вершків збийте до стійких піків, поступово додаючи цукрову пудру, і також поставте в холодильник. Желатин залийте водою і залиште набрякати. Решту вершків вилийте в каструльку з товстим дном, додайте цедру і поставте на малий вогонь. Прогрівайте помішуючи, доки маса дійде до кипіння. Зніміть з вогню, одразу ж додайте желатин і мішайте, поки повністю не розчиниться.
Остудіть теплі вершки до кімнатної температури. Додайте лимонний сік, перемішайте і вилийте в глибоку миску. Вимішуючи лопаткою, додайте три чверті збитих вершків. Мішайте обережно, але впевнено, до повного поєднання інгредієнтів. Розкладіть вершковий мус у форми з желе і знову поставте в холодильник на годину. Коли мус схопиться, рештою збитих вершків прикрасьте поверхню десертів. На бажання декоруйте кожну порцію полуницями і м’ятою.
Якщо вам бракує ще й пирога з ревенем, то приготуйте шведський за переписом із нашої добірки «Солоденького хочете?», який знайдете за
посиланням.
Сторінку підготувала Марічка Ільїна