Мобільні шпигуни

Репресії, що почалися після виборів в Ірані, оживили дебати з приводу технологій стеження з використанням мобільних телефонів

Репресії, що почалися після виборів в Ірані, оживили дебати з приводу технологій стеження з використанням мобільних телефонів

Дехто у світі став активно виступати проти спільного фінсько­німецького підприємства "Nokia Siemens", яке торік продало іранській телекомунікаційній компанії устаткування, що дозволяє "вриватися" в телефонні розмови. "Технології стеження за мобільними телефонами перетворилися на гідру, що простягнула щупальці від Ірану до Австралії й оволоділа старим континентом", - робить висновок італійський журналіст Рікардо Стальяно у статті, надрукованій у часописі "La Repubblica".

Водночас така ж техніка, з дозволу судів, застосовується в усіх країнах Європейського Союзу та Сполучених Штатах. Мобільні телефони стають усе досконалішими. Майже у всіх нових моделях присутній gpsчіп, що робить володаря мобільного телефона відкритим, мов на долоні: за сигналами, що постійно надходять на супутник, можна без зусиль визначити місце перебування власника телефона. У Британії вже діє система Followus: будьхто всього за 20 євро може увійти на сайт і стежити за інтерактивною картою за пересуваннями друга, брата, чоловіка чи іншої особи. Із серпня, австралійські батьки зможуть користуватися системою Mymobilewatchdog - устаткуванням, спеціально розробленим для американської поліції. Система діє приблизно так само, як і британська. За 12 доларів на місяць тато чи мама зможуть заходити на спеціальний сайт і переглядати журнал дзвінків свого чада, читати sms, дивитися відзняті фото. Бідні австралійські підлітки - жодної конфіденційності! А з 2010 року шпигунський арсенал поповниться ще однією "зброєю": усі телефони "Ericsson" (дуже ймовірно, що не тільки вони) матимуть чіп Rfid (Radio frequency identification), так звану "розумну етикетку". Суть цієї мікросхеми у тому, що в неї вводитимуться максимально повні дані про власника, причому прочитати їх зможе той, хто матиме доступ до спеціального устаткування. А в Японії готується до реалізації експеримент у сфері охорони здоров'я із застосуванням мобільних телефонів. Ідея полягає у спостереженні за допомогою GPS за дітьми в школах. У разі епідемії це допоможе через контакти, що здійснювалися протягом останнього часу, виявити розповсюджувача інфекції. "Вкотре шпигунські системи використовуються для блага суспільства", - бідкається "La Repubblica".

На проблеми з несанкціонованим використанням особистих даних звертає увагу й італійський гарант невтручання у приватне життя Франческо Піццетті: "Вже давно ми відзначаємо наявність у торговельних мережах та Інтернеті програм, що дозволяють постійно стежити за місцем перебування власника мобільного телефона, викрадати дані, що містяться в апараті, прослухувати розмови та читати sms. У деяких випадках такі системи використовуються з благородною метою, але найчастіше - навпаки. Використання подібних шпигунських систем залишається незаконним і може призвести до серйозної кримінальної відповідальності".

Як бачимо, мобільний зв'язок не лише шкодить мозку, серцю чи нервовій системі (як стверджують деякі медики), але й позбавляє можливості мати маленькі приватні таємниці. Та чи можна без нього обійтися? Навряд чи. Спробувала тиждень і відчувала себе, мов без рук. І з телефоном ніби страшно - стежити можуть, і без нього нікуди. Технологічний прогрес, панове!

“Мобільні” факти:

  • На 100 жителів планети припадає близько 158 мобільних телефонів. В Україні цих засобів зв’язку зареєстровано на 5% більше, ніж самих мешканців. Забагато, чи не так?
  • Близько 125 млн мобільних телефонів щороку потрапляють у відро для сміття. Не тому, що ламаються, а тому, що просто набридають власникам.
  • Згідно зі статистикою, корейський підліток відправляє щодня понад 60 sms.
  • Мобільна література – новий писк моди книжкового ринку в Японії. Романи, написані таким екстравагантним способом, принесли письменникампершовідкривачам цього жанру величезні доходи. П’ять із десяти куплених книг були набрані на екрані мобільного.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4135 / 1.57MB / SQL:{query_count}