Розваги для юного мандрівника

Перед тривалою поїздкою потрібно заздалегідь подумати, чим зайняти дитину в дорозі

Ось і настала довгоочікувана пора відпусток та канікул. Збираючись відпочити разом із дитиною, заздалегідь подумайте, чим зайняти свого сина чи донечку в дорозі, аби вони не сумували і не набридали вам різними запитаннями та наріканнями.
Діти не можуть протягом довгих годин мандрівки сидіти на одному місці і розглядати краєвиди за вікном. Зрештою, дорослим теж нудно без рятівних сканвордів, MP3-плеєра, журналу або книги.
Перш за все належить врахувати особливості транспорту, яким діставатиметесь місця відпочинку. Варто попередити дитину, що поїздка буде тривалою. Можна показати шлях на карті, позначити місця зупинок. 
Розпочніть гру з дитиною ще до того моменту, коли почнуться надокучливі запитання: “Ще довго їхати?”, “ А коли зупинка?”, “Ми вже приїхали?”. Цікаві ігри та забави є в цьому випадку запорукою приємної та спокійної подорожі. Пропонуємо вам розваги для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, які, без сумніву, сподобаються маленьким мандрівникам.

Про що мовиться?

Ведучий обирає певний об’єкт і починає його описувати по одному реченню. Гравці після кожної фрази намагаються вгадати, про що мовиться.
Наприклад:
– Це тварина.
– Вона домашня.
– Це герой казки.
– У казці це друг людини.
– Ця людина – його господар.
– Він допоміг господареві одружитися.
– Він уміє полювати.
– Він дав своєму господареві титул маркіза.
– Він носить взуття.
Кіт у Чоботях був відгаданий з дев’ятої спроби.
Під час гри варто мінятися ролями. Нехай донечка чи синочок теж будуть ведучими і спробують описати свого улюбленого героя. У грі легко варіювати ступінь складності: щоб дитина не засмучувалася програшем, можна кілька разів загадувати прості загадки і довго не відгадувати того, що загадала вона.

Загадана літера

Хтось один загадує літеру (краще приголосну), а всі інші повинні її відгадати. Для цього кожен по черзі вимовляє якесь слово. Якщо в ньому є загадана літера, ведучий відповідає “так”. Тоді учасники повинні відгадати, що ж то за літера, називаючи інші слова. Слів, що складаються з менш ніж п’яти букв, промовляти не можна.

Словесний ланцюжок

В цю гру, напевно, бавляться всі: хтось один говорить слово, а кожен наступний повинен назвати слово, що починається з останньої літери попереднього. Додамо кілька штрихів. Гра зручна тим, що з її допомогою можна вивчати нові слова – назви міст, предметів, живих істот, а потім знайти їх на карті, в книзі, журналі. З дітьми старшого віку цікаво грати в тематичну гру, де треба називати або міста, або предмети, або живі істоти.

Бабусина валіза

В цю гру також можуть бавитися або команди, або двоє осіб. Наприклад, мама каже: “До нас їде бабуся і у своїй валізі привезе ... (називає предмет, наприклад, капці). Донечка повторює, що сказала мама, і “додає” ще одну річ у валізу. Наприклад: “До нас їде бабуся і у своїй валізі привезе капці та сукню”. Мама повторює те ж саме та “додає” ще одну річ у валізу і т.д. Ця гра добре розвиває дитячу пам’ять.

Відгадай прислів’я

Ведучий закриває вуха в той час, як інші гравці вибирають прислів’я або ж відомий віршований рядок. Гравці розподіляють між собою маленькі фрази з нього в тому порядку, в якому сидять. Ведучий ставить якесь питання гравцеві, а той має дати правильну відповідь, вставивши у неї без зміни свою частину вірша чи прислів’я.
Внести у відповідь своє слово треба майстерно і спритно, не наголошуючи на ньому. Після цього ведучий ставить питання другому, третьому, четвертому гравцям і т. д. Виходячи з відповідей, він повинен відгадати вірш або прислів’я.

“Варимо” суп і компот

Діти діляться на дві команди. Одна команда “варитиме” суп (називатиме овочі), а інша – компот (називатиме фрукти). Слова вимовляють по черзі. Переможе та команда, яка назвала більше слів. В цю гру можуть бавитися і двоє.

Мандрівники

Гру можна вести по колу. Перший гравець говорить сусіду:
– Я поїду в Алушту.
Сусід питає наступного по колу:
– Навіщо?
Третій відповідає, а сама відповідь має починатися з тієї ж букви, з якої починається назва міста. Наприклад, у даному випадку “Абрикоси рвати”.
Далі треба назвати місто на літеру “б” – і таким чином можна перебрати міста в алфавітному порядку. Гра йде швидко, і неспритний учасник має потім виконати якесь завдання.

Чи знаєш ти зірку?

За відсутності одного гравця інші називають відому людину. Після цього ведучий ставить вісім-десять запитань про цю особу. Діти відповідають хором “так”, “ні ” або “частково”. Інші відповіді не приймаються. Ставити питання треба розумно, не повторюючись. Наприклад: “Ще живий?”, “Український?”, “Артист?”, “Співак?”, “Актор?” і т.д. Називати ймовірну відгадку можна лише тричі. Варіант: варто загадувати не лише знаменитих людей, а й назви міст, живих істот тощо.
Іноді батьки замість того, аби вигадувати цікаві ігри для дітей, віддають перевагу мультфільмам на DVD чи планшетному комп’ютері. Звісно, це може бути виходом із ситуації, коли шлях не надто довгий. У іншому випадку такий вид дитячих розваг у транспорті тільки додасть проблем.
Напруження дитини, зумовлене тривалим переїздом, після перегляду мультиків лише подвоїться. Діти важче переживатимуть подорож, стануть роздратованими… Тож відео краще замінити аудіокнигою чи улюбленою музикою.
за матеріалами ruskid.ru
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5284 / 1.58MB / SQL:{query_count}