Суп із печених помідорів
6 ст. л. жирних вершків (30%), 1/4 склянки оливкової олії, 8 помідорів, галузка розмарину, 3 галузки чебрецю, 4 зубчики часнику.
Рецепт цього незвичного і смачного супу прийшов до нас із Франції. Якщо хочете вразити рідних справжнім кулінарним шедевром – це те, що треба. Аромат печених томатів, змішаний із вишуканими нотками розмарину та чебрецю, одразу ж пробудить апетит, а вершки зроблять страву ніжною і шовковистою за консистенцією.
Для початку нам знадобляться вісім помідорів. Поріжте їх на четвертинки і викладіть на деко, встелене фольгою. Поміж часточками помідорів вкладіть чотири неочищені зубчики часнику. Скропіть усе оливковою олією, приправте сіллю та запікайте близько години при температурі 190 градусів.
Помідори вже майже готові, тож тепер з них треба зняти шкірку і дати охолонути. Холодну томатну масу перекладіть в каструлю, додайте до неї печеного часнику, попередньо обібравши його від лушпиння, і варіть на середньому вогні, розминаючи на пюре.
Коли суміш стане гарячою, але ще не закипатиме, додайте вершків. Посоліть або всипте трошки цукру (якщо вам так ліпше смакуватиме) і зніміть каструлю з вогню. Паралельно із помідорами треба злегка проварити в олії трави. Для цього у невеличку каструльку вилийте чверть склянки оливкової олії, вкиньте туди галузку розмарину і чотири галузки чебрецю та готуйте на маленькому вогні приблизно 10 хвилин. Олія з травами має повністю охолонути, лише після цього її треба влити до супу.
Зелений гаспачо
1 плід авокадо, склянка води, 1 ст. л. лимонного соку, середня цибулина, 2 огірки, 2 ст. л. оливкової олії, півпучка петрушки, один солодкий болгарський перець зеленого кольору, 1 ч. л. солі, зубець часнику.
Гаспачо – легкий освіжаючий літній суп-пюре, який традиційно готують іспанці. З двох огірків і одного зеленого болгарського перцю видаліть насіння. Обберіть середню цибулину та один-два зубці часнику. Всі овочі поріжте невеликими шматочками і подрібніть у блендері.
Плід авокадо розділіть навпіл, витягніть із нього кісточку і ложкою виберіть м’якоть. Разом із дрібно посіченою петрушкою (приблизно півпучка) додайте її до овочевої маси і знову подрібніть у блендері. Тепер додайте дві столові ложки оливкової олії та збивайте масу на пюре.
Влийте в чашу блендера склянку води, одну столову ложку лимонного соку, всипте чайну ложку солі. Ще трішечки збийте – і гаспачо готовий. Подавати до столу цей суп можна одразу ж після приготування, але у спеку краще поставити в холодильник за півгодини до споживання.
Салат із грушок
2 великі тверді грушки, 150 г сиру горгонзола (або будь-якого іншого блакитного), 3 червоні цибулини, 100 г салату, пучок розмарину, 2 жмені сирого мигдалю, зубчик часнику, 4 ст. л. оливкової олії, 3 ст. л. бальзамічного оцту, 1 ст. л. цукру, 1 ч. л. масла, щіпка меленого перцю, 1/2 ч. л. грубої морської солі.
Цікавий салат, який любить готувати для своєї родини і гостей Юлія Висоцька. Перед початком роботи розігрійте духовку до 170 градусів. Три червоні цибулини обберіть і наріжте півсантиметровими кільцями. Викладіть цибулю в глибоке деко, полийте 3-4 ст. л. окропу, 2 ст. л. оливкової олії і 3 ст. л. бальзамічного оцту, посипте листочками розмарину (для цього візьміть приблизно півпучка прянощів) та дрібкою солі. Накрийте деко з цибулею фольгою і запікайте в розігрітій духовці півгодини. Потім зніміть фольгу і запікайте цибулю ще 10 хвилин.
Із двох великих твердих грушок виберіть насіння і наріжте їх часточками товщиною півсантиметра. Розігрійте на сковорідці масло та закарамелізуйте порізані фрукти з обох боків. Дві жмені сирого мигдалю (можна замінити волоськими горіхами) висипте на деко, полийте 2 ст. л. оливкової олії, присипте подрібненим зубцем часнику, 1 ст. л. цукру, щіпкою перцю і грубої солі та листям розмарину (використайте ще півпучка). Все це поставте в духовку на 20-30 хвилин.
Доки мигдаль запікається, приготуйте сирну заправку: в невеличку каструлю вилийте сік, що утворився під час запікання цибулі, і поставте на малий вогонь. Додайте до рідини 150 г подрібненого сиру горгонзола (або будь-якого іншого блакитного) та злегка розімніть його виделкою. Щойно сир почне танути, зніміть каструлю з вогню.
Тепер зберемо нашу страву: 100 г салату викладаємо на велику тарілку і поливаємо невеликою кількістю сирної заправки. На цю “зелену подушку” кладемо карамелізовані грушки, посипаємо їх мигдалем. На верхній шар викладаємо кільця цибулі, поливаємо залишками заправки і прикрашаємо страву невеличкими шматочками сиру.
Салат зі шпинатом, курятиною і полуницями
75 г шпинату; 1-2 курячі філе, 200 г полуниць, сік з половини апельсина, оливкова олія першого віджиму (ЕV).
Досить проста в приготуванні, проте дуже незвична літня закуска, якою здивуєте навіть гурманів. А все завдяки грі на контрастах смаків солодких полуниць, кислуватого свіжого апельсина і терпкуватої та ароматної оливкової олії першого віджиму.
Перш за все треба зварити одне-два курячі філе та розібрати їх за волокнами на шматочки. Після цього взяти полуниці, розрізати кожну навпіл, а якщо вони великі, то й начетверо.
На велику тарілку викладіть шпинат (його можна замінити іншою зеленню, зокрема, салатом різних сортів), куряче філе і шматочки полуниць. Заправте салат соком з половини апельсина та оливковою олією до смаку і дайте йому 5-10 хвилин настоятися.
Шоколадне морозиво з мигдалем і маршмелоу
500 мл вершків (33 або 35% жирності), 100 мл молока (1,5% жирності), 5 яєць (жовтки), 100 г цукру, 200 г гіркого шоколаду (частково можна замінити молочним), 3 ст. л. какао-порошку, 150-200 г мигдалю, 2-3 жмені маршмелоу (зефіру).
Улітку як ніколи хочеться холодних солодощів. Їх королем вважають морозиво. Тепер сортів цього десерту чимало, а рецептів узагалі не злічити. Проте власноруч приготоване домашнє морозиво вирізняється смаковими властивостями порівняно з найдорожчим магазинним.
Пропонуємо вам приготувати його з шоколадом, мигдалем і маршмелоу (зефіром). 5 жовтків розітріть із цукром і збивайте впродовж кількох хвилин. Потім вилийте до них 0,5 л вершків, 100 мл молока і збивайте ще 10-15 секунд.
Після цього масу, що утворилася, перелийте в миску або каструлю, додайте 200 г подрібненого гіркого шоколаду, 3 ст. л. какао-порошку і поставте на водяну баню. На невеликому вогні прогрівайте рідину 10-13 хвилин постійно помішуючи, але в жодному разі не доводьте до кипіння. Масу зніміть з вогню і остудіть. Для цього поставте посудину з масою в миску з дуже холодною водою на 5-7 хвилин і постійно помішуйте її вміст.
До охолодженої маси додайте 2-3 жмені порізаного маленькими шматочками маршмелоу і 150-200 г подрібненого обсмаженого мигдалю. Добре вимішайте. Перелийте все у пластиковий контейнер, придатний для заморожування, та помістіть його в морозильну камеру на 6-8 годин.
Полуничне сорбе
2 скл. полуниць, 2 ч. л. лимонного соку, 2 скл. знежиреного молока, півскл. цукру.
Сорбе – це французький заморожений десерт, який готують з цукрового сиропу та фруктового соку або пюре.
Для того, аби приготувати полуничне сорбе, подрібніть 2 скл. обібраних полуниць у блендері на однорідну масу. Вилийте полуничне пюре в миску і додайте до нього 2 скл. знежиреного молока, 2 ч. л. лимонного соку і півскл. цукру. Перемішайте всі складники ще раз і збийте на однорідну масу. Перелийте її у пластиковий контейнер і поставте в холодильник.
Щойно маса охолодиться, переставте контейнер до морозилки і щогодини ретельно помішуйте, аби не утворилися великі кристалики льоду. Для отримання ідеальної консистенції сорбе краще потримати в морозильній камері щонайменше 5 годин.
Огіркової-полунична аква фреска
1 кг полуниць, 2 лайми, 4 огірки, 6 ст. л. цукру, 5 скл. води.
Аква фреска – це освіжаючий безалкогольний коктейль, шалено популярний у спекотній Мексиці. Спочатку він здивує вас оригінальним поєднанням продуктів, але, повірте, чудово освіжає і дуже смакує.
Тож якщо ви готові до такого експерименту, вирушаймо по нові смакові відчуття! Кілограм помитих та обібраних від хвостиків полуниць змішайте у блендері з 6 ст. л. цукру і 2 скл. води на однорідну масу. Пропустіть її через сито. Вичавте сік із двох лаймів – це буде кислинка.
4 огірки разом із 1,5 скл. води також подрібніть у блендері та пропустіть через сито. Змішайте огіркову і полуничну маси, сік з лаймів, додавши 1,5 скл. води. Підсолодіть напій цукром і хоча б на годину поставте у холодильник.
Перед споживанням додайте до аква фрески льоду.
Смузі
1 банан, 3-4 ст. л. морожених вишень без кісточок, 2 ст. л. йогурту.
Якщо хочете легко поснідати, ідеальним варіантом для вас буде смузі. Цей густий напій – щось середнє між коктейлем і мусом. Зазвичай він солодкий, бо його готують зі свіжих або свіжозаморожених фруктів, овочів, ягід, а також молока, йогурту, кефіру, морозива, вершків.
У смузі часто додають горіхи, мюслі, сир, сиропи. Приготувати цю смакоту дуже просто і швидко – треба покласти всі складники у блендер і збити на однорідну масу.
Рецептів такого напою безліч. В більшості з них є банани, які роблять його ситним. Один із них (чи не найпростіший) пропонуємо сьогодні для першого знайомства з цим видом холодних напоїв.
Отож, покладіть у чашу блендера один порізаний банан, 3-4 ст. л. морожених вишень без кісточок і 2 ст. л. йогурту. Перемішайте всі складники на однорідну масу, перелийте її у склянку та насолоджуйтесь смаком.