Чергову порцію скандалів, пов’язаних з головною футбольною організацією, було оприлюднено наприкінці минулого тижня. Наразі більшість із них стосується виборів господаря чемпіонату світу 2010 року який пройшов у ПАР.
Так, екс-міністр спорту Єгипту заявив, що колишній віце-президент ФІФА Джек Ворнер вимагав хабар в обмін на голоси під час виборів країни-господаря ЧС-2010. “Екс-міністр спорту Єгипту Алі Ель Дін Хелаль заявив, що колишній віце-президент ФІФА Джек Ворнер пропонував його країні заплатити 7 млн доларів за право провести чемпіонат світу 2010 року”, – йдеться у повідомленні.
За словами Хелаля, свою вимогу Ворнер озвучив під час зустрічі в ОАЕ з представником Футбольної асоціації Єгипту. Проте той відповів відмовою. В результаті заявка Єгипту під час голосування не отримала жодного голосу.
При цьому колишній міністр спорту пояснив, що до скандалу у ФІФА не говорив про пропозицію сплатити хабар, щоб захистити Єгипет від можливих санкцій. Адже прямих доказів у Хелаля не було.
Одночасно колишній чиновник Міжнародної федерації футболу Ісмаїл Бхамджі заявив, що голосування з вибору країни-організатора чемпіонату світу 2010 року виграло Марокко, а не ПАР, повідомляє британське видання Telegraph. Згідно даних англійських журналістів, у підкупі брали участь як представники Марокко, так і ПАР. При цьому самі функціонери ФІФА заперечують усі звинувачення на свою адресу.
Якщо з’являться переконливі докази того, що Росія і Катар отримали право організувати чемпіонат світу через куплені голоси і хабарі, то рішення ФІФА з приводу ЧС-2018 і ЧС-2022 може бути змінене
Раніше міністр юстиції, генеральний прокурор США Лоретта Лінч повідомила, що при поданні заявок на ЧС-2010 були допущені порушення. А для того, щоб турнір пройшов у ПАР, виплачувався хабар високопосадовим чиновникам.
Колишній віце-президент ФІФА та екс-голова Конфедерації футболу Північної і Центральної Америки та країн Карибського басейну Джек Ворнер отримав хабар від уряду ПАР у сумі 10 млн дол., щоб забезпечити перемогу південноафриканської заявки. Ці кошти він перевів на власні рахунки.
Після усіх цих заяв у ФІФА вперше заговорили про можливість забрати чемпіонати світу, які мають пройти 2018 та 2022 роках у Росії та Катару. Представник ФІФА Доменіко Скала, який займається фінансовим аудитом, заявив, що якщо в результаті антикорупційного розслідування в організації з’ясується, що чемпіонати світу 2018 і 2022 років були отримані в результаті підкупу чиновників – їхнє місце проведення буде змінено.
“Якщо з’являться переконливі докази того, що Росія і Катар отримали право організувати чемпіонат світу через куплені голоси і хабарі, то рішення ФІФА з приводу ЧС-2018 і ЧС-2022 може бути змінене”. “Поки що таких доказів немає”, – вважає Скала.
Зазначимо, раніше Зепп Блаттер, незважаючи на свій відхід із поста президента ФІФА і велике корупційне розслідування, казав, що у Росії й Катару ці
турніри точно не відберуть.