До двох особистих
нагород Ольги Харлан (“золото”) і Яни Шемякіної (“бронза”) додалася ще одна “бронза” у командних змаганнях, яку здобули наші шаблістки.
Усі решта українські команди, на жаль, не змогли показати свої кращі якості і опинилися доволі далеко від п’єдесталу пошани, але при цьому кожен з українських квартетів програв лише по одному бою.
Розмін “золота” на “бронзу”
Першими в боротьбу за командні нагороди вступили шаблісти і шаблістки. Саме на дівчат були великі сподівання, оскільки вони виступали в ранзі діючих чемпіонок світу. У порівнянні з минулорічним чемпіонатом у команді відбулися деякі зміни. Так повернулася Ольга Жовнір, яка пропускала торішню першість через травму ахілла. Натомість у складі не було Галини Пундик, яка ніяк не може повернути собі належну форму, повідомляє sport-express.ua.
Нинішній чемпіонат світу українські шаблістки почали з такого ж рахунку, що і минулорічний – 45:20. З тією лише різницею, що в Будапешті в 1/8 фіналу був розгромлений Казахстан, а зараз – Японія. А ось чвертьфінальну стадію подолати малою кров’ю, як у столиці Угорщини, де українки обіграли китаянок з рахунком (45:31), на цей раз не вийшло.
Збірна Польщі зуміла дати важкий бій, програвши з рахунком 45:39. У цьому протистоянні команді довелося виправляти помилки лідера збірної Ольги Харлан. Новоспечена чемпіонка світу програла –3 Козачук і –4 Соха. На щастя, наша команда до останнього бою підійшла маючи перевагу в рахунку 40:34, І 5:5 з Богнамі Йозвяк у виконанні Харлан вистачило з головою, щоб оформити путівку в півфінал.
В інших чвертьфіналах теж було кілька несподіванок. Так американки насилу впоралися з китаянками (45:43), а ось італійки навпаки, напрочуд легко розібралися з кореянками (45:20). Ну а головна сенсація сталася у зустрічі збірних Росії та Франції. Господарі турніру, які вважалися одними з фаворитів змагань, нічого не змогли протиставити амбіційним француженкам і поступилися з рахунком 41:45.Таким чином у півфіналах зустрілися збірні США та України, а також Франції та Італії. Француженки на хвилі радості змогли зломити опір суперниць і вийти в фінал, перемігши з рахунком 45:42
А ось наші дівчата в черговому трилері таки поступилися американкам. Цікаво, що збірна США чотири роки поспіль програє у півфіналі чемпіонату світу то росіянкам, то українкам, і ось нарешті зуміла перервати цю традицію.
Це перша бронзова нагорода світової проби в колекції українських шаблісток. Раніше вони двічі ставали чемпіонками в Анталії-2009 і Будапешті-2013 і чотири рази завойовували “срібло”
Розпочалася зустріч між Україною та США в Казані з бою, яким за логікою речей повинна була б закінчуватися. Міні-битва Харлан та Загуніс завершилася перемогою українки 5:3. Проте далі справи в нашої збірної не пішли, і після четвертої сутички рахунок був просто жахливим 10:20 на користь американок. У цей момент у боротьбу знову вступила Харлан, яка розправилася з Анною-Елізабет Стоун (11:5), потім Комащук, що мала до того моменту –5, розійшлася миром з Дагмар Возняк, а далі вже Жовнір перемогла 7:5 ту ж Стоун і наше відставання скоротилося до двох ударів (33:35). Коли Комащук передавала естафету Харлан, на табло було 37:40. Ольга таки зуміла зрівняти рахунок, але останнє слово сказати все-таки не змогла. Воно залишилося за Возняк і збірною США (45:44).
У матчі за “бронзу” проти італійок спершу все складалося на нашу користь: Україна вела 15:9. Але згодом 34-річна Іларія Б’янко познущалася над Аліною Комащук і вивела Італію вперед 20:19.
З наступних чотирьох мікродуелей свою виграла тільки Харлан (8:4 у Ірен Веккі). Комащук з Вороніною на двох назбирали вісім мінусів. Так що новоспеченій чемпіонці світу в особистій першості довелося виходити на доріжку на останній бій за рахунку 35:40. І почався він з результативної атаки Грегоріо. Але це було практично все, що дозволила українська шаблістка зробити суперниці. Не збили її ні скарги останньої на її нібито не працюючу маску, ні красномовне апелювання одного з італійських тренерів Джованні Сіровіч до судді Чжен Кан Чжао з Гонконгу. Наступний 42-й удар Грегоріо завдала вже, коли навпроти прізвища Харлан світилася цифра 44. 45-й переможний не змусив себе довго чекати.
Відзначимо, що це перша бронзова нагорода світової проби в колекції українських шаблісток. Раніше вони двічі ставали чемпіонками в Анталії-2009 і Будапешті-2013 і чотири рази завойовували “срібло” (Санкт-Петербург-2007, Париж-2010, Катанія-2011 та Київ-2012).
Приблизно через півгодини після того, як Ольга Харлан привела свою команду до “бронзи” в Казані, американка Меріел Загуніс у напруженому фіналі проти зухвалих француженок оформила для збірної США чемпіонство (45:39).
Далеко від нагород
А ось інші наші команди відверто розчарували. В чоловічій шаблі українці спершу перемогли Бразилію (45:19), а згодом поступилися Угорщині (35:45). У боротьбі за 13-ту сходинку в турнірній таблиці наші хлопці були сильнішими за мексиканців (45:29) і японців (45:42), однак це було слабкою втіхою. А чемпіоном стала збірна Німеччини, яка в півфіналі змусила скласти зброю росіян (чемпіонів світу 2013 року), а у фіналі впоралася з корейцями. “Бронза” дісталася збірній Угорщини.
Ще більше розчарували українські шпажисти, яких у чвертьфіналі зупинили корейці, які згодом і піднялися на другу сходинку п’єдесталу, що торік належала Україні.
Всього одну зустріч програли наші чоловіки, що виходили на доріжки Казані в ранзі діючих віце-чемпіонів світу. Одну, але найважливішу: за потрапляння до четвірки. Хоча навіть до цієї стадії «дожили» далеко не всі ті, які за логікою речей мали скласти вісімки найсильніших команд світу. Так срібна сенсація останнього чемпіонату Європи Іспанія програла Угорщині.
А в 1/16 склали зброю під напором японців чемпіони світу-2012 американці, а 25-й номер світового рейтингу Данія зупинила Китай. Та й українцям у 1/8 дістався не очікуваний Єгипет, а Киргизстан, який здолав африканців. Останній і нашим шпажистам нерви полоскотав. І хто знає, чим би все закінчилося, якби не вісім плюсів Максима Хвороста. Не по собі стало, коли по ходу останнього бою Роман Петров скоротив відставання з семи уколів до двох. На щастя, Богдан Нікішин перемогу таки втримав 43:38. Але йшов з доріжки, хитаючи головою.
А чемпіонами світу стали французи, які у фіналі здолали Корею. “Бронза” дісталася Швейцарії, яка засмутила росіян
На жаль з корейцями в українців бій не вийшов. З самого початку підопічні Володимира Станкевича опинилися в ролі наздоганячів (4:5, 8:10, 11:16). І хоча Ігор Рейзлін подарував маленьку надію, коли наблизився в п’ятому бою до Чон Чжин Сону на відстань трьох уколів (14:17). Але сам же її відняв – 19:25. Далі було просто побиття українців, яке завершилося за рахунку 45:31.
Після цього в суперечці за 5-те місце українці вже не програвали. Причому, спочатку змусили капітулювати угорців (44:43), яких останній раз обігравали ще в січні 2012 року на етапі Кубку світу в Леньяно. А потім у суперечці за п’яте місце виявилися сильнішими за Італію – 28:26.
А чемпіонами світу стали французи, які у фіналі здолали Корею. “Бронза” дісталася Швейцарії, яка засмутила росіян. Ще гірше виступила жіноча команда шпажисток на чолі з бронзовою медалісткою цього чемпіонату світу в особистій першості Яною Шемякіною. Але тут можна деякою мірою скаржитися на жереб.
Після легкої перемоги над Казахстаном (45:31), українки в 1/8 фіналу зустрілися з грізною Італією. Реваншу у Шемякіної за поразку Росселі Фьямінго в півфіналі індивідуальних змагань не вийшло. Коли олімпійська чемпіонка Лондона виходила на останній бій проти новоспеченої чемпіонки світу, українська команда вже програвала 34:40. Відіграти такий розрив і в шпазі можливо, але вкрай складно, в підсумку 45:36 на користь скуадри адзурри.
Опустившись у нижню частину сітки, підопічні Андрія Орліковського, віддамо їм належне, не опустили руки, продовжили боротися і змусили скласти зброю бундестім з олімпійською чемпіонкою Пекіна і віце-чемпіонкою Лондона Бріттою Хайдеманн на чолі (27:22). Потім розібралися з суперницями з Швеції (45:35). І в суперечці за дев’яте місце виявилися сильнішими за французький квартет (45:33).
Отже, підсумовуючи першість, на жаль українській збірній не вдалося на цьому чемпіонаті світу повторити минулорічний фурор. У Будапешті-2013, нагадаємо, наші фехтувальники з двома золотими, однією срібною та однією бронзовою медаллю посіли в загальному заліку третє місце.