Ще на початку цього року український уряд ухвалив постанову, відповідно до якої збільшили фінансове забезпечення армії та встановили додаткові “гонорари” за знищену ворожу техніку.
“Пошта” свого часу
опитувала військових експертів, які погоджувались із необхідністю такого кроку, наголошуючи, що це можна було б зробити із самого початку неоголошеної війни, яку назвали АТО. Гроші не можуть бути універсальним інструментом спонукання людей іти на війну і ризикувати своїм життям, однак додаткові виплати розглядали в Мінооборони як мотивацію для добровольців у контексті кількох хвиль мобілізації, запланованої на 2015 рік.
Та важливі не обіцянки від влади, а те, як вони виконуються! Щодо цього, то наприкінці травня начальник управління комунікації і преси Міноборони Оксана Гаврилюк повідомила, що загалом за знищену техніку, успішно виконані завдання та участь в бойових діях військовослужбовцям АТО документально оформили виплати винагород на суму 15,338 мільйона гривень. Понад 14 мільйонів з цієї суми вже тоді були виплачені нашим військовикам.
Якщо українська влада й надалі виконуватиме обіцянки, то винагороди за знищену техніку повинні виплачувати. Приміром, під час нещодавніх боїв у Мар’їнці поблизу Донецька українські вояки знищили до 10 одиниць ворожої бронетехніки.
Армія в нинішній ситуації заслуговує достойного матеріального забезпечення, тож Український кризовий медіа-центр створив інфографіку про те, яка система грошових заохочень для наших солдатів діє тепер.