Агресивний ворог і дипломатичні друзі

Генасамблея ООН підтримала територіальну цілісність нашої держави і засудила “кримський референдум”. Тим часом російські ЗМІ опублікували звернення Януковича зі закликом розчленовувати референдумами решту України

фото: EPA
Поки Путін ще не подавився Кримом, Росія продовжує робити все можливе, аби дестабілізувати ситуацію і на материковій Україні. Брязкання зброєю на наших кордонах, відверта брехня цілому світу, використання диверсійних груп – тактика господаря Кремля.
Своєю чергою США і ЄС заявляють про те, що вони розглядають “додаткові, глибші” санкції проти Росії, але вводитимуть їх у випадку, якщо РФ за кримським сценарієм вторгнеться в інші частини України.
У цій ситуації ми бачимо, що західні країни-гаранти нашої безпеки фактично залишають за Росією право першого кроку. І знову ж таки виникає питання: чи зможе Захід адекватно, а головне вчасно, відреагувати на імовірний новий етап агресії Путіна. В ситуації із аншлюсом Росією Криму ми залишились віч-на-віч із ворогом.
Тут потрібно зазначити, що після восьми засідань упродовж березня Ради безпеки ООН по ситуації в Криму, цього тижня зібралась і Генасамблея цієї організації. Світ підтримав територіальну цілісність України резолюцією, яка має рекомендаційний характер.

100:11

Авторами цієї резолюції стала сама Україна разом із Німеччиною, Канадою, Коста-Рикою, Литвою та Польщею. А згодом до них долучилась ще велика кількість держав, тож загалом у документа стало 47 спів­авторів.
“Генасамблея ООН підтверджує свою прихильність суверенітету, політичній незалежності, єдності і територіальної цілісності України в межах її міжнародно-визнаних кордонів”, – зазначено в тексті резолюції, ухваленої у четвер. 
Також там є заклик до усіх сторін “негайно здійснити пошук мирного врегулювання ситуації щодо України шляхом прямого політичного діалогу, проявляти стриманість, утримуватися від односторонніх дій і підбурювальної риторики”. А ще Генасамблея ООН підкреслила, що не визнає референдуму у Криму, а відповідно і жодної зміни статусу півострова. 
За цю резолюцію проголосувало 100 країн, що є більшістю. Проти висловились Росія та 10 її друзів (Вірменія, Білорусь, Болівія, Куба, КНДР, Нікарагуа, Судан, Сирія, Венесуела і Зімбабве). А ще 58 країн, зокрема Китай, утримались. Після такого голосування Саманта Пауер, постійний представник США при ООН, написала у соцмережі Twitter: “Світ не прийме незаконної анексії Росією Криму”.
“Голосування також засвідчило, що внаслідок грубого порушення усіх можливих норм міжнародного права, у т.ч. Статуту ООН, Росія опинилася в міжнародній ізоляції не тільки в європейських організаціях – ОБСЄ та Раді Європи –  але і на глобальному рівні. Окремі держави піддалися тиску і залякуванню з боку Росії і голосували в Генеральній Асамблеї ООН всупереч Статуту ООН та основоположним нормам і  принципам міжнародного права”, – так відреагувало українське МЗС на ухвалення резолюції.
Водночас у російському зовнішньополітичному відомстві назвали ухвалену резолюцію “контрпродуктивною” і заявили, що вона “ускладнить врегулювання внутрішньополітичної кризи в Україні”. Зауважимо, що  учора відбувалось і ще одне засідання Радбезу ООН. На момент здачі номера у друк ще не були відомі подробиці цього засідання, але тут потрібно зауважити, що Росія у Радбезі має право вето, тож жодних рішень не потрібно було очікувати. Однак було відомо, що у цьому засіданні мав взяти участь один із лідерів кримських татар Мустафа Джемільов. Напередодні він заявляв, що його народ збирається провести справжній референдум щодо статусу Криму.

Політичний труп


зображення: tvrain.ru
А от Росія у своїй брудній політиці учора, 28 березня, знову взялась розігрувати карту втікача екс-диктатора Віктора Януковича. На цей раз його публіці не показали (чим, до речі, ще більше підігріли дискусії  щодо того, чи насправді Янукович ще живий), а натомість російське державне інформагентство ИТАР-ТАСС поширило таке собі звернення від Януковича, в якому той закликає південно-східні області до сепаратизму. 
“Як президент, який з вами думками і душею, закликаю кожного розсудливого громадянина України – не дайте самозванцям вас використовувати! Вимагайте проведення референдуму про визначення статусу кожного регіону у складі України. Все, що відбувалося і відбувається в останні місяці в Україні – збройним державним переворотом, який був здійснений опозицією на зброї терористичних угруповань при повній підтримці деяких Західних держав. Абсолютно логічно, що протест, який розгорається на південному сході України – це природна реакція густонаселеного промислового краю на збройний державний переворот… Анархія, що твориться на вулицях нашої країни, не має нічого спільного з демократією”, – такий текст від імені Януковича поширили російські ЗМІ.
Також цікаво, що Янукович у зверненні до з’їзду Партії регіонів попросив зняти з нього повноваження почесного голови партії та виключити його з неї.
Тут тільки можна зауважити, що нині Кремль намагається використати для своєї пропаганди будь-які події в Україні. Деякі новини просто вигадуються російською стороною, але на жаль, і деякі сили в нашій державі підіграють Кремлю. Нинішню поведінку “регіоналів” і комуністів у ВРУ ми усі бачимо. Вони підтверджують, що є “п’ятою колоною” в Україні.
А поза тим, чого варта спроба штурму українського парламенту “Правим сектором” у четвер увечері. Вийшла чудова картинка для Кремля. “Правий сектор” серйозно підірвав свої політичні перспективи. Зайве говорити, як раділи російські телеканали, коли знімали штурм парламенту “бойовиками”. І це тоді, коли у світових медіа мали би домінувати повідомлення про голосування Генасамблеї ООН на підтримку територіальної цілісності України, про транш МВФ, про непопулярні, але потрібні кроки уряду”, – написав у Facebook Сергій Таран, керівник Центру соціологічних і політологічних досліджень “Соціовимір”.

Загроза вторгнення

Та якщо повертатись до імовірного вторгнення Росії на материкову Україну, то цього тижня з’явилось багато тривожних повідомлень. Зокрема, телеканал CNN повідомив, що американська розвідка попередила Конгрес, що в останні дні зросла небезпека вторгнення Росії у східні області України. Про це свідчить концентрація російських військ на кордоні із Україною.
Зауважимо, що Росія свої військові маневри біля нашого кордону виправдовує “навчаннями”. Водночас президент США Барак Обама заявив, що не надто цьому вірить. “Ви бачили війська, що накопичуються вздовж цього кордону під виглядом військових навчань... Але це не те, що Росія робить зазвичай. Таке поводження може бути усього лише прагненням Москви залякати Україну, але й може свідчити про інші дії. Цілком можливо, що у них є додаткові плани”, – заявив Обама в інтерв’ю каналу CBS.
Раніше і в Пентагоні уже заявляли, що не бачать жодних ознак проведення Росією саме військових навчань на кордоні з Україною. Зауважимо, що і в Україні уже довгий час говорять про імовірне вторгнення у східні області. Зокрема, секретар РНБО Андрій Парубій повідомляв про 100 тисяч російських військ біля наших кордонів і про  те, що Росія планує зірвати президентські вибори у нашій країні. До речі, Росія уже заявила, що, на її думку, вибори, заплановані в Україні на 25 травня, є нелегітимними.
У четвер Євген Марчук, екс-голова СБУ, екс-міністр оборони та екс-секретар РНБО, також заявив про те, що ситуація переходить до другої фази спецоперації, яку проводить Росія проти України, і ця фаза може бути набагато небезпечнішою, ніж події у Криму. Марчук назвав найближчі дні “найкритичнішим моментом за всі роки незалежності”.
Тут тільки потрібно зауважити, що на тлі нинішньої напруги українська сторона продовжує перемовини із російською щодо виведення наших військ із Криму. “Переговори щодо виведення військовослужбовців, військової техніки та кораблів Збройних сил України ще тривають, остаточних домовленостей не досягнуто”, – заявили 28 березня  у Мін­оборони України.
Цим було спростовано учорашню заяву російського міністра оборони Сергія Шойгу про те, що “організоване виведення підрозділів української армії, які виявили бажання продовжувати службу в Збройних силах України, завершене”. Тут лише зазначимо, що російські ЗМІ 28 березня також повідомляли про те, що Путін дозволив Шойгу приступити до передачі Україні озброєнь і військової техніки, дислокованих у Криму, і які залишилися у військових підрозділах, що не перейшли на бік російської армії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4659 / 1.62MB / SQL:{query_count}