Небезпека у мостах

Ще один міст у Львові, крім Левандівського, є небезпечним для мешканців, проте коштів на ремонт нема і навряд чи будуть...

Ще один міст у Львові, крім Левандівського, є небезпечним для мешканців, проте коштів на ремонт нема і навряд чи будуть...

Фахівці НУ "Львівська політехніка" визнали міст на вул. Городоцькій, 166 (біля хлібзаводу №1), непридатним для руху транспорту. Натомість у міській раді досі не можуть визначитися щодо нагальності цієї реконструкції. Чиновники впевнені в одному: навіть зважаючи на його аварійність, ремонтувати за міські гроші ніхто не буде - лише за державні.

Обстеження міських мостів стало вельми актуальним після ситуації з обвалом Левандівського моста. Тоді з'ясувалося, що міська влада не готова до того, що конструкції із заліза і бетону можуть зламатися. Щобільше, ніхто достеменно не знав, на чиєму балансі перебуває цей об'єкт: Львівської залізниці чи міста. Тож коли дійшло до ремонту - грошей не давала ні одна, ні інша структури. Залишалося лише просити кошти в держави. Як наслідок, на цей об'єкт витратили майже 14 мільйонів гривень, а міська влада вирішила бодай перевірити, в якому стані решта 17 мостів міста. Щоправда, експертну оцінку в НУ "Львівська політехніка" замовили наразі лише на два мости: на вул. Городоцькій, 166, і на вул. Шевченка, 154. Решту просто оглянули райадміністрації спільно з інженерним управлінням ЛМР, визначивши стан споруди і на чиєму вони балансі.

Водночас про результати експертизи принаймні цих двох мостів, на яку витратили близько 40 тис. грн бюджетних коштів, громадськість вирішили не повідомляти. Хоча ще в червні цього року фахівці Львівської політехніки поставили питання про непридатність для подальшої експлуатації моста на Городоцькій.

Лише в жовтні Олег Бас, заступник голови постійної депутатської комісії інженерного господарства, транспорту і зв'язку ЛМР, оголосив на сесії про аварійний стан моста.

- Я звернувся до міського голови із запитом, чому на ці два мости не розробляють проектнокошторисну документацію. На це мені Андрій Садовий відповів, що хоче, аби ремонт львівських мостів забезпечив державний бюджет. Однак навіть для того, аби звернутися до столиці, потрібно знати, яку кількість коштів треба: у нас обов'язково вимагатимуть показати проектнокошторисну документацію. Якщо її не буде, про гроші з державного бюджету говорити взагалі не доцільно, - обурюється депутат.

Водночас Богдан Коваль, начальник управління капітального будівництва ЛМР, запевняє: міст справді потребує негайного ремонту, й управління просило гроші на розробку проектнокошторисної документації цього об'єкта.

- Загалом на виготовлення проектнокошторисної документації мосту ми просили 500 тис. грн, тоді як потрібно близько одного мільйона гривень. Однак з не зрозумілих для мене причин, коштів нам депутати так і не затвердили, - стверджує Богдан Коваль.

При цьому він додає, що, за підрахунками фахівців, реконструкція і розширення цього мосту коштуватиме близько 50 млн грн. Саме така сума зазначена в листі Володимира Шевчука, заступника міського голови з питань містобудування та інфраструктури ЛМР, до уряду. Ще 50 млн грн місто просить у держави на добудову моста на вул. Княгині Ольги.

Щоправда, методи обрахунку кошторисної вартості реконструкції моста на вул. Городоцькій, 166, вражає: "Ми просто порахували вартість квадратного метра ремонту моста і додали вартість розширення. При цьому ми навіть не враховували можливу інфляцію", - сказав "Пошті" Богдан Коваль.

Попри те, що кошти на проектнокошторисну документацію не виділено, а гроші від держави наразі під питанням, чиновник запевняє, що наступного року міст таки ремонтуватимуть.

Водночас, за словами Михайла Піндака, начальника відділу капремонту управління інженерного господарства ЛМР, під час обстеження придатними для експлуатації визнали всі міські мости.

- Міст на Городоцькій потребує реконструкції і розширення, оскільки є "вузьким" місцем на цій вулиці: з боку мотозаводу є чотири смуги руху, а від вул. Сяйво - лише дві. Таким чином на цій ділянці утворюються затори. Але говорити, що він є аварійним, не можна: там щодня їздять багатотонні фури і він досі стоїть! - запевняє Михайло Піндак.

Тож наразі міські посадовці думають над тим, як "під шумок" виборів вибити гроші з держави, при цьому навіть не намагаючись забезпечити себе всією потрібною документацією. Львів'янам же варто лише сподіватися на те, що міст ще довго виконуватиме свої функції. Адже обвал на такій важливій транспортній артерії може надовго заблокувати рух у місті, і добре, якщо обійдеться без жертв. Виглядає на те, що ситуація з Левандівським мостом навчила міську владу лише одного - як зняти зі себе відповідальність і ще й заробити на цьому.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4243 / 1.58MB / SQL:{query_count}