ЛКП: восьме диво світу

Через дірявий дах "китайська стіна" під час грози перетворилася на "ніагарський водоспад"

Через дірявий дах "китайська стіна" під час грози перетворилася на "ніагарський водоспад"

У четвер увечері мешканці будинку за адресою вул. Богдана Хмельницького, 269, (який в народі іменують "великою китайською стіною") потрапили під дощ у власних домівках. Через дірявий дах і несправність водостоків вода за якусь годину затопила не лише квартири верхніх поверхів, але й повністю усі сходові клітки. У розпачі мешканці намагалися викликати працівників ЛКП "Збоїща408", яке обслуговує будинок. Проте комунальники проігнорували надзвичайну ситуацію - того дня у затоплений будинок ніхто так і не приїхав...

Гроза розпочалася близько сьомої вечора, а вже о восьмій, за словами очевидців, вода була у квартирах верхніх поверхів.

- У нас повністю затопило кухню, потім почало затоплювати спальню. Зараз всюди стоять миски та відра з водою. У спільному коридорі вибухнув електрощиток. У будинку вимкнули світло. А коли сусід відчинив двері на горище, то вода хлинула потоком і затопила сходи, - розповів Володимир Бігун, господар квартири №214, яка чи не найбільше постраждала від небесного паводку.

За словами інших мешканців, вода в будинку стікала по стінах і сходах рікою, а електрощити один із господарів вимикав за допомогою дерев'яної палиці.

"На сходовому майданчику першого поверху вода сягала вище кісточок! А сходи перетворились на водоспад! - розповідає пані Марія, яка мешкає на 8му поверсі. - У нас затопило лише кухню, але ми навесні зробили ремонт, тож ситуація не тішить".

Натомість, у квартирі Бігунів ремонт не робили дуже давно - за словами пана Володимира, не має сенсу.

- Нас вже не вперше затоплює. Ми вже три роки пишемо скарги в ЛКП, однак, крім відписок, жодних реальних кроків не було. Колись нам, щоправда, дали трохи смоли і рубероїду, щоб залатати дах. Але це робили мешканці самотужки, а не працівники ЛКП! - обурюється пан Володимир.

Його дружина пані Ірина додає, що у квартирі постійна сирість і цвіль, яку неможливо вивести. І в таких умовах живе двоє дітей трьох і п'яти років.

Оскільки четвергового вечора телефони ЛКП "Збоїща408" вперто не відповідали, то мешканцям будинку довелось самим боротися зі стихією. Виявилося, що дах будинку через несправні водостоки перетворився на замулене озеро з купами сміття, що залишились після ремонту даху суміжного будинку, та ...зеленими кущами, які буяють на рубероїді.

Представники влади на оглядини будинку приїхали аж наступного дня і тільки тому, що мешканці повідомили про інцидент Шевченківську райадміністрацію. У брудний замулений будинок у білих мештах і світлому костюмі прибув заступник голови Шевченківської РА з житлово­комунальних питань Олександр Удовенко. Після чого відбулася нарада з керівником ЛКП "Збоїща408" Михайлом Кінахом, на якій чиновники нарешті визнали, що дах є в аварійному стані і вимагає негайного ремонту.

- Цей дах потребує капітального ремонту, але грошей на нього ні в райадміністрації, ні в ЛКП немає. Однак ми подамо пропозиції виділити гроші на ремонт із бюджету міста ще цього року. Коштуватиме це майже 250 тисяч гривень, - розповів "Пошті" Олександр Удовенко.

Він додав, що, якби цей будинок так сильно не затопило, то ремонту довелося б чекати аж до наступного року і то, якщо пощастить. Адже титульні списки капітальних ремонтів формують наприкінці року на наступний. У районі є близько півсотні подібних дахів і грошей на їх ремонт немає.

Щоправда, сподіватися на відшкодування матеріальних збитків мешканцям не варто. ЛКП лише може зробити косметичні ремонти квартир власними силами. А поки питання капремонту даху вирішуватиметься в чиновницьких кабінетах, мешканцям треба молитися, щоб подібна гроза не повторилася. Затикати дірку нічим, а ЛКП наразі спромоглося лише поміняти чавунні водостоки на пластмасові. При цьому працівники комунального підприємства були змушені працювати в рукавицях - стіни будинку били горепомагальників струмом...







Фото і відео: Володимир Боднар
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.7609 / 1.6MB / SQL:{query_count}