Wi-Fi у Львові: де шукати?

“Пошта” дізналася, де в місті можна безкоштовно під’єднатися до інтернету через Wі-Fі

У більшості європейських міст вільний доступ до Wi-Fi – справа звична.  До мережі можна без проблем під’єднатись будь-де і швидко знайти необхідну інформацію. 
А якщо вам потрібен Wi-Fi у Львові, то знайти його можна далеко не всюди, переважно у центральній частині міста: на площах Ринок, Адама Міцкевича, Данила Галицького, перед Оперним театром, на просп. Свободи та на вул. Валовій, 18 перед Музеєм ідей, вул. Лесі Українки та на оглядовому майданчику ратуші. Також Wi-Fi є і у віддалених районах міста, які приваблюють туристів, зокрема, йдеться про музей “Личаківський цвинтар”. 
Львів ще відстає від “вайфаїзованої” Європи, тому що встановити обладнання, яке б роздавало інтернет, дорого, місто собі такого дозволити не може, тож доводиться чекати, поки якийсь спонсор виявить бажання зробити такий подарунок Львову, а заодно й собі прорекламуватись.

“Зона вільного Wi-Fi”

Напередодні новорічно-різдвяних свят у місті з’явилось 24 нових місця з доступом до Wi-Fi. Всі місця з безкоштовним інтернетом позначили відповідними позначками “Зона вільного Wi-Fi”. Для підключення не потрібно жодних паролів – лише одноразовий перегляд рекламної заставки спонсора.  
До слова, нові місця із доступом до мережі з’явились не лише в історичному центрі Львова. Серед них: дитячий майданчик “Я люблю Львів”, на вул. Стрийській, 61, парк “Студмістечко НУ “Львівська політехніка”,  площа перед пам’ятником М. Грушевському, алея “Campus НУ ім. Івана Франка”, що на вул. Медової Печери, 39, парк біля Львівського цирку, зупинка транспорту на вул. Кн. Ольги, 71, 8-ма міська клінічна лікарня, міський пологовий будинок, сім навчальних закладів, ринок “Південний” і ТЦ “Шувар”, автовокзал “Північний” (колишня АС №2) та інші. 
Також на початку грудня Wi-Fi встановили у Музеї історії релігії, що на площі Музейній, 1. Там одночасно вільно користуватись інтернетом можуть близько 30 відвідувачів. Задум вдалось втілити завдяки проекту “Wi-Fi у музеях Львова”, який ініціювала міськрада спільно з мобільним оператором.
Хоча й наліпки із позначками“Wi-Fi” є мало не в кожному трамваї, реально до нього під`єднатись практично неможливо, чи то швидкість надто низька, чи він взагалі не працює
У мерії хочуть “забезпечити комфортне та цікаве перебування гостей у Львові, зокрема у закладах культури”. Львівський музей історії релігії став третім після Національного музею імені Андрея Шептицького та Музею етнографії та художнього промислу, де вже є послуга безкоштовного користування інтернетом за допомогою Wi-Fi. Тепер його хочуть встановити і у Львівському історичному музеї, що на пл. Ринок, 4.
Щоправда, не всі містяни розділяють думку влади щодо доцільності встановлення Wi-Fi роутерів у музеях. “Не розумію, нащо в музеях Wi-Fi? Там і без нього цікаво, є на що подивитись, інтернет лише відволікає від експонатів. А от у бібліотеках він дуже корисний, особливо для студентів, у навчанні допомагає”, – каже львів’янка Тетяна.  
Ще кілька років тому міська влада анонсувала, що Wi-Fi буде у всіх трамваях та тролейбусах. Планували, що з часом  інтернет з’явиться і у маршрутках. Проте, хоча й наліпки із позначками “Wi-Fi” є мало не в кожному трамваї, реально до нього під`єднатись практично неможливо, чи то швидкість надто низька, чи він взагалі не працює, не відомо…  

Якби ж усюди був Wi-Fi…

Потреба у мережі щодня зростає, нині без інтернету не уявляємо ні свого навчання, ні роботи, ні відпочинку. Тому містяни мріють про те, аби вільний Wi-Fi був у всьому місті: і в центрі, і в спальних районах. Та й фахівці кажуть, що це було б реально. Єдиною перепоною є відсутність коштів.
фото: anderver.livejournal.com 
Нагадаємо, як розповідав “Пошті” Володимир Шевченко, заступник начальника Львівської філії Українського державного центру радіочастот, якщо впроваджувати Wi-Fi покриття над цілим містом, то ніяких перешкод та загроз не виникне, це можливо. 
“Спершу треба отримати ліцензію та дозвіл на встановлення інтернет-мережі у цілому місті, а пізніше – вибрати частоти, що надають одній базовій станції. Щодо часу: ліцензію можна отримати за два-три місяці, висновки та дозволи – впродовж шести-семи. 
Тобто, аби увесь Львів був під Wi-Fi покриттям, потрібно витратити орієнтовно рік. Це корисна ідея. У Європі вже давно ніхто не ходить з мапами у руках, усі користуються технічними пристроями та інтернетом. Наше місто дуже європейське і повинне мати таку систему”, – розповідав Володимир Шевченко.

Задоволення не з дешевих

У Львові бездротовий інтернет на вулицях з’явився ще наприкінці 2007 року. Місто дуже тішилось з такої новації, але згодом виявилось, що мережа “кульгає”. Зокрема, на площі Ринок з інтернетом бувають значні перебої.  
Зі слів Антона Шишкіна, спеціаліста департаменту розвитку міськради, щоб інтернет був безперебійним і швидким потрібні великі суми на професійне обладнання. Найбільше вулична мережа потрібна, коли у місті відбуваються великі атракційні заходи, які потребують швидкої комунікації організаторів. У таких випадках тимчасовий Wi-Fi “фондує” фестиваль. Така собі разова акція. 
У Нью-Йорку готують до запуску одну з найбільших публічних інтернет-мереж у світі. Проект під назвою LinkNYC надасть можливість жителям та гостям Нью-Йорка цілодобово користуватися безкоштовним Wі-Fі та здійснювати безкоштовні дзвінки на локальні номери та 911. 
На LinkNYC не витратять жодного долара з державного бюджету: весь проект окупиться за рахунок реклами. 10 000 інтернет-боксів, які будуть встановлені на вулицях міста, служитимуть і точками роздачі Wі-Fі, і рекламними площинами водночас. 
Цікаво, що версії інтернет-пілонів для комерційних та житлових районів відрізняються: в останніх не буде зовнішньої реклами. Очікується, що місто навпаки, зможе заробити на цьому проекті – понад 500 млн доларів за перші 12 років експлуатації, пише сайт inspired.com.ua. 
Автори проекту обіцяють швидкість підключення, яка дозволить користувачам завантажити двогодинний фільм HD-якості за 30 секунд. Перші інтернет-бокси почнуть встановлювати вже в першій половині 2015-го,  ця мережа стане однією з найбільших публічних міських інтернет-мереж у світі.
“Місто бачить, що ключовою потребою є покрити Wi-Fi всі основні туристичні точки, це допоможе гостям міста орієнтуватись у Львові, складати свій маршрут. У Центрах туристичної інформації є зібрані дані про всі місця із Wi-Fi, здебільшого це ресторації, фаст-фуди, музеї, готелі та гостели. У середмісті інтернет можна знайти мало не у кожній кав’ярні. Нині плануємо покращити якість доступу до мережі на площі Ринок, аби можна було, до прикладу, спілкуватись по Skype, гуляючи навколо ратуші. Лише для площі Ринок це обійдеться в кілька десятків тисяч гривень. А загалом підрахували, що на покриття історичної частини міста потрібно понад 60 тисяч доларів на прокладання мережі, сертифікації”, – зазначає Антон Шишкін.
На покриття мережею історичної частини Львова треба понад 60 тисяч доларів
З його слів, місто не може зараз собі дозволити розвивати  Wi-Fi, бо є більш нагальні потреби. Краще ці гроші віддати на АТО, ніж для того, аби більше людей мали безкоштовний інтернет.
“Є ризик даремно  витрачених інвестицій, адже з часом 3-G-інтернет може стати доступнішим, кожен бажаючий зможе собі придбати роутер і користуватись мережею будь-де, а не шукати наш Wi-Fi. Звичайно, ми будемо це робити, але виключно на тих об’єктах, де така потреба є життєво необхідною – у центрах обслуговування мешканців, туристичних центрах, зупинках громадського транспорту. Ми слідкуємо за потужними інфраструктурними проектами і намагаємось включати в них встановлення Wі-Fі. Зокрема, роутери можна було б під`єднати до електронних табло на зупинках електротранспорту і “роздавати” інтернет на радіус 30 метрів навколо”, – каже Антон Шишкін.
З його слів, кожна адміністративна одиниця, це ЛКП, школи, дитсадки, навіть парки хотіли б мати безкоштовний доступ до мережі, але для цього треба шукати спонсорів, інакше втілити задум не вийде.
“Були навіть ідеї зробити  Wі-Fі на дитячих майданчиках, але як на мене, нехай мами ліпше з дітьми трохи поспілкуються, ніж сидітимуть в інтернеті”, – каже Антон Шишкін.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4388 / 1.62MB / SQL:{query_count}