Скарби нації

У палаці Бандінеллі відкрили виставку унікальних скіфських та сарматських речей

фото: Андрій Польовий
Днями в палаці Бандінеллі відбулося урочисте відкриття виставки “Скарби нації”, що об’єднує експонати Київського музею історичного культурного надбання “ПЛАТАР” та Львівського історичного музею. Цю експозицію представив фонд пам’яті Сергія Платонова і триватиме вона аж до 15 лютого 2014 року.
До неї ввійшли унікальні артефакти, живописні роботи, ювелірні вироби, побутові речі, які скіфи та сармати використовували у повсякденному житті. Поряд із експонатами епохи Ренесансу, які належать Львівському історичному музею, розмістили вироби із золота та зброю з київського приватного музею скіфської, сарматської доби. 
“Ми спробували об’єд­нати експозиції різних епох, періодів із золотими виробами, аби зрозуміти, як вони можуть поєднуватись в історичному та мистецькому аспектах із живописом, графікою; показати революцію через золото, яке формувало історичні епохи та сприяло розвиткові мистецтва,  – каже директор Львівського історичного музею Богдан Чайковський. – Ця виставка має спонукати відвідувача до осмислення історії, мистецтва, культури. Дати поштовх до узагальнень, мрій, фантазій, вивчення мистецтва паралельно з історією”.
В палаці Бандінеллі можна побачити й нашивки, які представляють скіфський звіриний стиль, – самобутнє й унікальне явище світової культури. У цьому ж стилі виконані й предмети ужиткового мистецтва, які створили і скіфські, і грецькі майстри на замовлення. Головним у системі образів скіфського звіриного стилю є зображення тварин. 
“Сарматська культура, її мотиви найчастіше пов’язані зі степовими військовими традиціями, – пояснює директор музею “ПЛАТАР” Сергій Кролевець. –  Основна лінія, яка поєднує нас із тими людьми, тими культурами, які розвивались на теренах України, є територіальний принцип. Схожість ми бачимо й у орнаменті – невід’ємній частині нашої культури”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4323 / 1.56MB / SQL:{query_count}