Тетяна Даниленко, консультант із грудного годування:
– Дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я показали, що більшість зборів і засобів для підвищення лактації мають не стільки лікувальний, скільки психологічний ефект. Тому не варто себе мучити чаєм з молоком!
Пийте те, що вам смакує. Позитивний ефект має споживання будь-якого теплого напою, окрім, звичайно, міцних кави та чаю. Ба більше, саме надмірне споживання чаю мамою може призвести до того, що дитина стає неспокійною, адже в ньому містяться алкалоїди, які збуджують нервову систему. Молоко пом’якшує їх вплив на організм, і саме для цього його додають у чай.
Кількість молока залежить не від чаю з молоком, а від частоти прикладання малюка до грудей, від правильного захоплення та від нічних годувань. Ефективність годувань залежить від налаштованості мами на цей процес і її емоційного стану.
За вироблення молока відповідає гормон пролактин, який утворюється тоді, коли малюк смокче груди. При цьому найбільше пролактину з’являється вночі – з 3 до 8 години. Виділення ж молока з грудей залежить від іншого гормону – окситоцину. При цьому ефективність роботи окситоцину залежить від емоційного стану мами: якщо вона роздратована, налякана, зла, то окситоцин не буде утворюватися в необхідній кількості і малюк просто не зможе висмоктати молочка.
Частіше прикладайте малюка, щоб він смоктав, скільки йому влізе, не забувайте годувати вночі і більше відпочивайте вдень. Якщо дитя, попри всі вжиті заходи, все-таки мочить пелюшки шість або менше разів на добу протягом вже 4-5 днів, зверніться до консультанта з лактації.