Росіяни взялися за Крим

Уряд РФ провів виїзне засідання на півострові

фото: autonews.autoua.net
Тільки після формування нового – “демократичного” – уряду і денонсації угод стосовно базування Чорноморського флоту Росія говоритиме з Україною про Крим. Це офіційна позиція Міністерства зовнішніх справ РФ. Поки Україна думає, в Кремлі почали діяти на півострові. Навіть більше – самі денонсували всі угоди, пов’язані з Чорноморським флотом.
У понеділок, 31 березня, до Криму вперше приїхав російський прем’єр Дмитро Медведєв. Того ж дня стало відомо, що Путін підписав указ про створення нового відомства – міністерства у справах Криму. Очолить його Олег Савельєв, який тривалий час був позаштатним радником голови Міністерства економічного розвитку Росії.
Сам Медведєв учора не скупився на обіцянки. До серпня, за його словами, кримчанам чотири рази підвищуватимуть зарплати і пенсії. “Першого квітня буде здійснено першу доплату. Далі її розмір збільшуватиметься щомісяця на 25% від необхідної суми. Таким чином, доплата і, відповідно, пенсії збільшаться в травні, червні та липні для того, щоб у липні систему цілком закрили, виконавши всі зобов’язання перед кримськими пенсіонерами”, – заявив у Криму російський прем’єр.
Окрім цього, він запевнив, що добиватиметься зниження цін на авіаквитки, аби росіянам було дешевше літати на відпочинок у Крим, а не Туреччину чи Болгарію (для цього навіть не пошкодують грошей на рекламну кампанію в містах Росії). Також думають над тим, аби збудувати на півострові завод з опріснення води і зробити Крим ігровою зоною… Словом, робитимуть максимум, аби повністю залежний від України Крим став ще одним дотаційним регіоном Росії. 
Нагадаємо, що, за оцінками російських експертів, Крим може додатково щороку тягнути з федерального російського бюджету до 88 мільярдів рублів, а облаштування півострова за російськими законами обійдеться дорожче, аніж підготовка до Олімпіади в Сочі.
Цікаво, що учора Держдума зі свого боку денонсувала угоди про базування Чорноморського флоту і відреклася від будь-яких форм компенсації за таке рішення. За це проголосувало 443 російські депутати. “Територія Криму і міста Севастополя – невід’ємна частина РФ, на яку поширюється суверенітет РФ. Тому сьогодні відсутні будь-які підстави для продовження правовідносин стосовно розташування Чорноморського флоту в Україні, включаючи обов’язки російської сторони із виплати українській стороні компенсації”, – заявив під час розгляду цього питання заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін.
В самому ж Криму працюють над проектом нової конституції. Передбачається, що півостровом керуватиме глава республіки, якого обиратиме місцевий парламент за поданням президента Росії. Самим депутатам начебто додадуть повноважень, відтак Крим має стати парламентською республікою. Втім повністю з новою конституцією визначатимуться до 10 квітня, а тоді на позачерговій сесії голосуватимуть за документ.
До речі, сьогодні та завтра “українське питання” розглядатимуть під час зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО. Очікується, що на цій зустрічі міністри “проаналізують вплив рішень Росії щодо України,.. розглянуть короткострокові та довгострокові кроки задля підтримки України, а також переглянуть відносини з Росією”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5143 / 1.55MB / SQL:{query_count}