Україна – без ліків

Уже третій місяць поспіль українські фармацевтичні заводи не можуть розробляти як оригінальні препарати, так і генеричні копії закордонних ліків

justify"> Уже третій місяць поспіль українські фармацевтичні заводи не можуть розробляти як оригінальні препарати, так і генеричні копії закордонних ліків. Причина – відсутність сировини. Ступор викликаний не браком грошей, а черговим юридичним казусом – невідповідністю чинного законодавства й практики. У нинішньому законі про лікарські засоби не передбачена процедура ввезення в країну сировини, необхідної для розробки і впровадження у практику нових ліків. А без цієї норми вітчизняні фармацевтичні заводи не можуть працювати.“

...Раніше дозвіл на ввезення в Україну незареєстрованих лікарських засобів видавав Державний фармакологічний центр МОЗ (нині Державний експертний центр МОЗ України – ДЕЦ). Сьогодні ДЕЦ відмовляється видавати такі листи-дозволи в митні органи, посилаючись на те, що це не входить у його компетенцію”, – пояснила директор Асоціації фармацевтичних виробників України Олена Алексєєва. Тож випуск нових вітчизняних ліків переноситься на невизначений термін і українці змушені будуть купувати дорогі імпортні препарати.

А ще кілька тижнів тому прем’єр-міністр Микола Азаров заявив про те, що уряд зацікавлений у найкоротші терміни – протягом двох-трьох років – замінити імпортні препарати вітчизняними аналогами, зробивши ліки доступними для населення. І на ці цілі уряд навіть готовий видавати фармзаводам пільгові кредити.

Cьогодні “Пошта” запитує читачів, яким лікам вони віддають перевагу – вітчизняним чи імпортним?

Валентина Бартошик,
керівник адміністративно-господарського управління Львівської міської ради:

– Я вживаю ліки в останню чергу, коли вже видно, що інакше не можна. І коли вибираю препарат, ціна жодного значення не має. Бо з досвіду можу сказати, що принцип “що дорожче, то якісніше” в наших реаліях не спрацьовує. Зазвичай, для себе використовую ті ліки, яким довіряю, – раз спробувала, вони допомогли, і, в разі потреби, саме до них звертаюся. Для своїх рідних стараюся купувати гомеопатичні ліки, які завдадуть якнайменше шкоди здоров’ю, і виробник чи ціна тут жодного значення не мають.  

Тарас Смакула,
головний редактор інформаційного агентства ЗІК:

– Намагаюся не вживати жодних ліків, ні імпортних, ні наших. Коли болить голова, іду подихати свіжим повітрям, коли проблеми зі шлунком – переглядаю меню, п’ю трави. Але часто купую ліки для батьків.

Перевагу віддаю імпортним. Вони, звісно, дорожчі, але економити на здоров’ї не можна. Спеціалісти твердять, що сировина, яка є основою для виготовлення ліків, в імпортних більш очищена, ніж у наших, тож і побічних дій від них менше.

Мирослава Топілко,
фізик:

– Чесно кажучи, я не особливо цікавлюсь тим, де саме виготовлені ліки. У мене немає фармацевтичної освіти, тож я не в змозі оцінити переваги одного препарату над іншим. Через це, зазвичай, покладаюсь на лікаря. Та коли вибір доводиться робити самій, то все залежить від того, що саме болить.

Якщо це звичайна простуда чи профілактика організму – віддаю перевагу вітчизняним лікам. Та коли мова йде про щось складніше – все ж купую імпортні. Та й багато передових і складних у виготовленні препаратів, як на мене, не мають вітчизняних аналогів, тож вибір, як такий, не доводиться робити.  

Вероніка Савченко,
власний кореспондент газети “Коммерсант-України”:

– Я віддаю перевагу якісним лікам, а вони можуть бути як вітчизняного, так і закордонного виробництва. Проте вдаюся до медичних препаратів рідко.

Використовую природну медицину: трави, дихальну гімнастику. А головна запорука міцного здоров’я – це чисті думки і гарний настрій.  

Наталія Іскра,
студентка:

– Якщо є можливість зробити вибір, то віддаю перевагу імпортним лікам. Я не сумніваюся в якості ліків, які виготовляють українські фармацевти, але маю досвід порівняння українських препаратів та імпортних. І в багатьох випадках ліки, вироблені в європейських країнах, ефективніші від наших. Відтак і довіра до них у мене більша. Волію купити дорожчі пігулки, але мати від них  гарантовану дію.

Софія Іванова,
музикознавець:

– Я віддаю перевагу перевіреним лікам, байдуже якого вони виробництва – вітчизняного чи імпортного. Також довіряю тим лікам, які порадять в аптеці. Бо відвідати лікаря, ясна річ, переважно бракує часу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4058 / 1.58MB / SQL:{query_count}